Erkek Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir, Durdurulur, Geçirilir?

Saçım jölelerden dökülüyor. Yaşım daha 23. Ne yapabilirim saçımı geri getirmek için? Ne olursunuz Allahın aşkına bana yardım edin, saç dökülmesi nasıl önlenir?

1 1

En İyi Erkek Görüşleri

 • Erkeklerde Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir, Engellenir?

  Saç dökülmesinin birçok nedeni olabilir. Androgenetik saç dökülmesi ya da erkek tipi saç dökülmesi bazen ana nedenleri arasındadır. Ergenlik dönemine girildiği zaman zaten erkeklerin saçları incelmeye başlıyor. Kullandığın jöle vs. saç dökülmesini de tetikliyor olabilir. Özellikle 20’li yaşlarda erkek tipi saç dökülmesi görünüyor.

  1- Doğru ve Dengeli Beslenmelisin

  Erkek Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir, Durdurulur, Geçirilir?

  Fast- food gıdalardan uzak durman lazım. Protein ağırlıklı, zengin gıdalar ve omega 3 barıdan yiyecekler tercih etmelisin. Ayrıca bol bol su içmekte saç dökülmesini engeller.

  2- Saç Şekillendirici Ürünlerden Uzak Durman Lazım

  Erkek Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir, Durdurulur, Geçirilir?

  Jöle, saç spreyi gibi saçan zarar veren ürünleri kullanmamalısınız. Eğer kullanıyorsanızda mutlaka gece uyumadan önce saçlarınızda kalan kalıntıları temizlemeniz lazım.

  3- Saç Tipine Uygun Şampuan Kullan

  Erkek Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir, Durdurulur, Geçirilir?

  Saçlarına uygun olmayan şampuan kullanırsan bir süre sonra bu saçlarını yoracaktır ve dökülmesine neden olacaktır.

  4- Saç Derisine Uygun Maskeler Kullan

  Hindistan cevizi yağı ya da aloe vera bu konuda oldukça başarılı. Ayda bir bu karışımlar ile saç derisine masaj yapabilirsin. Bu da daha sağlıklı saçlara sahip olmanı sağlar.

  5- Saçlarını Her Gün Yıkamamaya Çalış

  Temizlik güzel ve tatlı bir şey ama saçlarını her gün yıkaman, saç derisine nefes aldırmaz. Bu da zamanla saçlarının dökülmesine neden olur. Bunu engellemek için saçlarını mümkün olduğunca 2 günde bir yıkmaya çalış.

  6- Kan Dolaşımını Hızlandırmak ve Saç Köklerini Canlandırmak İçin Masaj Yap

  Saç dökülmesi nasıl engellenir sorusunun bir diğer cevabı ise, saç diplerine masaj yapmaktır. Bu hem kan dolaşımını hızlandırır hem de saç köklerini canlandırır. Saç dökülmesini engellemek için hindistan cevizi yağı ile saç diplerine masaj yapabilirsin.

  Erkek Saç Dökülmesine Karşı Şampuan Önerileri Nelerdir?

  1- Clear Men

  Erkek Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir, Durdurulur, Geçirilir?

  Formülünde Bio-Güçlendirici ve Taurin bulunduğu için saç derisindeki bağışıklığı güçlendiriyor. Hem kepek sorununu ortadan kaldırıp hem de saç dökülmesini engelliyor. Erkek şampuanları arasında en iyisi diyebilirim.

  2. Head & Shoulders

  Erkek Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir, Durdurulur, Geçirilir?

  Yine çok tercih edilen erkek şampuanları arasında. İleri Düzey Tonik içeriyor. Bu tonik, her saç telini köklerinden başlayarak güçlendiriyor. Saçlarda hem gözle görülür bir yoğunluk oluşuyor hem de saç dökülmesini ve kepeği engelliyor.

  3. Schwarzkopf 3D men Activating

  Erkek Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir, Durdurulur, Geçirilir?

