Erkek Bakımı

Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?

Ya şu bembeyaz dişleri olan gençler... Bunu nasıl yapıyorsunuz? Macun önemli mi ? Ne kullanıyorsunuz? Özel yaptığınız bir şey var mı? Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümleri neler?
Bembeyaz dişler nasıl olur?
Bembeyaz dişler nasıl olur?
7 9

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Merhaba! Bembeyaz dişler için farklı malzemeler karıştırılarak elde edilen karışımları kullananlar vardır. Bunun dışında dişlerin beyaz ve sağlıklı kalması için en önemli husus ise; düzenli olarak diş macunu ile fırçalamaktır. Diş macunu ile fırçalamak dışında, dişleri aşındıran asitli içeceklerden de uzak durmak gerekir. Öncelikle dişlerin neden beyaz kalmadığına bakmalıyız.

  Dişler neden renk değişimine uğrar?

  Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?
  • Dişlerin en büyük düşmanı sağlıksız yiyecekler ve içeceklerdir. Kahve, sigara gibi ürünler dişin üst tabakasını zayıflatır ve beyazlığı yok eder. Sararma başlar.
  • Yetersiz diş bakımı, yani düzensiz fırçalamak
  • Çocuklukta geçirilen ateşli hastalıklar
  • Yaşlılık gibi faktörler; dişin renk değiştirmesine neden olur.

  Beyaz dişler için dikkat edilmesi gerekenler

  Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?Dişlerin neden beyaz kalmadığını öğrendik. Peki bu konuda nelere dikkat etmemiz gerekir?
  • Sağlıklı beslenme, olmazsa olmazımızdır.
  • Kabuklu yiyecekleri dişlerimizle kırmamalıyız.
  • Diş gıcırdatma, dişleri sıkma gibi alışkanlıklarımız varsa; bunların önüne geçmeliyiz.
  • Yemek yedikten saatler sonra dişleri fırçalamak, kalıcı lekelenmelerin önüne geçmez. Bu nedenle yemekten sonra ağzımızı suyla durulamalı ve yaklaşık yarım saat içerisinde de dilerimizi fırçalamalıyız.

  Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler!

  Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?Beyaz dişler için doğal çözümler dendiğinde akla gelen ilk ürün, karbonattır. Dişlere sürüldüğünde kısa sürede beyazlık sunar. Bazı karışımlar da diş macunu yerine kullanılabilmektedir. Karışımlardan önce dişlere faydalı birkaç üründen bahsedelim. Dişlere ne iyi gelir?

  • Su: Ağızdaki kırıntıları temizler ve ağızın temizliğini sağlar.
  • Süt ve peynir: İçerisindeki kalsiyum ile diş çürüklerinin önüne geçer.
  • Soğan: Hem vücut için hem de dişler için antibakteriyel özelliğe sahiptir.
  • Elma: Elma, dişlerin beyazlığını korumasına yardımcı olur. Yatmadan önce dişlerinizi fırçalama imkanınız yoksa, elmayı ısırarak yiyip de benzer etkiyi sağlayabilirsiniz.

  Dişlerim nasıl beyazlar?

  Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?''Dişlerim nasıl beyazlar, bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümleri neler'' soruları çokça sorulmaktadır. Diş macunu dışında evde basit yöntemlerle de diş beyazlamasına katkıda bulunabilirsiniz. Bir örnek vermek gerekirse;

  Karbonat: Her evde mutlaka bulunur. Karbonat güçlü bir etkiye sahip olduğu için, bir hafta içerisinde üç defa diş fırçası ile fırçalamak yeterlidir. Çünkü fazla karbonat kullanımı diş minesinin çok hızlı aşınmasına ve çürümeye yol açabilir.

  Karbonat dışında dişlerin beyazlamasına katkıda bulunan doğal ürünler zaten gün içerisinde tükettiğimiz ürünlerdir. Yukarıda liste olarak paylaştığım yiyecek ve içecekler, dişlerin beyazlamasına katkıda bulunur.

