Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?

Ya şu bembeyaz dişleri olan gençler... Bunu nasıl yapıyorsunuz? Macun önemli mi ? Ne kullanıyorsunuz? Özel yaptığınız bir şey var mı? Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümleri neler?
Bembeyaz dişler nasıl olur?
Bembeyaz dişler nasıl olur?
7 9

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Merhaba! Bembeyaz dişler için farklı malzemeler karıştırılarak elde edilen karışımları kullananlar vardır. Bunun dışında dişlerin beyaz ve sağlıklı kalması için en önemli husus ise; düzenli olarak diş macunu ile fırçalamaktır. Diş macunu ile fırçalamak dışında, dişleri aşındıran asitli içeceklerden de uzak durmak gerekir. Öncelikle dişlerin neden beyaz kalmadığına bakmalıyız.

  Dişler neden renk değişimine uğrar?

  Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?
  • Dişlerin en büyük düşmanı sağlıksız yiyecekler ve içeceklerdir. Kahve, sigara gibi ürünler dişin üst tabakasını zayıflatır ve beyazlığı yok eder. Sararma başlar.
  • Yetersiz diş bakımı, yani düzensiz fırçalamak
  • Çocuklukta geçirilen ateşli hastalıklar
  • Yaşlılık gibi faktörler; dişin renk değiştirmesine neden olur.

  Beyaz dişler için dikkat edilmesi gerekenler

  Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?Dişlerin neden beyaz kalmadığını öğrendik. Peki bu konuda nelere dikkat etmemiz gerekir?
  • Sağlıklı beslenme, olmazsa olmazımızdır.
  • Kabuklu yiyecekleri dişlerimizle kırmamalıyız.
  • Diş gıcırdatma, dişleri sıkma gibi alışkanlıklarımız varsa; bunların önüne geçmeliyiz.
  • Yemek yedikten saatler sonra dişleri fırçalamak, kalıcı lekelenmelerin önüne geçmez. Bu nedenle yemekten sonra ağzımızı suyla durulamalı ve yaklaşık yarım saat içerisinde de dilerimizi fırçalamalıyız.

  Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler!

  Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?Beyaz dişler için doğal çözümler dendiğinde akla gelen ilk ürün, karbonattır. Dişlere sürüldüğünde kısa sürede beyazlık sunar. Bazı karışımlar da diş macunu yerine kullanılabilmektedir. Karışımlardan önce dişlere faydalı birkaç üründen bahsedelim. Dişlere ne iyi gelir?

  • Su: Ağızdaki kırıntıları temizler ve ağızın temizliğini sağlar.
  • Süt ve peynir: İçerisindeki kalsiyum ile diş çürüklerinin önüne geçer.
  • Soğan: Hem vücut için hem de dişler için antibakteriyel özelliğe sahiptir.
  • Elma: Elma, dişlerin beyazlığını korumasına yardımcı olur. Yatmadan önce dişlerinizi fırçalama imkanınız yoksa, elmayı ısırarak yiyip de benzer etkiyi sağlayabilirsiniz.

  Dişlerim nasıl beyazlar?

  Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?''Dişlerim nasıl beyazlar, bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümleri neler'' soruları çokça sorulmaktadır. Diş macunu dışında evde basit yöntemlerle de diş beyazlamasına katkıda bulunabilirsiniz. Bir örnek vermek gerekirse;

  Karbonat: Her evde mutlaka bulunur. Karbonat güçlü bir etkiye sahip olduğu için, bir hafta içerisinde üç defa diş fırçası ile fırçalamak yeterlidir. Çünkü fazla karbonat kullanımı diş minesinin çok hızlı aşınmasına ve çürümeye yol açabilir.

  Karbonat dışında dişlerin beyazlamasına katkıda bulunan doğal ürünler zaten gün içerisinde tükettiğimiz ürünlerdir. Yukarıda liste olarak paylaştığım yiyecek ve içecekler, dişlerin beyazlamasına katkıda bulunur.

  Kalıcı diş beyazlatma nasıl yapılır?

  Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?Kalıcı olarak dişlerin beyaz kalması için en önemli faktör sağlıklı beslenmedir. Sağlıklı beslenme dışında, diş bakımına özen gösterilmesi gerekir. Doğal yöntemler dışında, kalıcı diş beyazlatma tedavileri de yapılmaktadır. Yapılan tedaviler sonrasında beyazlatılan dişler, birkaç yıl beyazlığını korumaktadır.
  ''Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümleri neler?'' sorusunu cevaplandırmaya çalıştım. Umarım faydalı olmuştur.
  • Tek kelimeyle muhteşem!

  • @KürkMantoluHayri 🤗🍀

  • Muhteşem <3 Şimdi bunun üstüne yazsam mı yazmasam mı diye kaldım öyle.