  [3D]Men ile Schwarzkopf Professional erkek saç bakımına yeni bir soluk kazandırmış durumda. Ayrıca %100 erkekler için tasarlanmış ilk marka olma özelliğini taşıyor.

  Ürünlerinin her biri baş derisi ve saç dipleri ile ilgili sorunlara uygun olarak tasarlanmış. Üstün bakım performansı ve anında tazeleyici etkiye sahip bir şampuan. Bilimsel olarak kanıtlanmış etkisi, yine saç dökülmesi için uygun bir şampuan.

  4. Bioxcin Forte Şampuan

  Erkek Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir, Durdurulur, Geçirilir?

  Bioxcin Forte yoğunlaştırılmış formülü sayesinde saçları güçlendirip, dökülmesini engelliyor. Organik bir ürün diyebiliriz. İçerisinde vitamin ve mineraller bulunduruyor bu da saçların daha da sağlıklı olmasını sağlıyor.

  5- Wella Sp Men Maximum Dökülme Önleyici Önleyici Şampuan

  Erkek Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir, Durdurulur, Geçirilir?

  Tamamen doğal içerikler ile geliştirilmiş. Saç tellerini güçlendiriyor, saçlara dolgunluk kazandırıp dökülmeyi önlüyor. Erkeklerde saç dökülmesi nasıl engellenir sorusuna bu şampuanı kullanıp, engelleyebilirsin diyebilirim.

  6- Luis Bien Saç Dökülme Karşıtı Şampuan

  Erkek Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir, Durdurulur, Geçirilir?

  Saç dökülmesini ne önler sorusuna önerebileceğim bir diğer şampuan ise Luis Bien. Özel bitkisel içeriği saçları güçlendirmek ve bakım yapmak için tasarlanmış. Düzenli kullanımda saç dökülmesini engelleyip, saçların daha parlak görünmesine yardımcı oluyor.

  7- Schwarzkopf 3D Men Saç Dökülme Karşıtı Şampuan

  Saç derisindeki gözenekleri temizleyerek saç köklerinin hava almasını sağlıyor. Saç köklerine güç kazandırarak saç kaybını engelliyor. Saç yoğunluğunun artmasına yardımcı olur. Saç kökünü besleyerek daha dayanıklı saçlar elde etmeni sağlar. Saç derisini sakinleştirir ve nem dengesi sağlar.

  8- Revox Erkeklere Özel Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

  Erkeklere özel olarak üretilmiş, saç dökülme karşıtı şampuan saç köklerinden uçlarına kadar bakıp yapar. Saç dökülmesini engelleyip, saç diplerinin nefes almasını sağlar.

  9- Kerastase Saç Dökülme Karşıtı Şampuan

  Dökülen saçlar için özel olarak tasarlanmış. Uyuyan saç köklerini canlandırarak daha gür saçlara sahip olmanı sağlar. Kullandığın zaman saçları çok güzel yumuşacık yapıyor.

  10- Phyto Phytolium Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

  Saçı çevresel faktörlere karşı korumaya yardımcı olan saç bakım şampuanıdır. Saç dökülmelerine karşı özel olarak formüle edilmiştir. Saç dökülmesini durdurup, yeni saç çıkmasına yardımcı oluyor.

  Erkek Saç Dökülmesinin Nedenleri Neler Olabilir?