  Kalıcı diş beyazlatma nasıl yapılır?

  Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?Kalıcı olarak dişlerin beyaz kalması için en önemli faktör sağlıklı beslenmedir. Sağlıklı beslenme dışında, diş bakımına özen gösterilmesi gerekir. Doğal yöntemler dışında, kalıcı diş beyazlatma tedavileri de yapılmaktadır. Yapılan tedaviler sonrasında beyazlatılan dişler, birkaç yıl beyazlığını korumaktadır.
  ''Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümleri neler?'' sorusunu cevaplandırmaya çalıştım. Umarım faydalı olmuştur.
  • Tek kelimeyle muhteşem!

  • @KürkMantoluHayri 🤗🍀

  • Muhteşem <3 Şimdi bunun üstüne yazsam mı yazmasam mı diye kaldım öyle.

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşleri

 • Dişlerin bembeyaz olması çok önemlidir, beyaz dişlere sahip olmak kişiye ayrı bir özgüven katar.
  Dişleri bembeyaz olan kişi rahatlıkla gülümser ama dişleri beyaz değilse mahzun olur gülümserken ağzı kapalı gulumser, dişlerini göstererek gülümseyemezDişler güzelse ve kar gibi bembeyazsa gülümsemek bir başka güzeldir
  Kişinin gülüşünü ciddi anlamda etkiler dişlerinin rengi
  Herkes ister kar gibi dişlere sahip olmayı, doyasıya çekinmeden gülümsemeyi
  Herkes ister kar gibi dişlere sahip olmayı, doyasıya çekinmeden gülümsemeyi
  Dişleri bembeyaz olan beni etkiler, bende güzel etki bırakır..
  Ağız temizliğine dikkat eden bir insanın hijyenik, sağlıklı olduğunu düşünürüm..

  Ağız sağlığına, diş temizliğine önem vermeliyiz..Diş taşı oluşumunu engellememiz gerekir. Bu kesinlikle dikkat etmemiz gereken bir konudur.
  Diş taşı oluşumunun önüne geçmeliyiz ki dişlerimiz sapsarı olmasın, sarı dişler gülümsemeye gölge düşürür..
  Şöyle ağız dolusu gülümseyemeyiz sarı dişlerden dolayı, onun için diş taşı oluşumunun önüne geçmeliyiz.

  Diş taşı oluşumunun önüne nasıl geçilir, diş taşı oluşmaması için ne yapmak gerekir?

  1) Dişler düzenli olarak fırçalanmalı
  2) Diş ipi kullanmakta fayda var, diş ipi kullanılmalı
  3) Önerilen sıklıkta ya da her altı ayda bir diş hekimi ziyaret edilmeli, çünkü böylelikle diş hekimi diş taşı oluşumunu daha erken görür.
  Diş taşı oluşumu neden olur?
  Diş taşı dişlerin düzenli olarak fırçalanmamasından dolayı ve diş ipi kullanılmamasından dolayı meydana gelir. Dişler düzenli olarak fırçalanmadığı zaman diş taşı mikro bakteriyel besinler diş yüzeyinde birikir, onun için diş temizliğini asla ihmal etmemek gerekir.

  Diş beyazlatma işlemi nasıl olur?

  Diş beyazlatma işlemi (bleaching) diş taşı temizliğinden sonra yapılır.
  Diş beyazlatma işleminde dişin rengi kendi rengine göre bir kaç ton açılıyor.. Hastanelerde olduğu gibi evde de doğal yoldan dişleri beyazlatmak mümkündür..
  ✨Diş taşı temizliği ve diş beyazlatma işlemi arasında fark bulunmaktadır. Diş taşı temizliği yapıldığı zaman dişte beyazlatma olma, diş beyazlamaz.Diş taşı temizliğinde diş taşlarındaki leke ve kirler giderilir.
  Diş beyazlatma işleminde ise dişler bembeyaz olur..