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşleri

 • Dişlerin bembeyaz olması çok önemlidir, beyaz dişlere sahip olmak kişiye ayrı bir özgüven katar.
  Dişleri bembeyaz olan kişi rahatlıkla gülümser ama dişleri beyaz değilse mahzun olur gülümserken ağzı kapalı gulumser, dişlerini göstererek gülümseyemezDişler güzelse ve kar gibi bembeyazsa gülümsemek bir başka güzeldir
  Kişinin gülüşünü ciddi anlamda etkiler dişlerinin rengi
  Herkes ister kar gibi dişlere sahip olmayı, doyasıya çekinmeden gülümsemeyi
  Herkes ister kar gibi dişlere sahip olmayı, doyasıya çekinmeden gülümsemeyi
  Dişleri bembeyaz olan beni etkiler, bende güzel etki bırakır..
  Ağız temizliğine dikkat eden bir insanın hijyenik, sağlıklı olduğunu düşünürüm..

  Ağız sağlığına, diş temizliğine önem vermeliyiz..Diş taşı oluşumunu engellememiz gerekir. Bu kesinlikle dikkat etmemiz gereken bir konudur.
  Diş taşı oluşumunun önüne geçmeliyiz ki dişlerimiz sapsarı olmasın, sarı dişler gülümsemeye gölge düşürür..
  Şöyle ağız dolusu gülümseyemeyiz sarı dişlerden dolayı, onun için diş taşı oluşumunun önüne geçmeliyiz.

  Diş taşı oluşumunun önüne nasıl geçilir, diş taşı oluşmaması için ne yapmak gerekir?

  1) Dişler düzenli olarak fırçalanmalı
  2) Diş ipi kullanmakta fayda var, diş ipi kullanılmalı
  3) Önerilen sıklıkta ya da her altı ayda bir diş hekimi ziyaret edilmeli, çünkü böylelikle diş hekimi diş taşı oluşumunu daha erken görür.
  Diş taşı oluşumu neden olur?
  Diş taşı dişlerin düzenli olarak fırçalanmamasından dolayı ve diş ipi kullanılmamasından dolayı meydana gelir. Dişler düzenli olarak fırçalanmadığı zaman diş taşı mikro bakteriyel besinler diş yüzeyinde birikir, onun için diş temizliğini asla ihmal etmemek gerekir.

  Diş beyazlatma işlemi nasıl olur?

  Diş beyazlatma işlemi (bleaching) diş taşı temizliğinden sonra yapılır.
  Diş beyazlatma işleminde dişin rengi kendi rengine göre bir kaç ton açılıyor.. Hastanelerde olduğu gibi evde de doğal yoldan dişleri beyazlatmak mümkündür..
  ✨Diş taşı temizliği ve diş beyazlatma işlemi arasında fark bulunmaktadır. Diş taşı temizliği yapıldığı zaman dişte beyazlatma olma, diş beyazlamaz.Diş taşı temizliğinde diş taşlarındaki leke ve kirler giderilir.
  Diş beyazlatma işleminde ise dişler bembeyaz olur..

  Diş taşı temizliği ve diş beyazlatma işlemini (bleaching) Devlet Hastanesi karşılıyor mu?

  Diş taşı temizliği ve diş beyazlatma işlemi (bleaching) Devlet Hastanesi'nde ücretsiz olarak yapılıyor..

  ✨ Diş beyazlatma konusunda misvakta etkilidir, misvağın bir çok faydası vardır. Misvak kullanmak sünnettir..

  Misvağın faydaları nelerdir?

  Misvak; arak, peelu, salvadora persica adındaki ufak ağaçlardan elde edilen Hindistan, İran, Kuzey Afrika'da yetişen küçük bir ağaçtır..
  Misvak ucu dövülerek fırça haline getirelilen bir çubuktur, diş temizlemekte kullanılır ve bu misvak kullanmak sünnettir.
  Misvağın faydaları saymakla bitmiyor, dişleri beyazlatma etkisi de var
  Misvağın faydaları saymakla bitmiyor, dişleri beyazlatma etkisi de var

  Evde doğal yöntemlerle dişleri beyazlatmak için ne yapmak gerekir?

  Hem masrafsız hemde doğal yöntemlerle evde dişleri beyazlatmak elbette ki mümkün, üstelik masrafsız. 😊
  İnci gibi dişlere sahip olmak zor değil. Sarı dişler bakımsız ve sağlıksız bir görüntüye neden oluyor..
  Evdeki malzemelerle bembeyaz dişlere sahip olmak mümkün 😊
  Evdeki malzemelerle bembeyaz dişlere sahip olmak mümkün 😊

  Evde doğal yöntemlerle dişler nasıl beyazlatılır?

