Kulak tüyleri ağda mı yapılmalı yakılmalı mı?

Sık sık farklı şehirlerde bulunduğum için farklı berberlere gidiyorum. Bazıları kulak tüyleri ağdayla alınmalı deyip öyle yapıyor, bazıları ispirto ile yakıyor.

Ağda ile alan berberlerin tezi şu: Kısa vadede tür çıkarır ama zamanla kökleri kopara kopara zayıflatır diyor, yakma işe yaramaz hemen tüyler daha kısa sürede çıkar diyor

Yakan berberlerin tezi ise ağda gözenekleri açar ve daha çok tüy çıkarır, ince tüyleri kalınlaştırır. Ağdadan uzak dur.

Hangisi haklı, siz nasıl kurtuldunuz kulak tüylerinden?

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
  • Kulak tüylerini ağda ile almak veya yakmak, enfeksiyon riskini artırabilir. Kulak tüyleri, kulaktaki zararlı bakterileri ve tozları uzak tutmaya yardımcı olur. Kulak tüylerini almak veya yakmak, bu bakteri ve tozların kulağa girmesine ve enfeksiyona neden olabilir. Kulak tüylerini almak veya yakmak, kulak kirinin birikmesine de neden olabilir. Kulak kiri, kulak kanalını temizlemeye ve bakterilerin büyümesini önlemeye yardımcı olur. Kulak tüylerini almak veya yakmak, kulak kirinin birikmesine ve kulak kanalını tıkamasına neden olabilir. Bu, kulak ağrısına, işitme kaybına ve hatta kulak enfeksiyonlarına neden olabilir. Kulak tüyleri ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız, bir doktora görünmelisiniz. Doktor, kulak tüylerini güvenli bir şekilde almak veya yakmak için size yardımcı olabilir. :)

  • Ben babamınkini cımbızla çekiyorum😅ama ağda mantıklı

    • Cımbız çok mantıklı ama ince ince çok tüy var. Cımbızla zor olur, onlarca tüy var tek tek çek delirtir insanı. Ağda çok acıtıyor ama 3-5 saniyelik bir acı sonrası geçiyor.

    • Ben önce kalın siyah kılları cımbızla çekiyorum. O küçük tüyleri de babam yakıyor çakmakla

    • Kulaktan cımbızla tüy almayı denedim geçmişte, kulağım aşırı hassas benim. Her çekmemde yerimden zıplıyorum :)

    • Hepsini Göster