  Diş taşı temizliği ve diş beyazlatma işlemini (bleaching) Devlet Hastanesi karşılıyor mu?

  Diş taşı temizliği ve diş beyazlatma işlemi (bleaching) Devlet Hastanesi'nde ücretsiz olarak yapılıyor..

  ✨ Diş beyazlatma konusunda misvakta etkilidir, misvağın bir çok faydası vardır. Misvak kullanmak sünnettir..

  Misvağın faydaları nelerdir?

  Misvak; arak, peelu, salvadora persica adındaki ufak ağaçlardan elde edilen Hindistan, İran, Kuzey Afrika'da yetişen küçük bir ağaçtır..
  Misvak ucu dövülerek fırça haline getirelilen bir çubuktur, diş temizlemekte kullanılır ve bu misvak kullanmak sünnettir.
  Misvağın faydaları saymakla bitmiyor, dişleri beyazlatma etkisi de var
  Misvağın faydaları saymakla bitmiyor, dişleri beyazlatma etkisi de var

  Evde doğal yöntemlerle dişleri beyazlatmak için ne yapmak gerekir?

  Hem masrafsız hemde doğal yöntemlerle evde dişleri beyazlatmak elbette ki mümkün, üstelik masrafsız. 😊
  İnci gibi dişlere sahip olmak zor değil. Sarı dişler bakımsız ve sağlıksız bir görüntüye neden oluyor..
  Evdeki malzemelerle bembeyaz dişlere sahip olmak mümkün 😊
  Evdeki malzemelerle bembeyaz dişlere sahip olmak mümkün 😊

  Evde doğal yöntemlerle dişler nasıl beyazlatılır?

  1) Tarçın ve adaçayı Diş fırçasının üzerine biraz tarçın ve adaçayı serperek dişler fırçalanırsa ve bu işlem haftada en az iki kez uygulanırsa sağlıklı ve bembeyaz dişlere kavuşmak mümkün olur..

  2) Tuz ve sirke
  Bu işlem haftada üç kez uygulanmalı. Bir çay kaşığı tuz ile bir çay kaşığı sirke karıştırılmalıdır ve dişler bu karışımla fırçalanmalıdır. Böylelikle diş etleri daha sağlıklı olur ve dişler kısa sürede beyazlar.
  3) Gliserin
  Gliserinin faydaları çoktur. Gliserin ağız içindeki bakterileri öldürüp dişlerin daha beyaz bir görünüme kavuşmasını saglar. Gliserin ağız bakımı için kullanılmadan önce dişler fırçalanmalı ve sonrasında da bir kaç damla gliserin diş fırçasına damlatılıp dişlerin beyazlatılmasını istenilen yerler gliserinle fırçalanıp, ağız çalkalamalıdır.
  4) Çilek 🍓
  Çileği ezip püre kıvamına getirdikten sonra diş fırçası yardımıyla dişler fırçalanmalıdır. Bu işlemin etkili hale gelmesi için bu uygulama beş gün boyunca yapılmalıdır. Beş gün boyunca dişler çilek püresiyle fırçalanmalıdır..
  5) Karbonat ve limon
  Haftada en az iki kez uygulanmalıdır. Diş fırçasının üzerine bir çay kaşığı kadar karbonat serpiştirip üzerine bir kaç damla limon suyu sıkılmalı ve dişler fırçalanmalıdır. Bu işlem için başka bir diş fırçası kullanılmalıdır. Mucizevi özelliği olan karbonatı diş bakım rutinine eklemekte fayda var..

  Doğada bir çok mucize var.. Hepimizin evlerinde bulunan ürünlerdir bunlar. Masraf yapmadan, doğal yöntemlerle inci gibi, bembeyaz, tertemiz dişlere sahip olabiliriz. Gülümsemek hepimizin hakkı, özgürce gülmeyi hepimiz hak ediyoruz 🌷
  • Mükemmel bir görüş daha <3

  • @KürkMantoluHayri Çok teşekkür ederim 🥰 ❤️

 • Merhaba ben diş hekimi değilim. Bu konuda sadece kendi deneyimlerimden bahsedeceğim. Bu sebeple yanlış bilgiler de olabilir. Çünkü insanın vücudu kendine özeldir. Bende işe yarayan bir yöntem sizde alerji veya hastalık yapabilir. Maddeler halinde kendi deneyimlerinden bahsedeceğim.