  1) Tarçın ve adaçayı Diş fırçasının üzerine biraz tarçın ve adaçayı serperek dişler fırçalanırsa ve bu işlem haftada en az iki kez uygulanırsa sağlıklı ve bembeyaz dişlere kavuşmak mümkün olur..

  2) Tuz ve sirke
  Bu işlem haftada üç kez uygulanmalı. Bir çay kaşığı tuz ile bir çay kaşığı sirke karıştırılmalıdır ve dişler bu karışımla fırçalanmalıdır. Böylelikle diş etleri daha sağlıklı olur ve dişler kısa sürede beyazlar.
  3) Gliserin
  Gliserinin faydaları çoktur. Gliserin ağız içindeki bakterileri öldürüp dişlerin daha beyaz bir görünüme kavuşmasını saglar. Gliserin ağız bakımı için kullanılmadan önce dişler fırçalanmalı ve sonrasında da bir kaç damla gliserin diş fırçasına damlatılıp dişlerin beyazlatılmasını istenilen yerler gliserinle fırçalanıp, ağız çalkalamalıdır.
  4) Çilek 🍓
  Çileği ezip püre kıvamına getirdikten sonra diş fırçası yardımıyla dişler fırçalanmalıdır. Bu işlemin etkili hale gelmesi için bu uygulama beş gün boyunca yapılmalıdır. Beş gün boyunca dişler çilek püresiyle fırçalanmalıdır..
  5) Karbonat ve limon
  Haftada en az iki kez uygulanmalıdır. Diş fırçasının üzerine bir çay kaşığı kadar karbonat serpiştirip üzerine bir kaç damla limon suyu sıkılmalı ve dişler fırçalanmalıdır. Bu işlem için başka bir diş fırçası kullanılmalıdır. Mucizevi özelliği olan karbonatı diş bakım rutinine eklemekte fayda var..

  Doğada bir çok mucize var.. Hepimizin evlerinde bulunan ürünlerdir bunlar. Masraf yapmadan, doğal yöntemlerle inci gibi, bembeyaz, tertemiz dişlere sahip olabiliriz. Gülümsemek hepimizin hakkı, özgürce gülmeyi hepimiz hak ediyoruz 🌷
  • Mükemmel bir görüş daha <3

  • @KürkMantoluHayri Çok teşekkür ederim 🥰 ❤️

 • Merhaba ben diş hekimi değilim. Bu konuda sadece kendi deneyimlerimden bahsedeceğim. Bu sebeple yanlış bilgiler de olabilir. Çünkü insanın vücudu kendine özeldir. Bende işe yarayan bir yöntem sizde alerji veya hastalık yapabilir. Maddeler halinde kendi deneyimlerinden bahsedeceğim.

  1- Öncelikle senede bir kez veya iki kez diş hekiminize görünüp diş tartarınız varsa temizlik yaptırmanız gerekiyor.

  Daha sonra çürük ve diş eti problemleri yaşamamanız için de diş temizliği çok önemli bir unsurdur. Yeri gelmişken zamanında bir hekimin bana yaşattığı bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim başıma geldi aman siz dikkatli olun.
  Diş temizliği için diş hekimine gittiğimde eline adını bilmediğim demir bir alet alıp dişime pat küt vurup "Burada çürük var. Acilen kanal tedavisi olman gerek" dedi. Fiyatını sorduğumuzda ise tek bir diş için 1000 TL bir rakam önümüze konuldu. Bende açıkçası dişimin sağlıklı olduğundan emin olduğum için arkama bakmadan aynı gün içinde yakın hastanelerde iki hekime daha gözüktüm. Diğer iki hekim dişimin gayet sağlıklı olduğunu söyledi. Hatta bir tanesi emin olmak için diş röntgeni çekti. Demek istediğim hekiminizin para için sizi sağlığınızdan edecek biri olmadığından emin olun. Tabi bu hekim bir istisna bu ülkede hastasının sağlığını düşünen hakkaniyetle görevini yapan diş hekimleri de var. Allah razı olsun onlardan. Kısaca diş temizliğini her sene düzenli olarak doğru diş hekimine yaptırmaya çalışmanızı tavsiye ediyorum.

  2- Karbonat diş beyazlatma konusunda çok tavsiye ediliyor.

  Ben karbonata anlık kurtarıcı diyorum çünkü sadece günü kurtarıyor. Ertesi gün tekrar dişlerim sararmış oluyor. Her gün karbonat kullanmak bir çözüm olur mu? diye düşünüyorsunuzdur. Şöyle ki karbonat diş minesine zarar veriyor diye biliyorum. Doğru bir bilgi olmama ihtimali var ama yine de riske atmıyorum. Bu konuda araştırın emin olun ve sonra hareket edin derim. Güvendiğiniz bir diş hekimine de danışabilirsiniz. Böyle düşünmeme rağmen özel günlerde karbonat beyazlığından faydalanıyorum. Örneğin düğün merasimi, mezuniyet töreni veya ilk buluşma gibi benim için önemli olduğuna inandığım günlerin öncesi karbonat kullanıp anlık beyazlatma ile doyasıya gülerek gezinebiliyorum.

