Alnımda seboreik dermatit var galiba, bazen alın bölgesi kaş çevresi ve kulağın dış kısmı kabuklanıyor, yardımcı olur musunuz?

Hastaneden randevu alınmıyor, yardımcı olabilecek krem, merhem vs. var mı veya evde kullanabileceğim şeyler var mı
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Seboreik dermatit ilaçlarla tedavi edilemez. Sadece yatıştırır, 2-3 gün ortadan kaybolur daha sonra vücut ilaca bağışıklık kazanınca yeniden başlar. Kortizonlu ilaçları sakın kullanma. Birincisi dermatit hastalığı içeriden gelen bir hastalık. Bağırsaklardaki bakterilerin çoğalması ve candida mantarıyla alakalı. Gluteni, şekeri, tuzu, unu kesiyorsun. Alkol ve sigara kullanmıyorsun. Stresten uzak duruyorsun ve sağlıklı beslenip, 8 saat uyuyorsun. Kısacası vücuduna iyi bakıyorsun.
  • sigara alkol yok, şeker desen sadece çay içince 2 kaşık atıyorum, tuzu da nadir tüketirim

  • spor da yapıyorum (fitness)

  • İşte bir şeye alerjin var yan etki yapıyor. Bir gıda sana yaramıyor. Kimisi turşu yiyince azıyor kimisi soğan. Mesela bende unlu vb karbonhidratı abarttığımda başlıyor. Kesinlikle bir şey alarji yapıyor ve vücut kabul etmeyip tepki gösteriyor. Bununla yaşamayı öğrenmelisin. TR''nin en iyi dermatologu kolsuz agop bile bununla yaşamayı öğrenmelisiniz diyor. İlaçla tedavisi mümkün değil , ileride ne olur bilemem. onun için neyin yaramadığını öğrenmen lazım

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?