  1- Öncelikle senede bir kez veya iki kez diş hekiminize görünüp diş tartarınız varsa temizlik yaptırmanız gerekiyor.

  Daha sonra çürük ve diş eti problemleri yaşamamanız için de diş temizliği çok önemli bir unsurdur. Yeri gelmişken zamanında bir hekimin bana yaşattığı bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim başıma geldi aman siz dikkatli olun.
  Diş temizliği için diş hekimine gittiğimde eline adını bilmediğim demir bir alet alıp dişime pat küt vurup "Burada çürük var. Acilen kanal tedavisi olman gerek" dedi. Fiyatını sorduğumuzda ise tek bir diş için 1000 TL bir rakam önümüze konuldu. Bende açıkçası dişimin sağlıklı olduğundan emin olduğum için arkama bakmadan aynı gün içinde yakın hastanelerde iki hekime daha gözüktüm. Diğer iki hekim dişimin gayet sağlıklı olduğunu söyledi. Hatta bir tanesi emin olmak için diş röntgeni çekti. Demek istediğim hekiminizin para için sizi sağlığınızdan edecek biri olmadığından emin olun. Tabi bu hekim bir istisna bu ülkede hastasının sağlığını düşünen hakkaniyetle görevini yapan diş hekimleri de var. Allah razı olsun onlardan. Kısaca diş temizliğini her sene düzenli olarak doğru diş hekimine yaptırmaya çalışmanızı tavsiye ediyorum.

  2- Karbonat diş beyazlatma konusunda çok tavsiye ediliyor.

  Ben karbonata anlık kurtarıcı diyorum çünkü sadece günü kurtarıyor. Ertesi gün tekrar dişlerim sararmış oluyor. Her gün karbonat kullanmak bir çözüm olur mu? diye düşünüyorsunuzdur. Şöyle ki karbonat diş minesine zarar veriyor diye biliyorum. Doğru bir bilgi olmama ihtimali var ama yine de riske atmıyorum. Bu konuda araştırın emin olun ve sonra hareket edin derim. Güvendiğiniz bir diş hekimine de danışabilirsiniz. Böyle düşünmeme rağmen özel günlerde karbonat beyazlığından faydalanıyorum. Örneğin düğün merasimi, mezuniyet töreni veya ilk buluşma gibi benim için önemli olduğuna inandığım günlerin öncesi karbonat kullanıp anlık beyazlatma ile doyasıya gülerek gezinebiliyorum.

  3- Hindistan cevizi yağının da dişleri beyazlattığını çok duydum.

  Ancak düzenli olarak kullanmadığım için düzenli kullanımda nasıl bir sonuç verdiğini bilmiyorum. Geçen hafta Pazar günü merakımdan dişime biraz Hindistan cevizi yağı sürüp hemen ağzımı çalkaladım. Cidden minik bir ton beyazlatma gördüm. Düzenli kullanımda nasıl sonuç alınır bilmiyorum. Ama bana etkili olma ihtimali yüksek geliyor.

  4- Ayrıca her gün yediklerimiz ve içtiklerimiz dişlerimizin arasında gidiyor. Dişlerimizin sağlığı ve görünüşü açısından yiyip içtiklerimizin de dişimizin rengini belirlediğini düşünüyorum.

  Şekerli yiyecekleri bol tüketmek ve sigara içmek sadece vücudumuza değil diş sağlığımıza da büyük ihtimalle zarar veriyor. Bu yüzden bu zararlı besinleri hayatımızdan çıkarmanın diş sağlığımız açısından da faydalı olacaktır. Zaten tüm vücuda ayrı ayrı zararı olan bu ürünleri bırakmak en mantıklı ve doğru karardır.