  3- Hindistan cevizi yağının da dişleri beyazlattığını çok duydum.

  Ancak düzenli olarak kullanmadığım için düzenli kullanımda nasıl bir sonuç verdiğini bilmiyorum. Geçen hafta Pazar günü merakımdan dişime biraz Hindistan cevizi yağı sürüp hemen ağzımı çalkaladım. Cidden minik bir ton beyazlatma gördüm. Düzenli kullanımda nasıl sonuç alınır bilmiyorum. Ama bana etkili olma ihtimali yüksek geliyor.

  4- Ayrıca her gün yediklerimiz ve içtiklerimiz dişlerimizin arasında gidiyor. Dişlerimizin sağlığı ve görünüşü açısından yiyip içtiklerimizin de dişimizin rengini belirlediğini düşünüyorum.

  Şekerli yiyecekleri bol tüketmek ve sigara içmek sadece vücudumuza değil diş sağlığımıza da büyük ihtimalle zarar veriyor. Bu yüzden bu zararlı besinleri hayatımızdan çıkarmanın diş sağlığımız açısından da faydalı olacaktır. Zaten tüm vücuda ayrı ayrı zararı olan bu ürünleri bırakmak en mantıklı ve doğru karardır.

  5- Misvak özlü diş macunundan bahsetmek istiyorum

  Hangi marka kullandığım önemli olmaksızın diyorum çünkü reklam amacıyla yazmadığımı gerçekten verim aldığım için paylaştığım belirtmek isterim. Misvak özlü diş macunu kullanmam çok faydalı olmuştu. Düzenli kullanımda dişlerimi beyazlattı.
  Sezar'ın hakkı Sezar'a.
  Tabi başka bir macuna geçince aynı tas aynı hamam oluyor ama kullandığım sürece gayet etkili.
   • Diş fırçalama tekniği de diş sağlığı açısından önemli. Bu konuda güzel bir video bırakarak yazımı burada sonlandırmak istiyorum. Ekstra videolar izleyebilir, güvendiğiniz diş hekimine danışabilirsiniz. Sağlıkla kalın..
   https://www.youtube.com/embed/KHkhpSKgP4o
   • Bu arada KS ye özel bir yazı daha yazayım bu yazımı görsellere süslemek istedim ama maalesef site asla görselleri yüklemedi bu yüzden içim buruk. Cep telefonundan giriş yaptığım için olabilir mi? Emin değilim.. Yinede videoyu site yüklediği için mutluyum ☺️

   • Gerçekten eline sağlık, çok iyi olmuş. Görsel konusuna gelirsek nasıl bir sorun yaşadın acaba?

   • @KürkMantoluHayri Teşekkürler, Görsel konusunda galeriden yüklemeye çalıştığımda resim yüklendi gözüküp asla gözükmedi. Link seçeneği ile yüklemeyi denediğimde de sadece link siyah bir yazı şeklinde kopyalandı 😔

   • Hepsini Göster
  • Bembeyaz Dişler İçin Neler Yapmalı?

   Dişlerimizin kendi beyazlığı var sadece yediğimiz şeyler bir tabaka oluşturuyor.Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?İlk olarak böyle bir gülüş için;
   *Dişlerini haftada 1 kez karbonatla geri kalan günler diş macunuyla düzenli fırçala.
   *Çay kullanımını düşür.
   *Ağız kokusuna dikkat et , her ne kadar beyaz dişin olsun istesende sağlıklı bir diş her zaman önemli.
   *Yanında kürdan bulundur çantanda, evinde, arabanda bu en büyük unsur.
   ÖNEMLİ!!
   **Asla limon sürme limondaki asit dişinin orijinal beyazlığını öldürür.♥

  En İyi Erkek Görüşleri

  • Merhabalar,

   Bunun birinci aşaması diş temizliğine özen göstermemiz gerekiyor. Günde mutlaka 2 kere dişlerimizi fırçalayıp, mümkünse diş ipi ile dişlerimizin aralarını temizlememiz şart. Çünkü diş fırçacı her noktaya eşit şekilde ulaşamıyor.

   • Limon ve karbonat
   Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?Yapılışı hem çok basit hem de zararsız bir işlemdir. Ufak bir kaba bir kaşıt karbonat ve yarım limon sıkın. İyice kabarana kadar karıştırın. Daha sonra diş fırçası ile dişlerinize uygulayın. Bunu haftada 2 kere yapmanız işe yarayacaktır.

