Anestol Pomad Nedir, Etken Maddesi Nedir?

Evde Anestol pomad buldum, tarihi de geçmemiş ama ne için kullanıldığına dair bir fikrim yok, acaba Anestol Pomad nedir, Anestol pomad kremin etken maddesi nedir? Cildim hassastır biraz, bilmem lazım bunlar, şimdiden teşekkürler.
0 0

Çok Süper Cevap

 • Anestol Pomad Nedir?

  Anestol, beyaz renkte, homojen görünümlü ve kıvamlı bir pomaddır. 30 gramlık alüminyum tüplerde bulunur. Tıbbi olarak lokal anestezik (bölgesel uygulanan uyuşturucu) ve antipruritikler (kaşıntı önleyen) grubuna giren bir ilaç olarak karşımıza çıkar. Anestol Pomad bölgesel uyuşma etkisi nedeniyle birçok alanda tercih edilir ve şiddetli acı ya da ağrıya neden olan durumlarda kullanılabilir. Hücre zarında bulunan sinirlerin acıyı iletmesini engeller ve geçici olarak acı ya da ağrı duyulan bölgeyi uyuşturur. Anestol Pomad kremle ilgili olarak merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bu içerikte bulabilirsiniz.

  Anestol Pomad Nedir, Etken Maddesi Nedir?

  Anestol Pomad Kremin Etken Maddesi Nedir?

  Anestol Pomad kremin etken maddesi lidokain adı verilen maddedir. Her 30 gr'lık tüpün içinde %5 oranında lidokain bulunur. Bununla birlikte diğer yardımcı etken maddeler de vardır. Bunlar; metil paraben, propil paraben, polietilen 1500, polietilen 6000 ve propilen glikol maddeleridir. Anestol Pomad kremin her dozunda 0,009 g metil paraben, 0,021 g propil paraben bulunur ve bu maddeler gecikmiş alerjik reaksiyona neden olabilir. Buna ek olarak her dozunda 11.970 g propilen glikol bulunur ve bu madde de ciltte tahrişe neden olabilir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 0
 • Uyuşturucu krem o 😃 ağrıyan acıyan bölgeyi uyuşturmak için.

 • Lidokain içeriyor. Lokal anestezik olarak kullanılır.