  5- Misvak özlü diş macunundan bahsetmek istiyorum

  Hangi marka kullandığım önemli olmaksızın diyorum çünkü reklam amacıyla yazmadığımı gerçekten verim aldığım için paylaştığım belirtmek isterim. Misvak özlü diş macunu kullanmam çok faydalı olmuştu. Düzenli kullanımda dişlerimi beyazlattı.
  Sezar'ın hakkı Sezar'a.
  Tabi başka bir macuna geçince aynı tas aynı hamam oluyor ama kullandığım sürece gayet etkili.
   • Diş fırçalama tekniği de diş sağlığı açısından önemli. Bu konuda güzel bir video bırakarak yazımı burada sonlandırmak istiyorum. Ekstra videolar izleyebilir, güvendiğiniz diş hekimine danışabilirsiniz. Sağlıkla kalın..
   https://www.youtube.com/embed/KHkhpSKgP4o
   • Bu arada KS ye özel bir yazı daha yazayım bu yazımı görsellere süslemek istedim ama maalesef site asla görselleri yüklemedi bu yüzden içim buruk. Cep telefonundan giriş yaptığım için olabilir mi? Emin değilim.. Yinede videoyu site yüklediği için mutluyum ☺️

   • Gerçekten eline sağlık, çok iyi olmuş. Görsel konusuna gelirsek nasıl bir sorun yaşadın acaba?

   • @KürkMantoluHayri Teşekkürler, Görsel konusunda galeriden yüklemeye çalıştığımda resim yüklendi gözüküp asla gözükmedi. Link seçeneği ile yüklemeyi denediğimde de sadece link siyah bir yazı şeklinde kopyalandı 😔

   • Hepsini Göster
  • Bembeyaz Dişler İçin Neler Yapmalı?

   Dişlerimizin kendi beyazlığı var sadece yediğimiz şeyler bir tabaka oluşturuyor.Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?İlk olarak böyle bir gülüş için;
   *Dişlerini haftada 1 kez karbonatla geri kalan günler diş macunuyla düzenli fırçala.
   *Çay kullanımını düşür.
   *Ağız kokusuna dikkat et , her ne kadar beyaz dişin olsun istesende sağlıklı bir diş her zaman önemli.
   *Yanında kürdan bulundur çantanda, evinde, arabanda bu en büyük unsur.
   ÖNEMLİ!!
   **Asla limon sürme limondaki asit dişinin orijinal beyazlığını öldürür.♥

  En İyi Erkek Görüşleri

  • Merhabalar,

   Bunun birinci aşaması diş temizliğine özen göstermemiz gerekiyor. Günde mutlaka 2 kere dişlerimizi fırçalayıp, mümkünse diş ipi ile dişlerimizin aralarını temizlememiz şart. Çünkü diş fırçacı her noktaya eşit şekilde ulaşamıyor.

   • Limon ve karbonat
   Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?Yapılışı hem çok basit hem de zararsız bir işlemdir. Ufak bir kaba bir kaşıt karbonat ve yarım limon sıkın. İyice kabarana kadar karıştırın. Daha sonra diş fırçası ile dişlerinize uygulayın. Bunu haftada 2 kere yapmanız işe yarayacaktır.

   • Karbonat, limon ve sirke
   Karbonatın faydasını zaten biliyoruz. Fakat bu ikiliye eğer birde sirke karıştırsak. Diş üstündeki sarı lekeleri gözle görülür bir şekilde yok ettiğini görecekseniz. Hepsinden bir kaşık ile yaptığınız kürü yine hafta bir kullanabilirsiniz.

   • Tarçın ve adaçayı
   Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?Tarçın ve adaçayı karışımı hem de ağız sağlığı için. Hem de diş temizliği için çok güzel karışımdır. Ağızdaki mikropları temizler ve ferah bir nefes sağlar. Adaçayını iyice ezerek ılık su ve diş fırçası ile kullanabilirsiniz.

