Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

ARada bir cildime bakım yapmayı severim, saçlarımın yağ ve kepek olmaması için de bakımla uğraşırım, bunlarla beraber bazı bitkileri de araştırıyorum tabi doğal olsun diye, çay ağacı yaprağı çıkıyor arada karşıma, acaba çay ağacı yaprağı nasıl kullanılır bakımlarda?
0 0

En İyi Erkek Görüşü

 • Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

  Sorunlara göre kullanım şekilleri farklıdır.

  Akne ve sivilce tedavisi için çay yağı nasıl kullanılır?

  • Akne ya da sivilce olan bölgeyi yıka, daha sonra temiz bir havlu ile cildini kurula. Çay ağacı yağı, kuru cilde daha fazla fayda sağlar.
  • Çay ağacı yağını akneye sürmeden önce cildinin sağlıklı bir bölgesinde test etmelisin. Bir damla sağlıklı olan yere damlatıp 1-2 dakika beklemelisin. Eğer herhangi bir kızarma ya da reaksiyon yok ise sorunlu bölgede kullanabilirsin.
  • Birkaç damla çay ağacı yağını kulak temizleme çubuğuna ya da ufak bir pamuğa damlatarak sivilce ya da aknelerin üzerinde hafif tampon yaparak uygulayabilirsin.
  • 1-2 saat bekledikten sonra ılık su ile nazikçe uyguladığın bölgeyi temizleyebilirsin.

  Mantar tedavisi için çay ağacı nasıl kullanılır?

  • Mantarlı bölgeyi ılık suyla temizleyip, temiz bir havlu ile kurula.
  • Direkt olarak mantar üzerine dökebilir ya da bir pamuk yardımıyla sürebilirsin.
  • İsterseniz yağı temizleyebilirsiniz. Rahatsız olursanız yaklaşık yarım saat sonra kuru bir bez ve ılık su yardımı ile yağlı bölgeyi temizleyebilirsiniz.
  • Haftada 1-2 defa kullanıldığı zaman mantarlı bölge iyileşecektir.
  • Ev temizliği yaparken hazırladığınız suya ya da belirli bölgelere biraz çay ağacı yağı dökerek dezenfekte edebilirsiniz. Antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için bakterilerin ve virüslerin yok olmasına yardımcı olacaktır.

  Dökülen saçlara sahipseniz bir fısfısın içine seyreltilmiş çay ağacı yağı koyabilir duş almadan yarım saat önce saçlarınıza sıkabilirsiniz. Ya da birkaç damla şampuanınıza damlatabilirsiniz, böylelikle dökülmeyi engellemiş olacaksınız.

  Saç kepeklenmesini önlemek için doğrudan çay ağacı yağını saç diplerinize hafif masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 10-15 dakika sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Hem saçlarınızın kusurlarından kurtulacak hem de güçlü saçlara sahip olacaksınız.

  Yarım şişe çay ağacı yağı ile yarım bardak suyu karıştırıp doğal el dezenfektanı yapabilirsiniz. Hem ellerinizin kuruluğunu engelleyecek hem de dezenfekten edecektir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?