   • Karbonat, limon ve sirke
   Karbonatın faydasını zaten biliyoruz. Fakat bu ikiliye eğer birde sirke karıştırsak. Diş üstündeki sarı lekeleri gözle görülür bir şekilde yok ettiğini görecekseniz. Hepsinden bir kaşık ile yaptığınız kürü yine hafta bir kullanabilirsiniz.

   • Tarçın ve adaçayı
   Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?Tarçın ve adaçayı karışımı hem de ağız sağlığı için. Hem de diş temizliği için çok güzel karışımdır. Ağızdaki mikropları temizler ve ferah bir nefes sağlar. Adaçayını iyice ezerek ılık su ve diş fırçası ile kullanabilirsiniz.

   • Çilek püresi
   İçindeki asit ve lif kaynağı olan çilek doğan bir anti bakteriyel görevi görmektedir. Ezerek püre haline getirip dişlerinize hafta 2 gün uygulamanız faydalı olacaktır.

   • Gliserin
   Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?Yine anti bakteriyel özelliği ile hem ağız sağlığınızı koruyacaksınız. Hem de daha beyaz bir gülüşe sahip olacaksınız. Yapmanız gerek işlem çok basit. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra bir kaç damla gliserini dişlerinize damlatıp tekrar fırçalamak.

   • Defne yaprağı ve portakal
   C vitamini deposu olan portakalın dişlere de inanılmaz bir faydası vardır. İyice ezerek toz haline getirdiğiniz defne yaprağı ile portakalın kabuğunu püre haline getirip dişlerinize uygulayın. Sonuç inanılmaz olacaktır sizin için.

   • Şunlardan olabildiğince uzak durun;
   • Çay
   • Kahve
   • Sigara

   Eğer bunlarsız olmuyorsa muhakkak kullandıktan sonra dişlerinizi güzel bir şekilde su ile gargara yapın ve temizlemeye çalışın. Böylelikle ağız sağlığınızı koruyabilirsiniz.
   • Eline sağlık :)

   • @KürkMantoluHayri 😊😊teşekkür ederim

  • Şöyle düşünün! elinizde bir materyal be bir yerlere sürtüyorsunuz, evet parlıyor ama parlama sebebi sürttüğünüz değil sürtülen, aşındırma sonucu. Altan temiz yüzey elde edersiniz, önemli olan diş macunu markası değil. Sadece diş fırçasını yumuşak seçin ve macunu çok ama çok az kullanın, minimum 3 dk dişlerinizin her bölgesini fırçalayın.
   • Sabah uyanınca fırçalayın.
   • Kahvaltı sonrası fırçalayın.
   • Öğle yemeği sonrası fırçalayın.
   • Akşam yemeği sonrası fırçalayın.
   • Gece yatmadan önce fırçalayın.
   Göreceksin farklılığı üstelik dişleriniz daha uzun ömürlü olacak
   • güzel öneriler :)

   • Teşekkürler

   • Teşekkür ederim

  Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

  Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

  Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

  103 86
  • merhabalarr , takip ettiğim bir kaç sayfa var özellikle birinin dişleri gerçekten de alın yazımızdan daha beyaz :D geçen gün de zaten soru cevap yaptığında adını vermişti sigara lekelerinde bile etkili oluyormuş''Opalescence Whitening Toothpaste'' kullanıyor. onun haricinde ben evde karbonat ve limon yapıyorum işe yarıyor ama karbonat tırtıklı olduğu için çok bastırarak fırçalamayın dişlerinizi çizer, umarım faydası olmuştur görüşmek üzeree :)
  • Bembeyaz diş olayının içinde biraz genetik, birazcık da yeme içme alışkanlıkları da var. Fırçalama alışkanlığı da önemli ancak düşünülmeyen bir konu daha var. Dişleri hiç fırçalamamak kadar, aşırı fırçalamak da zararlıdır. Bir de diş macunu seçerken mutlaka macun tüpünün (kutusunun değil) kuyruk bölümündeki renklere dikkat edin. En güvenli diş macunlarının tüpünün kuyruk kısmında "yeşil" renk bulunur. Bu grubu Türkiye'de bulmak çok zor. Ben sadece bir çeşit çocuk diş macununda bulmuştum. İkinci en güvenli grupta macun tüpünün kuyruğunda "mavi" renk olur. Onun bir altı "kırmızı", onun bir altı da "siyah"tır. Yani diş macunlarını, macun tüpünün (kutusunun değil) kuyruğunda renklere göre sıralarsak, çok güvenli gruptan az güvenli gruba doğru sıralama şöyle:Yeşil>mavi>kırmızı>siyah..
  • Karbonat limon tarzı şehir efsanelerine sakın inanma diş minesini aşındırıp daha kolay sararmasını sağlıyor, Signal white now kullanıyorum ve günde 3 defa fırçalamak yetiyor, ama bazı insanların doğal diş rengi hafif sarıya dönük olabiliyor o da fırçalamaya geçicek bir şey değil anca profesyonel işlemlerle beyazlar
  • Her gün dişlerini düzenli fırçalayanlar, tam ayna gibi beyaz olmasada sarılığı ortadan kaldırır. Tam olarak beyazlık için dişçilerde kullanılan bazı şeyler vardır. Bunlar da biraz maliyetlidir. Temiz ve bakımlı olsun yeterli.
  • Karbonat üzerine limon suyu sıkıp fırçalamak, çilek yemek, muz kabuğu ile ovalamak..
   • İşe yarıyor mu?