   • Çilek püresi
   İçindeki asit ve lif kaynağı olan çilek doğan bir anti bakteriyel görevi görmektedir. Ezerek püre haline getirip dişlerinize hafta 2 gün uygulamanız faydalı olacaktır.

   • Gliserin
   Bembeyaz dişler nasıl olur, doğal çözümler neler?Yine anti bakteriyel özelliği ile hem ağız sağlığınızı koruyacaksınız. Hem de daha beyaz bir gülüşe sahip olacaksınız. Yapmanız gerek işlem çok basit. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra bir kaç damla gliserini dişlerinize damlatıp tekrar fırçalamak.

   • Defne yaprağı ve portakal
   C vitamini deposu olan portakalın dişlere de inanılmaz bir faydası vardır. İyice ezerek toz haline getirdiğiniz defne yaprağı ile portakalın kabuğunu püre haline getirip dişlerinize uygulayın. Sonuç inanılmaz olacaktır sizin için.

   • Şunlardan olabildiğince uzak durun;
   • Çay
   • Kahve
   • Sigara

   Eğer bunlarsız olmuyorsa muhakkak kullandıktan sonra dişlerinizi güzel bir şekilde su ile gargara yapın ve temizlemeye çalışın. Böylelikle ağız sağlığınızı koruyabilirsiniz.
   • Eline sağlık :)

   • @KürkMantoluHayri 😊😊teşekkür ederim

  • Şöyle düşünün! elinizde bir materyal be bir yerlere sürtüyorsunuz, evet parlıyor ama parlama sebebi sürttüğünüz değil sürtülen, aşındırma sonucu. Altan temiz yüzey elde edersiniz, önemli olan diş macunu markası değil. Sadece diş fırçasını yumuşak seçin ve macunu çok ama çok az kullanın, minimum 3 dk dişlerinizin her bölgesini fırçalayın.
   • Sabah uyanınca fırçalayın.
   • Kahvaltı sonrası fırçalayın.
   • Öğle yemeği sonrası fırçalayın.
   • Akşam yemeği sonrası fırçalayın.
   • Gece yatmadan önce fırçalayın.
   Göreceksin farklılığı üstelik dişleriniz daha uzun ömürlü olacak
   • güzel öneriler :)

   • Teşekkürler

   • Teşekkür ederim

  Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

  Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

  Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

  103 86
  • düzenli şekılde fırçalamak fazla degıl az da degıl
  • Karbonat ve bir miktar tuzu haftada 1 kereden fazla olmamak üzere diş macununa ekleyebilirsin
  • Kaliteli bir kemik yapısı.Artı olarak bunu tavsiye ederim link
  • Dişin yapısından da kaynaklanıyor.
  • takılma bunlara.iki kere fırçala günde ve diş tlerinide fırçalaki daha sağlıklı olsun.gerisi önemsiz.hee beyaz istiyosan porselen yaptır
  • Diş bembeyaz değildir diş macunu reklamlarında ki gibi. . Porselen dişler bembeyaz olur sadece
  • Genetik canım ya uğraşma boşuna. Ama limonun bir nebze faydası oluyor.
   • limon derken limom suyumu yoksa kabuğumu ya :) denemeliyim.

   • Limonun parçalarını al fırçaya yap :)

  • Esmerlerde beyaz diş oluyor genelde.
  • Dişleri bembeyaz yapan bir toz vardı ismini unuttum.Dişlerini fırçaladıktan sonra diş fırçasını içine batırıyorsun 1-2 dk fırçalıyorsun. Dişler ayna gibi oluyor.
   • hatırla adınııı :D lütfen

   • yarın eczanelere bir soruver oradan almıştım ama sene 2008 hatırlamam mümkün değil :

