Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Fiyatlar her yerde çok değişken. Bu işin bir püf noktası yok mu? Ucuz uçak biletini nasıl alabilirim?
1 0

En İyi Erkek Görüşü

 • Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

  Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

  Ucuz uçak bileti bulmak için dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta var. Bir yere seyahat edeceğiniz zaman aklınızda beliren ilk soru: Nasıl ucuz uçak bileti alınır? İşte ucuz uçak bileti bulabilmenin püf noktalar…

  Esnek Seyahat Tarihleri Belirleyin

  Eğer zorunlu bir seyahatiniz yok da tatil veya turistik gezi için keyfi bir seyahat gerçekleştirecekseniz seyahat tarihlerinizi esnek tutmakta fayda var. Yılbaşı, Noel, bayram gibi özel tatil dönemleri dışında bir tarihte seyahat planlarsanız daha ucuz uçak bileti bulmanız mümkün olabilir. Eğer mecburen bu tarihlerde seyahat etmeniz gerekiyorsa erken bilet alarak bu durumu bir avantaja dönüştürebilirsiniz.

  Ayrıca en ucuz uçak biletini nereye bulursanız seyahatinizi oraya planlayarak daha uygun bütçeli tatil fırsatları yaratabilirsiniz.

  Bileti Fiyatlarının En Ucuz Olduğu Zamanlarda Alın

  Hafta sonu uçuşları hafta içi uçuşlarına göre daha pahalı olur. Bu sebeple uçuşunuzu hafta içine denk gelecek şekilde planlayabilirsiniz. En uygun biletlerin bulunduğu günler genellikle Salı, Çarşamba ve Perşembe olabiliyor.

  Tüm uçuşlar için bilet satın almanın en uygun olduğu zaman ise seyahatinizden yaklaşık 27 hafta öncesi. Daha sonra zaman daraldıkça bilet fiyatları da artmaya başlıyor.

  Özellikle yurt dışı uçuşları için ise en önemli olan şey erken bilet satın almak. Ocak ve Şubat aylarında daha sonraki bir tarih için ucuz uçak bileti bulabilmeniz mümkün.

  Alternatif Havalimanlarına Bakın

  Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

  Gideceğiniz yerde birden fazla havalimanı varsa veya oraya yakın bir yerde alternatif bir havalimanı varsa oraya olan uçuşlara da bakmayı unutmayın. Çoğu zaman İstanbul için bile iki havalimanı uçuşları arasında ciddi fiyat farkları olabiliyor. Bu sebeple uygun fiyatlı bilet alabileceğiniz havalimanına iniş yapmayı tercih edebilirsiniz.

  Mail Listelerine Kayıt Olun

  Hava yolu şirketlerinin ve uçak bileti arama motorlarının mail listelerine mutlaka kayıt olun. Böylelikle ucuz bilet, kampanya ve benzeri değişik avantajlardan önceden haberiniz olur. Ucuz bilet bulmak istiyorsanız hava yolu firmalarının sosyal medya hesaplarını da takip edebilirsiniz. Böylelikle buradan da yapılan duyurular sayesinde bilet fiyatlarından haberdar olursunuz.

  Farklı Hava Yolu Firmalarından Tek Yön Bilet Bakın

  Genel olarak gidiş-dönüş bilet almak daha uyguna gelir gibi bir algı söz konusu. Ancak bilet satın almadan önce gidiş ve dönüş uçuşlarınız için farklı hava yolları firmalarını kontrol etmekte fayda var. Çünkü bazen gidiş ve dönüş biletlerinizi farklı aldığınızda daha uygun olabiliyor. Özellikle aktarmalı uçuşlar için ayrı ayrı biletlerin fiyatlarını kontrol edebilirsiniz.

  Mil Biriktiren Banka Kartları Kullanın

  Eğer uçakla çok seyahat eden biriyseniz kredi kartınızın mil biriktirme özelliği olursa iyi olur. Böylelikle yapacağınız harcamalardan kazanacağınız miller sayesinde bazı uçuşlarınızı indirimli veya ücretsiz alabilirsiniz.

  VPN Ayarları ile Biletinizi Başka Ülkeden Alın

  İyi bir VPN servisi kullanırsanız sanki aramanızı başka bir ülkeden yapıyormuşsunuz gibi görünebilir. Aynı bilet farklı ülkeler için ciddi fiyat farkları ile satılabiliyor. Bu sebeple VPN uçak bileti ararken oldukça önemli.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5 3
 • Tarihi erkenden alırsan yani bileti erkenden olur para daha ucuz gider diye tahmin ediyorum yazamadım pardon

 • Erken alarak

 • En uygun. com dan bak nereye nezaman gitçeksin

 • Uçuşa yakın zamanda almazsan daha uygun olur. Bir de takip edebilirsin değişken olabiliyor bazen

 • Çok önceden al biletini, esnek davran

 • Uçuştan 15 gün önceki salı günü al 27 hafta falan diye yazmış ne o kardeşim yarınımız meçhul 6 buçuk ay sonrasına uçak bileti mi alınır Allahını seversen gece al salı günü uçuştan iki hafta önce

 • İnternet fiyatlarını araştır

 • Sürekli bakınmalısın kayak ve expedia bu sitelere bakarak ol