Beslenmenin saç uzatmada etkisi var mı?

Saçların uzama hızının bir sürü şey etkiliyormuş, beslenme de bunlardan biri mi? Başka ne etkenler var saç uzatmada? Saç uzamasını hızlandıran diğer etkenler nelerdir?
0 0

En İyi Erkek Görüşü

 • Beslenmenin Saç Uzatmada Etkisi Var Mı?

  Beslenmenin Saç Uzatmada Etkisi Var Mı?
  Beslenmenin Saç Uzatmada Etkisi Var Mı?

  Beslenme, sağlığımız kadar saçlarımız için de oldukça önemli. Protein ağırlıklı yapacağınız beslenme, saçlarınızı kuvvetlendirecek ve daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Beslenmeyi desteklemek için stresten uzak durmayı ve uyku düzeninize dikkat etmeyi de unutmamalısınız.

  Saç Uzamasını Hızlandıran Diğer Etkenler Nelerdir?

  Saç Uzamasını Hızlandıran Diğer Etkenler Nelerdir?
  Saç Uzamasını Hızlandıran Diğer Etkenler Nelerdir?
  • Saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Aşırı sıcak su, saçlarınıza zarar vereceği gibi dökülmesine de yol açar.
  • Saçlarınızı mutlaka havalandırın. Sürekli şapka takmak ya da saçları toplamak, saç köklerinizin nefes almasını engeller. Ayrıca lastik toka ile saçlarınızı sürekli toplamak kırılmalara da yol açar.
  • Her duşta saç diplerinize mutlaka masaj yapın. Kan dolaşımını hızlandırmak saçlarınızı daha hızlı uzatabileceği gibi rahatlamanızı da sağlar.
  • Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı havlu ile asla çitilemeyin. Nazikçe kurulamak ya da suyunu almak saç kırılmalarını önler.
  • Stresten uzak durmaya çalışın. Damarların daralmasına yol açan stres ile saç köklerinin beslenmesini engellenir ve bu da saçlarınızın uzamamasına yol açar.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?