  • Genetik: Aile geçmişinden gelen bir saç dökülmesi varsa, bu genlere sahipsen saç dökülmesi yaşarsın.
  • Hormonlar: Dihidrotestosteron ya da DHT, testosterona bağlı bir hormondur ve testosteron, 5 alfa-redüktaz adı verilen bir enzimle etkileşime girdiğinde ortaya çıkar. Saçların DHT hormonuna fazla maruz kaldığı zaman saç dökülmesi başlar.
  • Jöle, şekillendirici kullanıp, şapka takmak: Çok sık şapka kullanılması ya da saçı çok fazla şekillendirici şeylere maruz bırakmak saç dökülmesine neden olur.
  • Saçları çok sık yıkamak: Hemen hemen her gün saçları yıkamak zaten zayıflamış saç tellerini daha da zayıflatıp dökülmesine neden olur.
  • Çok fazla stres yapmak: Stres ve sıkıntı yaptığın zaman bu da saç dökülmesine neden olur.
  • Bağışıklık sisteminin zayıf olması: Bağışıklık sistemin zayıfsa erkek tipi saç dökülmesi yaşayabilirsin. Bunun için bağışıklığını güçlendirecek şeyler kullanmanı öneririm.
  • Kansızlık ve demir eksikliği de erkek saç dökülmesinin genel sebepleridir.


  Saç dökülmesi nasıl engellenir, erkeklerde saç dökülmesi nasıl önlenir sorularına cevap vermeye çalıştım. Umarım faydası olur.

 • Banyoya girmeden bir saat önce saçlarınızın diplerine biberiye yağıyla masaj yapın. Böylece çok iyi beslenmelerini sağlamış olacaksınız.

  Nemlendirici bir krem kullanabilirsiniz.

  Saçlarınızın uzaması için nem dengesini yerinde tutmalısınız. Çok sık yıkamak ve uzun uzun şampuanlamak saçlarınızı kurutur.

  İyi bir tarak edinin. Mesela ahşap bir tarak plastik taraklardan çok daha iyi bakacaktır saçlarınıza.

  Herşeyden önce kendinize iyi bir kuaför bulun ve derdinizi anlatın. Onu düzenli olarak ziyaret ederek saçlarınızı uzatma sürecinde uçlarını aldırın. Kırık saç uzasa da işinize yaramaz.

  Saçlarınızı yıkarken de masajı ihmal etmeyin. Saç diplerinizi orta sertlikte masajla rahatlatın.

  Saçlarınıza sert davranmayın. Sert bir şekilde hızlıca taramanız saçlarınızı küstürebilir.

  Günde ortalama 70-150 tel saç kaybetmeniz normal. Ama eğer sert tararsanız bu oran artabilir. Bu yüzden mümkün olduğu kadar yavaş ve nazik olun.

  Saçlarınızı çok sıkı bir şekilde bağlamayın. Lastik tokalardan vazgeçin. Bandanalarınızı ise gevşek tutun.

  Eğer saçlarınız kıvırcıksa sık dişli taraklardan uzak durun ve saçlarınızı çekiştirmeyin.

  Saçlarınızın içinde vitamine ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

  Saçlarınızı banyodan önce mutlaka tarayın. Böylece banyodan sonra kaybedeceğiniz saçların sayısını azaltmış olursunuz.

  Haftada bir gün saçlarınıza bir yumurta, avacado yağı ve zeytinyağı kullanarak hazırlayacağınız masaj yağıyla saçlarınıza tam bakın uygulayın.

  Mümkünse saç spreyi ve jöle kullanmayın.

  Saçlarınızı çok uzun süre fön makinesine maruz bırakmayın. Mümkünse kendiliklerinden kurumalarını bekleyin. Fön makinesiyle en fazla beş dakika kurutun.

  Düzleştiriciler saçlarınızın kurumasına neden olur. Kullanımı mümkün olduğunca azaltın.

  Siz ne kadar iyi beslenirseniz saçlarınız da o kadar iyi beslenir.

  Kansızlık saçın en büyük düşmanı. Demir eksikliğiniz varsa yiyeceklerinizle bu eksikliği giderin.

  Bu demek oluyor ki demir eksikliğinizi sebzelerden gidermek zorundasınız. Aman ihmal etmeyin. Ayrıca C vitamini almaya çalışın.

  Doğal beslenmeniz herşeyden önemli. Bu nedenle saç uzatmak için satılan bütün o sıvıları ve serumları kullanmadan önce kendinizi besleyerek sorunu çözmeye çalışın.