   • evet.. karbonat ve limon ters enerji oluşturup tartarı , kiri kendine çeker ve temizleyerek beyazlatır.. limondaki vitaminler ve asitte parlamasını sağlar.. ayrıca ananasta dislere ve dişetlerine çok iyi gelir..

   • Ananas bulamayabiliriz şimdi..😀

  • Favorim zerdeçal ve hindistan cevizi yağı , efsane temizlik yemek yesen çay içsen bile beyaz maçından kat kat daha iyi
  • Biraz diş minesinin yapısıyla alakalı. İyice fırçaladıktan sonra listerine kullanıyorum ben en az günde bir kez. Daha etkili daha beyaz oluyor sanki.
  • Colgate aktif kömürlü kullanın ekstra olarak diş beyazkatıcı toz kullanın mükemmel beyazlık oluyor 😇
  • Doktorda diş beyazlatma yaptırabilirsin, onun dışında karbonatla ya da tuzla dişini fırçalamak işe yarıyor. Tuz ve karbonat gibi şeyler diş minesini aşındırıyor ama ben denemiştim bembeyaz oldu. ( İkisini aynı anda yaptım bir iki gün ısıramadım, çok aşındı acıdı ama bembeyaz oldu.)
  • ayda bir karbonatla yapın ve sonra günlük sadece sabah akşam 3 kere sürtün dişlerinize macunları çok bekletmeyin hemen tükürün en büyük düşman diş macunları...
  • merhaba öncelikle dişlerini 3 öğün düzenli olarak fırçala ve sana bir tavsiyem var diş macununu da çok fazla sürme fırçaya çünkü fazla diş macunu da sararmaya neden oluyor. Ayriyetten 1 çay kaşığı karbonatın içine birkaç damla limon sıkıp onu da haftada bir dişlerine uygula diş fırçası yardımıyla bu da beyazlatacaktir. kullandığın diş macunu markası da çok önemli mesela ben colgate kullanıyorum uzun zamandır ve faydası da çok yani temizliyor. çok çok sararan dişlere tuz süren de vardı bu da aklında bulunsun iyi günler :)
  • Doğal çözüm olurmu bilmiyorum ama Dr gidip beyazlatmak ya da Çay veya kahveden hemen sonra Disleri fircalamak Beyazlatıcı diş macunlarını Normal dişmacunu gibi Kullanırsaniz zarar verir sarartiyor Instagram da Ünlülerindişleri hesabını takip edin ordan gerekli bilgileri ögrenebilrsiniz
  • Dislerin doğuştan bembeyaz değilse, kemik renginde ise bembeyaz olamaz rengi neyse öyle olur. Bembeyaz olupta sonradan karardıysa muhtemelen. Diş taşları fazladır. Öncelikle diş taşlarını temizletmeli sonrasında iyi bir beyazlatıcı macun ve diş etlerine özel macun kullanması gerekir.
  • Haftada bir kez limon suyu ve karbonat gargara yapıp fırçalamak lazım.
  • Karbonat ile dilini fırçala sabahları diş macununun içibe karbonat dök ve dişlerini fırçala
  • Teşekkürler beyazlatmada sizce limon karbonatmı? yoksa tuz sirkemi?
   • Tuz sirke

   • @seloss261 teşekkür ederim ilginiz için.

