Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl olmalıdır?

Saçlarım uzun ama çok bakımsız duruyor. Uzun saçlarıma nasıl bakım yapmalıyım, neler yapmam gerekiyor? Saçlarıma şekil verirken nelere dikkat etmem gerekiyor?
Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl olmalıdır?
1 1

Çok Süper Cevap

 • Erkeklerde Uzun Saç Bakımı Önerileri

  Bakımlı ve uzun saçlar, herhangi bir erkekte harika görünebilir. Ancak, uzun bir saç stiline bakmak oldukça zordur. Saç bakımı saç derisinde başlamaktadır bu nedenle saç derinizi sağlıklı tutmanız gerekmektedir. Saçınız ne kadar uzunsa, besinlerin saç derinizden saç uçlarınızın ucuna ulaşması o kadar zor olur bu nedenle düzenli olarak saç bakımı yapmanız gerekmektedir. Sıkı ve sentetik şapkalar kullanmamak, saçlarınız çok uzunsa gevşek toplamak, at kuyruğu yapmamak saçlarınızın daha az hasar görmesini sağlar. Aşağıdaki listede erkeklerde uzun saç bakım önerilerini görebilirsiniz;

  1. Yıkamadığınız Zamanlarda Bile Düzenli Olarak Saçlarınızı Nemlendirin.

  Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl olmalıdır?

  Saçlarınızı sürekli nemlendirmeniz gerekmektedir. Kuru saçlar saçtaki kan dolaşımını yavaşlatır bu da zamanla saçlarınızı dökmenize neden olur. Nemli bir saç, uzun saçların sırrıdır. Nemlendirilmiş saç daha esnektir, kırılmaya daha az eğilimlidir ve dolaşmaya daha az eğilimlidir. Bu da, nemin saç uzunluğunu korumanıza yardımcı olduğu anlamına gelir. Saçlarınız uzadıkça, saçınızı nemli tutmak saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

  Saç tipinize uygun saç nemlendirici kremleri kullanmanızı öneririz. Nemlendirici bir saç kremi veya maske kullanırken, ürünü önce saçınızın uçlarına uygulamalı, ardından saç tellerinizin ortasına kadar ilerlemelisiniz. Aşırı kuru olmadıkça saç derinize nemlendirici uygulamanıza gerek yoktur. Saçlarınızı yıkamasanız bile mutlaka nemlendirmeniz gerekmektedir.

  2. Sıkı Bağlamadan ve At Kuyruğundan Kaçının.

  Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl olmalıdır?

  Saçınızı toplamanız gerekiyorsa, gevşek ve başınızın altından toplamanız gerekmektedir. Saçlarınızı çok sıkı bağlamanız saç kırıklarına neden olmaktadır. Bu da saçınızı daha sağlıksız ve bakımsız gösterir. Ayrıca saçlarınızı çok sıkı bağlamanız ve at kuyruğu yapmanız saçları kurutuyor ve bu da saçlarınızın dökülmesine neden oluyor.

  Saçlarınızı illa bağlamanız gerekiyorsa gevşek bir şekilde ve topuz yaparak bağlamaya çalışın.

  3. Fön Çekerken Dikkatli Olun.

  Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl olmalıdır?

  Saçlarınızı fazla ısıya maruz bırakmak, kurumasına ve saçlarınızın yıpranmasına neden olacaktır. Saç kökleriniz ısındığında açılırlar, bu da daha esnek ve kontrol edilmesi daha kolay hale gelmelerini sağlar. Ancak çok fazla ısı uygularsanız saçınıza zarar verebilir ve kıvırcık ve kontrol edilemez hale getirebilir. Bu yüzden ısı ayarını dikkatli yapmanız gerekmektedir.

  Saç kurutma makinenizin 3 ayarı varsa, genellikle orta ayar en iyisidir. İnce, zayıf veya kırılgan saçlar için mümkün olan en düşük ısı ayarını kullanmaya çalışın.

  4. Havlu ile Saçlarınızı Kuruturken Dikkat Edin.

  Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl olmalıdır?

  Saçınız ıslakken en kırılgan durumundadır. Bu noktada havlu ile kuvvetli bir şekilde kurutmak saçınızın uzun süreli hasar görmesine ve saçınızın dökülmesine neden olabilir. Islak saçınızı bir havluyla kuvvetlice ovmak, aşırı saç kırılmasına ve saç dökülmesine neden olabilir. Kalın emici lifleri saça sürtüldüğünde aslında yarardan çok zarar verir. Havlu saçın kütiküllerini kabarttığı için saçlar aşırı derecede kıvırcıklaşabilir.

  Saçınızı havluyla kurutmanın en iyi yolu, önce fazla suyu sallamaktır. Havluyla saçınızı ovmak yerine, saçlarının uzadığı yöne doğru hafifçe kurulamaya çalışın.

  5. Doğru Şampuan ve Saç Kremini Tercih Edin.

  Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl olmalıdır?

  Herkesin saç tipi farklıdır bu nedenle herkesin aynı ürünleri kullanması mümkün değildir. Saç tipinize göre erkekler için üretilen erkek saç bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Tüm şampuanlar saçı temizler ve tazelerken, farklı türleri saçınızın dokusunu ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olmak için farklı faydalar sağlar.

  Şampuanın aksine saç kremini her gün saçınızda kullanabilirsiniz. Şampuan kuruluğa neden olabilir saç kremi nemi besler ve nemlendirir. Bu yüzden kendinize uygun saç kremini de seçmenizde fayda vardır.

  6. Saç Kırıklarınızı Düzenli Olarak Kestirin.

  Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl olmalıdır?

  Saçlarınızı düzenli bir şekilde kırıklarından arındırmak daha sağlıklı saçlara sahip olmanıza neden olur. Düzenli saç kesimi yapmak erkekler için daha sağlıklı saçlara yol açacaktır. Daha sağlıklı saç, daha kolay yönetilir. Düzenli düzeltmeler yaptığınızda ve saçlarınız normalden daha sağlıklı hale geldiğinde, saçlarınızı çok fazla şekillendirme ihtiyacı bile hissetmeyeceksiniz.

  Erkeklerde Uzun Saçlara Şekil Verirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Saçlarınıza şekil verirken saç tipinize uygun ürünler seçmeniz gerekmektedir. Saçlarınıza yanlış ürünler kullanmanız saç tellerine zarar verebilir bu da saçlarınızın dökülmesine ve bakımsız gözükmesine neden olabilir. Ayrıca saçlarınıza şekil verirken çok fazla ısıya maruz bırakmamanız gerekmektedir. Fazla ısı saçları kurutup, saç tellerini güçsüzleştirir. Yine saç dökülmeleri yaşayabilirsiniz ve saçlarınız incelebilir.

  Saçlarınıza şekil verirken mutlaka doğal yağlardan destek almalısınız. Saçlarınız ne kadar nemli olursa saça şekil vermeniz o kadar kolay olacaktır.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 2
 • Güneşte sapka tak, gunes yıpratıyor saçı. Saç kremi mutlaka kullan ve arada kırıklarını aldır sac uçlarının

 • İki güne bir yıkıyorum knk sirke kullanıyorum arada saçı besliyormus başka bı bakım yok 😂

  Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl olmalıdır?
 • Düzenli kestirmek, kaliteli saç bakım ürünleri kullanmak. Dilersek saçların besleyen yutulan kapsüllerde var.

 • Kestir bence