Bdsm nedir?

Bdsm kültürü denilen şey, cinsel ilişkide kişilerin kendi rızası ile oluşan bir yaşam şeklidir. Zorlama gibi şeyler yoktur. Kimileri bu duruma işkence, zorbalık ya da vahşet diyor ama aslında olayın iç yüzü hiç öyle değildir. Sahip ya da Sahibe dediğimiz kişi kendisine itaat edecek olana yapacaklarını anlatır, eğer itaat edecek olan kişi bunu kabul ederse bu ilişki türü o zaman başlar. Hoşuna gitmeyen bir şey varsa bunu dile getirebilir. İtaat edenin itiraz etme gibi bir hakkı yoktur düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Kaldı ki itaat eden kişinin, psikolojik ve fiziksel sağlığından sahip ya da sahibe sorumludur. Kalıcı izler bırakmamak adına. O yüzden kulaktan dolma bilgilerle lütfen bu konuyu biliyormuş gibi yapmayın. Olur mu? :)

Bdsm nedir?
1 0

Çok Süper Cevap

 • Cinsellik herkes için farklı bir anlama sahip olabilir. Bazı kişilerde fiziksel bir tatmin olurken bazı kişilerde derin duygusal ve psikolojik boyutlara sahip oluyor. BDSM tam da derin duygusal ve psikolojik boyutlarda ortaya çıkıyor. Disiplin, Hakimiyet, Bondage ve itaat gibi kavramları kapsıyor.

  BDSM Ne Demek? BDSM Açılımı Nedir?


  BDSM çoğu kişi merak uyandıran ve yanlış anlaşılan bir kavram. Öncelikle BDSM nedirsorusu için tanım yapmak gerekiyor. BDSM açılımı, Bondage, Disiplin, Hakimiyet ve İtaat ve Sadizm kelimelerinin kısaltmasıdır. BDSM ne demek sorusuna yanıt ararken bu kavramın altındaki başlıkları incelemek önemli.

  BDSM ne dersen farklı kişiler için farklı anlamlara sahip bir kavram diyebiliriz. Bazı kişiler için yoğun psikolojik boyutları olan bir yaşam tarzı denebilir.

  BDSM Nedir?


  BDSM açılımında da bahsettiğim gibi farklı kavramların bir araya gelmesini bu kavram için tanımlayabiliriz. Partnerler arasındaki cinsellikteki güç dengesini değiştiren ve sınırları genişleten bir durum. BDSM türleri arasında kavramın altında yer alan ifadeler yer alıyor. Disiplin yani kural ve cezalar, Sadizm acı verirken mazohizm acı çekmedir. Bu kavramlara göre roller partnerler arasında değişiyor. BDSM seks genellikle bu kavramlara dayalı rutinlerden oluşuyor. En bilineni ise bondage. Bondage nedir dersen kısaca bağlamak tanımını yapabiliriz.

  BDSM Açılımı Ne Anlama Gelir?


  BDSM fantezisi kavramını duyan herkes ilk olarak ne olduğunu ve açılımını merak ediyor. BDSM açılımı nedir sorusu için ilk olarak bu kavramı çerçeveleyen alt kültürden bahsedebiliriz. Acı verme, acı çekme, itaat etme ve bağlama gibi farklı durumlar partnerlerin cinselliğini şekillendiriyor. Bu arada roller partnerlerin tercihlerine göre değiştiği için sınırlar oldukça geniş.

  BDSM anlamı için kavramları bilmek önemli. Partnerler arasındaki güç dengesi itaat ve hakimiyet kavramıyla kurulurken bongage; partnerler arasındaki fiziksel sınırları keşfetmeyi kapsıyor. Sadizm ve mazoşizm ise partnerler arasındaki zevk ve acı ilişkini anlatıyor.

  BDSM’nin açılımı için kısaca şöyle bir açıklama yapabiliriz.

  B, bondage (bağlama)
  D, discipline (disiplin) ve dominance (hakimiyet)
  S, submission (teslim, boyun eğme) ve sadizm
  M ise mazoşizm anlamına geliyor.

  BDSM Nasıl Yapılır?


  BDSM ne demektir ve tanımı içinde yer alan kavramları öğrendikten sonra çoğu kişi BDSM’nin nasıl yapıldığını merak ediyor. BDSM nasıl yapılır sorusunda öncelikle partnerlerin tercihleri ve kişisel sınırlara dikkat edilir. Burada önemli olan partnerlerin güven ortamı oluşturması, açık iletişim kurması ve beklentilerini net bir şekilde anlatabilmesi gerekiyor. Karşılıklı beklenti, istek ve zevk alma durumlarına göre çiftler arasında ilişki şekilleniyor. Cinsellikte; itaat etme, bağlama ve acı verme gibi farklı BDSM kavramları üzerine roller belirleniyor. Soft BDSM kavramı da partnerlerin tercih ettiği ve daha duygusal odaklı yaklaşımı sahip bir alternatifi sayılabilir.

  BDSM İlişkide Neler Yapılır?


  BDSM ilişki yaşamak isteyenler çiftler kendi isteklerine göre farklı beklentiler içinde olabilir. Burada nelerin yapılacağı tercih edilirken partnerler arasında denge kurmak ve çiftlerin kendisini rahat hissetmesini sağlamaktır. Bağlama, cezalandırma gibi durumlar BDSM’de sıklıkla yapılıyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Faydalı bilgiler olmuş

 • Köylerde dayılar eşek Skyr milletin derdine bak...

  • O dayılardan birisi de sen misin? Yoksa kendi öz dayın mı?

  • Kendinde birşeyler aştığını düşünüyorsun

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?