Kantaron yağının zararları var mıdır?

Kantaron yağı kullanırken dikkat etmem gereken şeyler var mı?
0 0

En İyi Erkek Görüşü

 • Kantaron Yağının Zararları Var Mıdır?

  Kantaron Yağının Zararları Var Mıdır?
  Kantaron Yağının Zararları Var Mıdır?

  Pek çok benzersiz faydası olsa da uygun kullanılmadığı zamanlarda kantaron yağı zararları da görülebilir. Doğada bulunan ve alternatif tedavi olarak kullanılan tüm bitkiler gibi kantaron otunun da yan etkileri farklı bünyelerde görülebilir. Özellikle uzun süreli kullanımlarda cilt üzerinde kaşıntıya neden olduğu bildirilmiştir. Ayrıca cilde uygulandığı zamanlarda iyi durulanmazsa ve direkt güneşe çıkılırsa leke yapabilir.

  Dahilî kullanımlarda günlük miktarın geçilmesi durumlarında kan şekerini fazla şekilde düşürebilir. Bunların dışında gebe ve emziren kadınlarda kullanımı konusunda mutlaka doktora danışılmalıdır.

  Kantaron Yağı Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Kantaron yağını ilk defa kullanacak olanlar mutlaka alerji testi yapmalıdır. Bunun için bileğin iç kısmına birkaç damla damlatılır ve 1 gün boyunca beklenir. Şayet bilek içinde bir yanma, kızarma ya da kaşıntı meydana gelmezse güvenle kullanılabilir.

  Kantaron Yağı Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
  Kantaron Yağı Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Bunun dışında içilerek kantaron yağı kullanılmak isteniyorsa, mutlaka uzman bir hekime danışılması gerekir. Kullanım miktarı olan 1 çay kaşığının artırılmaması gerekir. Yoğun kıvamlı bir yağ olduğu için çay yapılarak da tüketilebilir. Bunun için bir bardak sıcak suya 3-5 damla kantaron yağı damlatılarak bir süre bekletilir ve içilir. Ayrıca kuru kantaron bitkisinden bir tutamın demliğe atılma ve üzerine sıcak su eklenerek demletilmesiyle de çay yapılabilir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • Selam.
  Kantaron yağı doğru ve ölçülü kullanıldığı zaman hiçbir zararı olmayan yararlı yağlardandır. Eğer oral yoldan alırsanız çok fazla miktarı kalpte çarpıntıya yol açabilir. Aynı zamanda da ağızda kuruluğa yol açtığı görülebilir. Mide bulantısının akabinde terlemede görülen etkiler arasındadır.