  Stres saçın düşmanıdır. Stresten uzak durmaya, en azından kendinizi ona teslim etmemeye çalışın.

  Siz ne kadar sağlıklıysanız saçlarınız da o kadar sağlıklı olur. Sağlığınıza özen gösterin.

  Yaz ayları boyunca saçlarınız daha hızlı uzar. Sabırlı olun.Hormonlarınızla saçlarınız doğrudan doğruya ilintilidir. Bu nedenle saçlarınız uzamıyor ve ısrarla dökülüyorsa hormonlarınızı kontrol ettirmeniz iyi olur.

  Eğer yüzmeyi seviyorsanız havuza girerken bone kullanın..

  Alıntı,bir yerde görmüştüm.Umarım yardımı olur..

  • saol abi. Allah sizden raziolsun

  • sende sağol,Allah senden de razı olsun..

 • Arkadaşlar kesinlikle PAUL MİTCELL aldığım ilk günden beri saçlarımı kendine getiren dökülemeyi 100 de 90 durduran , parlaklık , hacim veren keskin mentollü (her yıkamada saçlar saç dipleri deri resmen nefes alıyor böyle kımıl kımıl oluyor hissediceksiniz) bir şampuan biraz pahalı ama saçlara değer ilk zamanlarda (3 hafta) saçlarım orta uzunlukta ve ince telli ilk biraz kabartıyor keçelendiriyor saç kolay şekil almıyor ama bu sizi yıldırmasın 1. aya doğru saçlar öyle bir kendine geliyor ki inanamıyacaksınız önceki şampuanlar da dökülme karşıtı olanlar da'hi 2 güne yıkamamda ortalama yıkama kurutma toplam 70 saç teli dökülürdü ama paul mitcelle bu sayı 2 günde yıkama kurutma 20 ye indi günlük yıkamamda ise ortalama 10-15 teli buluyor o kadar memnunum ki kesinlikle tavsiye ediyorum dökülmesi olanlar bence bir denemeli benim saçlarımda işe yaradı umarım sizinkinde de işe yarasın burda bu şampuanı tavsiye etmemin nedeni kesinlikle reklam değil ben normal bir muhasebeci insanım amacım madem firma böyle güzel ürünler yapıyor kıytırık firmalar kazanacağına böyle firmalar kazansın. özelliklede aldığınız her üründe afrika da ya da başka ülkelerde ki fakir muhtaç insanlara giden bir yardım payı varmış daha sonra yoğun bir şekilde devam eden ağaçlandırma çalışmaları varmış ve hayvanlar üzerinde test yapmayan tek firmaymış çin olması lazım özellikle hayvanlar üzerinde test yaptığı için o pazardan ürünlerini çekmiş bir firmaymış sitesinde hepsi mevcut arkadaşlar ben baya araştırdım kafa yordum faydasını da gördüm deneyin bence umarım sizde memnun kalırsınız kullandığım ürün paul mitcell tea tree special şampuan

En İyi Kız Görüşleri

 • Benim 4 yıl önce yumuşacık herkesin imrenerek baktığı gür saclaurm vardı sonra bir erkek arkadaşım oldu suslencem diye saçlarımı duzlestiriciyle çok uzun süre kullandığım için yiprattim sonra sevgilimden de ayrıldım ikisinin de stresi vardı saçlarım aşırı dokuldu neredeyse hiç kalmadı avuç kadar yoktu abartmiyorum sonra bioblas sarımsaklı şampuan kullanmaya başladım ama kullanmaya başlamadan önce kısa kestirdim iyice 4ay kullandım saclarim gözle görülür şekilde çoğaldı ve tabiki bu sürede saçınıza ısı tutmayın kuruturken ılık kurutun sonra tekrar aşırı dökülmeye başladı şimdi ben de bir çare arıyorum malesef

 • sarmısak ile kafa derine masaj yap. Sarmısagı ıkıye böl ve sür saç diplerine.. bepanthene iğneyide al bebek şampuanlarının içine kır.. Saçlarını duenli uçlardan kestir. Jöleyi saç diplerine sürmekten vazgeç.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

10 20
 • Canım dökülmeden çok çekmiş biri olarak şunu söyliyim sana keratin kullan ben bir sürü şey denedim ama sadece liquid keratin kullandıktan sonra saçımdaki dökülme durdu.