   • evet haklısın var ama diş doktorum onun zararlı olduğunu söyledi, dişinyüzeyini temiz "gösteriyor" tamam ama altında bakterilerin birikmesine sebeb oluyormuş,

   • Hepsini Göster
  • Karbonat :))
  • Genetik, fazla kurcalama bence ^_^
   • dişe özen göstermek mi? 😄

  • Doğuştan o ya. Ben şanslıyım beyazlar bayaa 🤩
  • annem 35 snedr sgara içior karının dişleri elmas gibi bnde çözemedm :D
   • :D senin ne şaşırtıcı yönlerin var Allah bilr

  • Diş hekimim bana bunun genetik olduğunu söylemişti hatta yaptığı doğal renkteki porselen dişler ile dişlerimi karşılaştırdı o kadar beyaz dedi :)) genetik kuzum genetik.
  • Düzenli fırçalıyorum gayette beyaz oluyorlar.
  • Tenimle aynı renk kalmasına özen gosteriyorum
  • gizli bir örgütüz bunun sırrını kolay kolay kimseye vermeyiz
   • biliyodm zaten

   • =) hafta iki kere diş fırcana karbonat dök ve fırçala 5 10 dk ve muz kabugunun içi ile dişlerini ovala haftada bir kere.

  • Her gün düzenli fırçalamayla sarılık giderilebilir ama bazı işlemler sonucu istediğin sonucu elde edebilirsin biraz pahalıya patlayabilir senim için..
  • signal white now ):))))))
  • pamuğa cif'i damlat dişlerine sür ama dikkat et diş etlerine değdirme sonra farkı gör
   • haha :D

   • Eksileyip durmuşlar deneyince görücem onları

  • Dişçi beyazlatıyor ..
  • diş yaptırmışlardır :D
  • sensodyne.
  • günde iki defa sadece iki dakika
  • limon suyu dişine sür :D

  • ben fırçalamayınca bile beyazlar ama sağlık açısından fırçalıyorum
  • sensodyne pronamel ...:D
  • bazıları genetik..

   bazıları bakım yaptırıyor

   bazıları titanyum kaplama
  • Ne yaparsam yapaym istediğim beyazlığa bir türlü ulaşamıyorum.
  • Hergün fırçalıyorum, arada birde karbonatla fırçalıyorum. Beyazlatıyormuş.
  • o bebeler zengin çünki ışın flan uygulatıyo ama iyi fırçala ve muz kabuğunu sür dişine hergün yaparsan farkı görürsün muzda potasyum var kabukta beyazlatıyo
   • ben denedim dişim çürüdü lan 2 saat içinde halkı yanlış bilgilreendirmeye utanmıyomusun muz ne muzu olacaktı ayrıca çüküta muzmu yerli anamur muzumu? :) sana kafama göre +1 veriyorum

   • Anamur muzu olacak kabuğunu soyarken muzu hissetmelisin ve muzu yerken gözlerini kapatıp... Abi senin mine tabakana çivi çakmışlar ondan çürüm?ş hem çürük iydir dil ucunla oynarsın arasına yemek kaçar yolda yürürken çkartıp yersin

   • :)))

  • Genetik, her diş bembeyaz olacak diye bir durum yok.
  • düzenli günlük fırçalama yeterli...
  • herkesin diş rengi farklıdır bembeyaz olmayabilir...
  • takmadır belki o dişler ne sanıyon sen :D
  • alayını kullandım değişen birşey olmadı pek günde 2 kere diş fırçalayın sadece başka yapacak birşey yok gerisi beyazlatma işlemine kalmış :)
  • limon kabukları bire bir...
   • nasıl oluyo bu peki ılk defa duydum

