Kantaron yağı faydaları nelerdir?

Kantaron yağının birçok şeye iyi geldiğini duydum ve denemek istiyorum. Nelere iyi geliyor tam olarak?
0 0

En İyi Erkek Görüşü

 • Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir?

  Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir?
  Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir?

  Kantaron yağı faydası âdeta saymakla bitmeyecek kadar çok olan bir yağdır. Bitkisel ve alternatif tıp alanlarında, bilimsel çalışmalara dahi konu olan kantaron yağı faydaları konusunda pek çok makale yazılmıştır. Yapılan çalışmalar ile olumlu etkileri bilim dünyası tarafından da kabul edilen sarı kantaron yağı faydaları kısaca açıklanmak istenirse, şunlar söylenebilir.

  • Kantaron yağı cilde faydası konusunda özellikle kendini ispatlamış bir mucizedir. Hücre yenileyici özelliği sayesinde, yaraların çabucak iyileşmesini sağlar. Yanık tedavisinde de sıklıkla kullanılan kantaron otu yağı yanıkların acısını da hafifletir.
  • Ergenlik çağındaki pek çok genç "kantaron otu sivilceye iyi gelir mi" diye merak eder. Gerçekten de kantaron yağı sivilce oluşumunun önüne geçer ve aknelerin yeniden oluşumunu durdurur. Ayrıca antiseptik özelliğe sahip olduğu için cilt yaralarının iltihap kapmasını engelleyerek iyileşme sürecini hızlandırır.
  • Fizik tedavi ve masaj terapilerinde kantaron yağı kullanımı yaygındır. Özellikle bacak ve sırt ağrılarında masaj yağı olarak kullanıldığı bilinir. Doğal bir ağrı kesici özelliğine sahip olan kantaron yağı kullananlar romatizma ağrılarının da hafiflediğini bildirmişlerdir. Bunların yanı sıra siyatik ve lumbago ağrıları için masaj yaparken de kantaron yağından faydalanılır. Ancak bu rahatsızlıklar için masaj yaparken aynı zamanda 1/10 oranında ardıç yağı da eklendiği bilinir.
  • Kantaron yağı saç sağlığını da destekleyen bir yağ çeşididir. Özellikle saç dökülmeleri, aşırı yağlanma ve kepek sorunlarından kurtulmak isteyenler için doğal bir çözümdür.
  • Bebeklerde pişiğe iyi gelen yağ, cilt problemlerinin en nahoşlarından biri olan egzama sorunu için de birebirdir. Hatta güneş yanıklarında bile hızlı tedavi edici özelliği sayesinde acıyı hafifletir.
  • Kantaron yağı içilir mi diye merak eden çok kişi vardır. Aslında kantaron yağı içmek kulağa biraz garip gelse de, haricen olduğu kadar dahili olarak da çok faydalıdır. İçeceklere damlatılarak tüketilen kantaron yağı bağırsak hareketlerini düzenler, kabız ve ishal gibi sık görülen sindirim sistemi problemlerine de iyi gelir. Ayrıca bazı kişilerde kan şekerini düşürdüğü de kaydedilmiştir.
  https://www.youtube.com/embed/DkZ84bKE5ds

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?