En kalıcı erkek parfümü hangisi?

Arkadaşlar merhaba ben parfüm takıntısı olan birisiyim. Benim patronds Louis Vuitton Ombre Nomade parfüm var adam ofise gelince ofisin için bile parfüm kokuyor ama ağır bir koku bu şekil imza yaratacak bir koku arıyorum erkek için tavsiyeniz var mı? şu an kirke kullanıyorum

0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Söylemiş olduğun parfüm neredeyse 6500 lira. O parfüm bir zahmet üzerinden çıkmasın...

  Parfümde kalıcılık üretim şekline göre değişir, parfüm özü kalıcılığı oranı ne kadar yüksekse parfüm o kadar yoğun ve kalıcı olur.

  EAU DE COLOGNE (EDC) diye geçen parfümler kalıcılığı en az, en ferah, en az tutucu ve en az şekil değiştiren kokulardır. Uçuculukta üstlerine yok, uzak durmalısın yani.

  EAU DE TOILETTE (EDT) diye geçen parfümler en yaygın parfümlerdir herhalde, kalıcılığı orta seviye, genelde fason üretim, güzel kokular da yakalanabilir kolulardır. Bana sorarsan edt ancak fresh bir koku olarak, az da yoğunu seçilip "yaz parfümü" seçilebilir. Lise hayatımda bunlardan kullanırdım, fiyatı da makul olur zaten.

  EAU DE PARFUM (EDP) diye geçen parfümler "elit" parfümlerdir. Piyasadaki en yoğun, en kalıcı ve keskin, aynı zamanda da tenine göre şekillenecek parfümlerdir. Şu an edp var bende, uzun zamandır da bu klasmanda ürün kullanıyorum. Tenime göre hafif odunsu, mutlaka portakal çiçeği ve ona benzer, mümkünse hafif tatlımsı kokuları seviyorum, daha doğrusu tenimde başkalaşıp da "evet, iyi hissediyorum" dediğim kokular çıkıyor ortaya. Bir kişide müthiş olan bir koku, bir kişide hissedilmeye de bilir, koku dünyası böyledir.

  En son yazdığım klasmandaki ürünlere bakın, ama pek ucuz olmaz, en ucuzu yine birkaç yüz liraya bile zor bulunur durumda bugünün ekonomisinde. Edp türünden alırsanız kalıcılığı en iyi olan ürünler olacak.

  "O da beni kesmez" derseniz, saflık, öz oranı %40-50-60+ üzeri olan müthiş kokular var, özel yapım. Müthiş fiyatlara, sıkarsınız, her gün şekil değişir, her gün başkalaşır, aroması baş döndürür. Çok kısa süre kullandım denemek için, bir şişe satın almadım, gerçekten farklılar ama yapanı da az, fiyatı da tavan. Bilginiz olsun.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 2
 • Parfüm her tende farklı etkide ve kalıcılıkta oluyor. Sen beğendiklerini sık biraz dolaş öylece satın almadan önce. Önerim, Sauvage..

 • Bilinen şeyler alma baydı
  Chanel
  One million
  Creed falan alma değişik tarz bişey al çok olmayan mesela Dior home intense en çok satılan parfüm deniyim dedim bu kadar kötü başka bi parfüm yok shhshshshs
  Bende şu an
  Profuma
  Fahrehait
  Profuma
  Kirke almayı düşünüyorum Kirke iyi mi

 • En son erkek parfümü babama almıştım
  Blade cooler

 • channel homme sport edp

  Givenchy Pi EDT.

  Montblanc Explorer EDP

  Armani Stronger With You Intensely EDP

  Kullandığım ve tavsiye edebileceğim parfümlerdir.