  • dişçiler beyazlatıyo onu
  • Diş doktoru

  • dislerdeki beyazlik genetiktir. herkeste beyaz olacak diye bir sart yokk
  • her şey bitti dişlerin beyazlaması mı kaldı kalbin beyaz olsun için temiz olsun hasedlik yapma yeter
  • Muz kabuklarının içini dişine sürünce beyazlatıyor karbonatla fırçalamakta öyle ama karbonat aşırı kullanım zararlı
  • Düzenli bi zaman dilimi ayırarak ve sağlıklı macun kullanarak fırça nı da mümkünse her hafta değiştir
  • Günde 3 kez sabah, öğle, akşam diş fırçala
  • Sodyum bikarbonat ya da kabartma tozuyla dişleri fırçalamak beyazlatır. Ama her gün kullanmak dişleri kıra bilir falan diyorlar da ben de kullanırım ara sıra ama kırık yok şükür...
  • Ben bi tarif gördüm zerdeçal limon suyu tuz ve diş macunu kariştirip sürüyormuşuz çoğu kişi denemiş bende akşam deneyeceğim
  • Eczanelerde bir dış macunu var çok faydası diye biliyorum ama adını hatırlayamadım sorarsan yardımcı olurlar
  • Opalescence diş macunu kullanıyorum, diş ipi kullanıyorum her gün mutlaka 6 ayda bir diş hekimine gidiyorum.
  • Bu kemik rengine bağlı bir şey. Benim dişlerim de bembeyaz değil ama hep bakımlıdır. Yapacak bir şey yok :)
  • Dişler vücudumuzun önemli bir parcasi tabii onlara özen göstermek gerekir bazen önemli hastalıklarının asıl nedeni kaynağı dişlerimiz olabiliyor sürekli bakım suları diş ipleri kullanmak gerekir ve sabit bir diş macunu kullanılmalı mesela Signal white now macunu gerçekten etkili ve önceden sapsarı olan dişlerimin şu an bembeyaz olmasını ona borçluyum diyebilirim tabi bunun yanında düzenli bir şekilde ağız temizleme suyu da kullanabilirsin
  • sigara içmezsen ve colgate kullanırsan beyazlar ve yemek yedikten sonra hemen değil 1 saat sonra fırçala
  • Zeytinyağıyla fırçala sonra macunla bembeyaz oluyor
  • Karbonat beyazlatır
  • Luis bien kullan
  • Ben sigara ve kahveyi çok tüketiyorum. Çok sararma olmaya baslayinca dis pastasiyla fircalamaya başladım onun sayesinde beyazladı dislerim çok güzel bir şekilde.
  • Bazı insanlar diş törpületiyor. Maalesef bunu yaptıktan sonra dişler aşırı derecede sararıyor tek çözüm düzenli olarak diş macunu ile fırçalamak ve Bir tozu vardı beyazlatıcı onu biliyorum Şu an adını hatırlamıyorum
  • Diş macunu etkili olabiliyor. Ama direk bu etkili diye bir marka söyleyemem. Kişiye göre değişiyor. Farklı macunlar dene kendine iyi geleni bul. Çay ve kahve çok dil sarartıyor onları içiyorsan azaltmayı deneyebilirsin. Büyük ihtimal karbonat yazan olmuştur ama benim tavsiyem onu kullanma. İşe yarıyor gibi gözükebilir ama diş minelerine aşırı derecede zarar veriyor.
  • Her bişey yedikten sonra direk fırçala diş ipi mutlaka kullan ve ağız bakım suyu erişemediğimiz yerlerdeki şeyler için☺️
  • 1 çay kaşığı elma sirkesi bir çay kaşığı suyla seyrelt içine az bişey karbonat koy 2 günde bir yap bunu etkisini göreceksin hemen çok iyi beyazlatıyor.
  • Bence diş macunu ne kadar çok köpürüyorsa o kadar dandik oluyor. Siğara içenlere göre diş macunu var mesela az köpürüyor ama güzel temizliyor. Aslında iş macunda değil de sanki fırçalama düzenindeymiş gibi geliyor bana. Haftada bir fırçaladıktan sonra diş macunu ne kadar iyi olursa olsun pek fayda etmez bence. Düzenli fırçala etkisini görürsün mutlaka.
  • Daha Fazla (69)