Göz altı morluğu ve çöküntüsü nasıl geçer?

genç yaşta göz altı morluğu ve çöküntüsü neden olur internete baktığım zaman tedavi yöntemi olarak sadece göz altı dolgusu falan yazıyordu evde yapabileceğim bi yöntem yok mu fazla bilgisayara bakıyorum çoğu zaman geç uyuyorum uyku düzeni vb yapsam düzelir mi?

0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Göz altı morluğu ve çöküntüsü, çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir ve genellikle kalıtsal, yaşa bağlı, beslenme yetersizliği, uyku yetersizliği, stres, sigara kullanımı, alkol tüketimi, solunum yolu problemleri gibi faktörlerle ilişkilendirilir.

  Göz altı morluğunun ve çöküntüsünün nedeni, göz altındaki cilt altı dokusunun incelmesi ve kan damarlarının belirginleşmesidir. Bu durum, göz altı bölgesinde koyu renkli bir görünüm ve çöküntüye neden olabilir.

  Tedavi için, öncelikle temel nedenleri ele almak önemlidir. Yeterli uyku almak, sağlıklı bir beslenme düzeni benimsemek, sigara kullanımını bırakmak, alkol tüketimini azaltmak, stresten kaçınmak ve solunum yolu problemlerini tedavi etmek, göz altı morluğunun ve çöküntüsünün azaltılmasına yardımcı olabilir.

  Ayrıca, göz altı bölgesine soğuk kompres uygulamak, nemlendirici krem veya serum kullanmak, göz altı cildinin hafif masaj yapılması ve düzenli olarak egzersiz yapmak gibi yöntemler de yardımcı olabilir.

  Ancak, belirgin göz altı morluğu ve çöküntüsü olan kişiler için daha invaziv tedaviler de mevcuttur. Bu tedaviler arasında hyaluronik asit dolgu, lazer tedavisi, mikro iğneleme ve göz altı estetiği ameliyatı yer alabilir. Bu tedavilerin uygulanması öncesi bir dermatoloğa danışmak ve riskleri ve faydaları tartışmak önemlidir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5 2
 • Uyku duseni

 • Bilmiyorum tedavisimi

 • Kafein içeren bir göz kremi kullanmanı tavsiye ederim. Ve ayriyeten c vitamini kullan aydınlatır

 • Göz altı çökmesinin tek çözümü inan bana dolgu yaptırmak ben yaptırdım zararlı da değil aksine yararlı daha dinç duruyorum

 • çok fazla nedeni var. dış etkenler (sigara ve alkol kullanımı, sürekli ekran başında olmak, uykusuzluk gibi), genetik faktörler ya da vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir. ben de aynı sorunu yaşıyorum ve genetik bir durum. maalesef tedavisi yok. bir aydır she vec göz altı serumunu her akşam kullanıyorum. eskisine göre morluk daha da azaldı ve bir tık çöküklük gitmiş gibi görünüyor. ama yine de en etkili çözüm dolgu

 • Yüz yogası yap çöküntü için. Erken uyu günde 7 saat uyu. Bol su iç. Televizyon bilgisayar telefon gibi şeylerde geçirdiğin zamanı çok aza indir

 • Vitamin eksik

  • hangi vitaminleri almam gerek