 • Jöleyi bırakmalısın onun yerine saç köpüğü kullan

 • Kaliteli bir jöle kullan. Adi jöleler bol kimyasal maddeleriyle saçı yakar.

 • Jöle kullanma.. Badem yağı vs. gibi yağlarla bakım yap..

  • Saclarim geri donebilir mi

  • Tabi ki.. Çoğalmasına yardım eder ve sağlılı uzar..

  • saol

 • Sarımsağı iz, eyice sür gafıya.

 • bi ısırgan sşampuanı varmış

 • çam terebentin..

  duştan 20 dakka önce falan pamukla saç diplerine sürün..

  tabi öncesinde netten araştırın bi, iyidir ama..

 • Jöleyi azalt.

  Çok korkmana gerek, kadınlarda dökülen saçın ardına yenisi gelir. Kel kalmazsın yani, çok da dert etmenin lüzumu yok. :)

  • Jole 8 sene kulanmiyorum, ama genede dokuluyor. Dht hormon ok, zinc ok, demir ok, joleden dir.

 • Sadece jöle kullanmayı bırakırsan geçmeyebilir.Tsh hormonuna ,B12 ,demir,folik asit gibi değerlerine baktır.Onların eksikliğinden olabilir.Sadece bu mevsimde dökülüyorsa mevsimsel olabilir.Strese bağlı olabilir ya da gergin bir şekilde yapılan topuzda dökülmeye neden olabilir.Bunların tespiti için gerekli tahliller için cildiyeye gitmen gerekli.

  • saol

  • Rica ederim.

 • jöle kullanmayı bırak dove sobunla yıka,sarımsak bone uygulaması yap,badem yağı vb gibi dogal maddeler kullan,hatta boyle dogal karısımlı sampuanlarda var onlardanda alabılırsın

 • jöle kullanıcagına çok sekilsizse saçların wax kullan..aktardan da barcelino bakım yağı al,bakım yap saçlarına ;)

 • şaç kremi kullan joleyı azalt yada kullanma

 • Saçlarım doğum da dökülmeye başlamıştı sürekli artıyor. Bebek olduğu için bir şey de kullanmaya korkuyordum ama doğal keratin ürünlerinden aldım saçlarım için ama güvenmek ve doğal olduğundan emin olmak için ok araştırdım. Patentli bir tane buldum ve hemen aldım. İçim rahat bir şekilde kullandım ve dökülme durdu sonunda.

 • fiyatı biraz yüksek ama ben kullandım 2 adet, geçti zaten 2 adet kullandım, şampuan kücük ama etkili.

 • İsirgan otu ve sarimsak karisimi bir sabin va benim sacim dokuldugunde onu kullandim ve gurlestir

 • jöleyi acilen bırak ve en yakın zamanda bir dermatoloğa git

  • gittim ama ben Yugoslavia da yasiyorum ve doktorlar bilmiyorlar ne yapsinler benim icin

  • hımm anladım o zaman jole kullanmaya ara ver bir gözle bakalım etkilerini ondan sonra karar verirsin

 • loreal studyo fx jöle saç dökmez

 • jöle kullanmada , yaşım 23 ve kızım(?) da nesi

 • Jöleyi bırak direk dermatoloğa doğru yol al

  • Gittim ama bilmiyorlar ne yapsinler

  • Başka doktora görün her doktor anlayamayabilir

  • Gittim abi 5000 euro doktorlar ve tedavi icin verdim, ama care bulamadim :(

  • Hepsini Göster
 • Jole kullanmayi birak ve sampuanina çam terebentin yagi ekle

 • Daha Fazla (10)