Uçak biletleri ne zaman ucuzlar, ne kadar zaman önce uçak bileti alınmalı?

Sürekli farklı farklı şeyler diyorlar ama net bir cevap alamadım. Uçak biletleri genelde ne zaman ucuzlar? Ne kadar zaman önce biletimi almalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
1 0

En İyi Erkek Görüşü

 • Uçak biletleri ne zaman ucuzlar, ne kadar zaman önce uçak bileti alınmalı?

  Konu ucuz uçak bileti olunca haliyle aklımıza pek çok soru geliyor. Hazırsanız merak ettiklerimize bir göz atalım.

  Uçak Biletleri Ne Zaman Ucuzlar?

  Seyahatinizi planlarken ucuz uçak bileti bulmak istiyorsanız düşük sezonlara odaklanmalısınız. Yaz uçuşları genellikle yüksek sezon sebebiyle daha pahalı olur. Yani Haziran ve Ağustos ayları arasında bilet fiyatları çok yüksek olabilir. Bu sebeple bu ayların başı ve sonu olan Mayıs ve Eylül aylarında bilet fiyatları daha ucuzdur.

  Ucuz uçak bileti bulmak için en uygun aylar ise Ocak ve Şubat . Bu aylarda özellikle Akdeniz ülkeleri için uygun fiyatlı biletler bulabilirsiniz.

  Uygun Uçak Bileti için Seyahatten Ne Kadar Zaman Önce Bilet Alınmalı?

  En uygun fiyatlı bileti bulabilmek için seyahatinizden ortalama 27 hafta önceden araştırmaya başlamanız gerekiyor. Özellikle yurt dışı ucuz uçak bileti arıyorsanız ne kadar önce alırsanız o kadar iyi. Çünkü uçuşlara 2 hafta kala bilet fiyatlarında inanılmaz bir artış oluyor. Yani eğer seyahat tarihiniz kesin ise en az 3 4 ay önceden bilet araştırmalarına başlamak doğru olur.

  En Ucuz Uçak Bileti Hangi Gündür?

  Aslında uçak biletinin en ucuz olduğu kesin bir gün tam olarak söylenemiyor. Ancak yapılan araştırmalar Salı, Çarşamba ve özellikle Pazar günlerinde bilet fiyatlarının diğer günlere göre daha ucuz olduğunu söylüyor. En pahalı olan gün ise tabii hafta sonu etkisiyle Cuma olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 0
 • Erken al

 • Şu an pahalı

 • Artık ucuz bilet yok maalesef

 • Yılbaşı on dokuz Mayıs Atatürk ün ölüm yıl dönümü gibi zamanlarda yükseliyor fiyatlar. Bu dönemlerden önce alabilirsin. Bazen zaman farketmeksizin inanılmaz ucuzladığı da oluyor.