İndirim kuponu nasıl kullanılır?

Elimde indirim kuponu var da nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum. İndirim kuponu nasıl kullanılır?
1 1

En İyi Erkek Görüşü

 • İndirim Kuponu Nasıl Kullanılır?

  İndirim Kuponu Nasıl Kullanılır?
  İndirim Kuponu Nasıl Kullanılır?

  E-ticaret sitelerinin altyapıları birbirinden farklıdır. Bu sebeple kupon kullanımları da farklılık gösterir. Ancak indirim kuponu genel olarak alışverişinizin sonunda ödeme kısmına geldiğiniz zaman kullanılır.

  • Siteye öncelikle üye girişi yapmanız gerekir.
  • Seçtiğiniz ürünleri sepetinize eklersiniz.
  • Alışverişiniz bitince siparişinizi oluşturacağınız sayfaya gelirsiniz.
  • Ödeme yapmadan önce belirlenen bölümde kupon kullanabileceğiniz veya kod yazabileceğiniz bir alan bulunur.
  • İndirim kuponunu seçer veya indirim kodunuzu belirtilen kutuya yazarsınız.
  • Tutar belirlenen şekilde düzenlendikten sonra ödemenizi yapıp alışverişinizi tamamlarsınız.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 4
 • Selamlar,

  Her mağaza kupon kodunu girebileceğiniz alanları farklı yerlerde bulunur. Bu alan, genellikle sepet aşamasındayken belirir. Ancak bazı mağazalarda ödeme aşamasında çıktığı da olabiliyor. Herhangi bir alışveriş sitesinden ilk kez alışveriş yapıyorsanız, kuponu ekleyebileceğiniz alanı bulmak için dikkatli bir şekilde etrafınıza bakmalısınız.

 • Hsnhiy site için geçerli kupon? • Satın alma sayfasında indirim kupon kodunu “İndirim Kodu” alanına girerek kullan butonuna basmanız yeterli tutarın gerisini seçceğiniz ödeme tipine göre (cüzdan kredi kartı banka kartı) girişini yapıp alışverişi tamamla butonuna basarak alım işlemini tamamlayabilirsiniz indirim kuponu ile yaptığınız alışverişlerde siparişlerinizin detayına baktığınızda toplam ürün satış bedelini görürsünüz bu indirim kodunun kullanılmadığı anlamına gelmez indirim kuponlu alışverişlerinizin iadesi durumunda kupon tutarı iade edilmez siteye öncelikle üye girişi yapmanız gerekir seçtiğiniz ürünleri sepetinize eklersiniz alışverişiniz bitince siparişinizi oluşturcağınız sayfaya gelirsiniz ödeme yapmadan önce belirlenen bölümde kupon kullanabilceğiniz veya kod yazabileceğiniz bir alan bulunur indirim kuponunu seçer veya indirim kodunuzu belirtilen kutuya yazarsınız tutar belirlenen şekilde düzenlendikten sonra ödemenizi yapıp alışverişinizi tamamlarsınız.

 • Satın alma sayfasında indirim kupon kodunu “İndirim Kodu” alanına girerek kullan butonuna basmanız yeterli tutarın gerisini seçceğiniz ödeme tipine göre (cüzdan kredi kartı banka kartı) girişini yapıp alışverişi tamamla butonuna basarak alım işlemini tamamlayabilirsiniz indirim kuponu ile yaptığınız alışverişlerde siparişlerinizin detayına baktığınızda toplam ürün satış bedelini görürsünüz bu indirim kodunun kullanılmadığı anlamına gelmez indirim kuponlu alışverişlerinizin iadesi durumunda kupon tutarı iade edilmez.

 • Bende de koton un var yanlış hatırlamıyorsam koton du.. ama kullanmıyorum

 • İndirim kuponu nasıl kullanılır?

  İndirim kuponu nasıl kullanılır?

  Öncelikle merhaba, indirim kuponu hangi siteye ait ise o site üzerinden kullanılır. İndirim kuponları genellikle alışverişinizin son halkasıdır yani alışverişinizi tamamlarken kullanırsınız.
  Örnek vermek gerekirse bir alışveriş sitesini baz alalım
  O siteye üyeliğiniz ile giriş yaparsınız ve filtreleme yardımı ya da arama butonunu kullanarak bir ürün beğenir ve bulursunuz. Bu ürünü sepetinize eklediğiniz de ödeme detayı ile karşılaşırsınız. Ödeme bilgileri esnasında size altta bir bölme de indirim kuponu ya da indirim kodu kullan seçeneği gelir. Burada bulunan araca indirim kodunuzu girersiniz ve yine örnek vermek gerekirse 30 TL'lik bir indirim kodu ise bu ve siz 100 TL'lik bir ürün alıyorsanız. Ödeme kısmında sadece 70 TL ödeme olduğu gözükür.


  Keyifli alışverişler dilerim.

 • Merhabalar.
  İndirim kuponları genelde alışveriş sonlarında ödeme ekranına gelmeden hemen önce kullanılır. Yapmanız gereken sepetinize eklediğiniz ürünleri onaylamak. Ardından da ödeme kısmına geçmeden hemen önce ekrana ilgili konu girmeniz gerek. Kodu girdiğinizde ne kadar düşme olacak zaten görürsünüz. Bazı kodlar girildiği an tekrar kullanılmaz alışverişi iptal etsenizde. Buna dikkat etmenizi tavsiye ederim. Kodu girip ödemeyi tamamlarsanız indirim kuponunuzu kullanmış olacaksınız. :)