  • Macun tabiki önemli benim sana tavsiyem bu diş macununu kullan kesinlikle bembeyaz yapıyor. Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?
  • Karbonat kullanma bence zararlı diyorlar tavsiye etmem
  • Çay ve kahveyi çok koyu ve fazla içme, dişlerini düzenli olarak karbonatla kuru kuru fazla bastırmadan fırçala, Colgate'in beyazlatıcı diş macununu kullan, mümkün olduğunca antibiyotik kullanma; beyazlar.
  • dişleri güzel fırçalamak 3 öğün.
  • Ben fırçalıyorum bembeyaz oluyor
  • bırak bu işleri fırçala dişleri
  • Sabah kahvaltı sonrası ve gece yatarken mutlaka fırçala. Gunde iki defa şekersiz çiklet çiğne ve her ay mavi veya yeşil çizgili değişik marka dış macunu kullan
   Benim gibi hala kendi dişlerin olur protezsiz.
  • Dislerini çok sık fırçalama.
   Evet fircalama.
   2 3 günde bir fırçala.
   En ucuz macunu kullan.
   Sıcak suyla ağzını 3 4 defa çalkala iyice ısınsın dişlerin, sonra fırçala. fircana sıcak suyu döküp yumuşatma.
   En az 1 dakika en fazla 2 dakika fırçala.
   Sadece işlerinin önünü değil arka kısımları da iç kısımlarını da fırçala..
   Cevizin içinden çıkan ince katman var ya onu 7 dakika kaynat kısık ateşte. Soğusun ve ayda 2 gün günde bir defa ağzını onunla çalkala.
   Karbonat ile ayda bir kaç defa fırçalamak da iyidir..
   • 2-3 günde bir diş fırçalamak neye mal olur biliyo musun. bir de ucuz macun kullan demişsin. kfelşdfljsdfşkşjf

   • misvak falan da kullanalım mı kfjfkljfjdslkjfls

   • @sadecebirisi2323 Abarttım doğru günde 1 yapıyorum ben. Fazla fırçalayınca, kaliteli ve cooook pahalı dis macunu kullan , bir kaç yil sonra yine görüşelim.. Ya da beni hatırla ve kendine shucjrkfnfcjgjfn falan de.. amaann ne yaparsan yap napayım benden demesi

   • Hepsini Göster
  • misvak jkfksjfvk dişinizi fırçalayın len bir de internette karbonatla yapılan bir şey var ara dikkat ederek ara sıra yapılabilir
  • Sodyum bikarbonat ya da kabartma tozuyla dişleri fırçalamak beyazlatır. Ama her gün kullanmak dişleri kıra bilir falan diyorlar da ben de kullanırım ara sıra ama kırık yok şükür...
  • ben Colgate charcoal kullanıyorum kömürlü 1 ay sonra dişler bembeyaz oluyor. Birde Colgate anında beyazlık var oda lekeleri temizliyor. İkisi de bayağı iyi.
  • Limon karbonat iyi bir çözüm
  • Dişin kendi rengi var bazı kişilerde kar beyazı ama herkezde olmuyor bu
  • Yorumlarda tüm noktalara değinilmiş. Benim yöntemim yıpratmadan beyazlatıyor. Hindistancevizi yağı kullan her gün. Birkaç damla kullanarak dişlerindeki ağrıları hafifletip beyazlatabilirsin. Yağla biraz ov ve sonra fıŕçala. Benim dişler beyaz. Çay kahve kullandığım için sararmasını istemedim araştırıp bu yöntemi buldum. İşe yaradı. Misvak da olağanüstü sonuç veriyor. Rutine eklenmeli.
  • Yemeklerden hemen sonra fırçalarsanız beyazlık elde edebilirsiniz. Her diş beyazdır, ancak beslenmeden dolayı üzerlerinde sarı diye tanımladığımız bir katman oluşur.
  • Bazen kemik rengi de sarı olabiliyor. O çok parlayan doğal dişler aslında kemik renginden dolayı o kadar beyaz kalıyor :) Dişlerini beyazlatmak istiyorsan, ilk olarak günde her yemekten sonra 1 dakikadan fazla fırçalamanı öneriyorum. Günde 1 kez de dişlerini karbonat ile fırçalamanı öneririm çok doğru bir seçim olacak bu. Eğer midem bulanmaz dersen sirke ye batırıp sonra karbonata batırarak fırçalaman çok daha iyi olur. Gündelik akşamdan sonraki meyven çilek olmalı. Çilek dişleri beyazlatmada çok işe yarıyor. Hiç bir şey yapamazsan da diş beyazlatıcı günlük kullanımlık yeni makyaj malzemesi çıktı. Onu kullanabilirsin. İyi günler dilerim :)
   • Çok güzel bir görüş olmuş :)

  • Macun dişi aşındırıyor diye biliyorum.
  • abla üni de cifle fırçalayan arkadaş vardı bembeyazdı bende denedim bikere daha fazla beyazlattı benim dişler zaten beyaz çay sigara falan yok.. tabi bir daha fırçalamadım ben bişey olur diye.. şimdi o arkadaşı merak ediyorum ne alemde ağız sağlığı halen dişleri varsa ciflemeye devam ederim..
   • Sesli güldüm

   • Çifmi 😲

   • @Umut_denizi ayn ayn çif

   • Hepsini Göster
  • macunla hiç alakası yok bence ben bütün beyazlatıcı diş macunlarını denedim hiç biri etki etmedi bende çünkü mesela benim dişlerimin taşları beyaz değil ayrıca ben dişlerime çok bakarım sürekli fırçalarım yani
  • ben bir gun florurlu bir gun florursuz dis macunuyla fircaliyorum gunde 2 kez
  • SIK SIK Ilac, kahve ve cay kullanmama sararmayi engeller.

   Birde disi besleyen mineraller var tam bilmiyorum onlarda onemli. Sadece bakim onlem yetmiyor besleyici gidalari da almak gerekiyor .
  • Muz kabuğunu kullanarak veya karbonat sürerek dişlerini beyazlatabilirsin abartmadan tabi yoksa diş etlerin zarar görür
  • Sabah akşam bezaylatıcı özellikli diş macunuyla fırçalamak tek çözüm. Bunu atlatırsan dişçide de beyazlatsan tekrar eski rengine döner. Ayrıca çay kahve dişleri zamanla boyuyor içtikten hemen sonra dişlerinizi macunsuz da olsa fırçalayın. Bunun dışında arada bir tuzla karbonatla ovun yeterli olacaktır.
  • Doğal çözüm istiyosan her yemekten sonra misvak kullan
  • genetik farktorler temizlik doktor yeme icme faktorleriyle ilgili,onceden bende hastalik gibi her agzima bisiy aldiktan fircalardim cok beyaz dislerim var,simdide oyle ama onceki gibi hastalik degil
  • Dişinizin kendi beyazlığı var.

   Genelde bu maalesef mermer beyazı olmuyor, kırık beyaz oluyor.

   Onu kaybetmemek için düzenli olarak ilgilenmek lazım dişlerle.

   Fakat yine de o bahsettiğiniz beyazlığı yakalamak için diş beyazlatma şart.

   Bu da ofis tipi ve ev tipi olarak iki ayrı şekilde yapılmasını mümkün kılıyor.
  • diş fırçası ve macun önemli arkadaşım..bide arada bir doktora gitmek lazım..
  • valla günde 2 paket sigara içiyorum genelde 2 kere de fırçalıyorum gene bembeyaz ya tamam bembeyaz olmayabilir de beyaz yani.sırrını ben de bilmiyorum.diş macunu olarak da colgate total mi ne alıyorum genelde en ucuzuydu heralde.
   • sigara kullanmıorum ve gnde 2 kez fırçalamaya calsıorum bn nıe beyaz dıemıorm :(

   • Bilmiyorum annenin de beyazdı hep genetik galiba.çok da önemli değil takma ya sapsarı olmasın yeter bize kimse yadırgamaz.

   • Annem*

  • buyuk oranda genetık gerı kalan da yedıgın ıctıgın seyler ve macunun markası
  • Muz kabuklarının içini dişine sürünce beyazlatıyor karbonatla fırçalamakta öyle ama karbonat aşırı kullanım zararlı
  • dişçiler ilaç gibi bişey sürüp bekletiyorlar arkadaşıma yapılmıştı o gerçekten bembeyaz yapıyor, biraz pahalı bir işlem ama.onun dışında ben her sabah limon ve greyfurt suyunu karıştırır içerim çok işe yarar
  • Diş Minelerine Zarar vermek Pahasına İStiyorsan Söyliyem :)
   • yok kalsın :)

   • Tmm :) Sen Bilirsin :)

  • fırçalarım sadece , sabahları uyandığımda biraz sarımsı oluyor ama fırçaladıktan sonra gün boyu beyaz
  • Pearls Drop kesinlikle mükemmel bir dis macunu
  • Twk çözüm ya estetik ya da kucuklukten belli düzenli diş fırçalama gerisi çöp.
  • Fırçalamak... Sabah bir akşam bir kere bir de ağız suyu kullanmak tek sırrım bu...

   Tabii sigara içmem, kahve tüketmem deli gibi, çay çok içmem gibi...
   • çaysız bir hayata hayır.yanında bide tutku varsa :))

  • iyice fırçala.bende hergün dişlerimi fırçaladığım halde beyaz olmuyordu.farkettim ki çok kısa tutuyorum süreyi.şimdi tam anlamıyla fırçalıyorum diyebilirim ve byeazladı.birde colgate kullan o daha iyi hemen köpürüyor falan pina afalan hiç iyi değil.sigarada içmiyorsan tamam işte
  • bem beyaz olmaz dogal rengı kırık beyaz olur zaten bembeyaz gorunsun dıyorsan kaplama yaptırırsınız
  • düzenli fırçalayınca olur neden olmasın
  • Dıs taşlarini temizletmek
  • Deli gibi kola içtiğim için malesef o bembeyaz dişlet bende hiç kalıcı olmadı. Fırçalamadan gırçalamaya beyazlıyor kola sonrası rengi gidiyor
  • Dişçiye gidip bu sorunu çözebilirsin.
  • diş hekimi

  • Misvak içeren diş macunları tercih edin bence düzenli kullanımda dişleri beyazlatıyor.
  • Daha Fazla (129)