Saç dökülmesi tedavisi nasıl olur?

Saçlarım son dönemlerde çok seyrelmeye başladı, dökülmenin önüne bir türlü geçemiyorum. Sizce nasıl bir tedavi uygulanmalı?
1 0

En İyi Erkek Görüşü

 • Saç Dökülmesi Tedavisi Nasıl Olur?

  Saç Dökülmesi Tedavisi Nasıl Olur?
  Saç Dökülmesi Tedavisi Nasıl Olur?

  Saç dökülmesi çözüm yolları kişiye göre belirlenir ve uygun tedavi işlemi dökülme probleminin altında yatan nedene bağlı olarak yapılır. Saç dökülmesi tedavisi için genellikle kullanılan yöntemler şunlardır:

  1. İlaç Tedavileri

  Saç dökülmesi tedavisi nasıl olur?

  Dökülmenin yeni başladığı zamanlarda, ilerlemesini önlemek ve mevcut saçların kalınlaşmasını sağlamak amacıyla FDA onaylı ilaçlar uzman doktor kontrolünde kullanılabilir. Hafif ve orta dereceli dökülmelerde yararlı olmasına rağmen, başın ön ve tepe kısmındaki saç kayıplarında etkisi yok denecek kadar azdır.

  2. Mezoterapi

  Saç dökülmesi tedavisi nasıl olur?

  Saç dökülmesine ne iyi gelir konusunda araştırma yapanların karşısına çıkan yöntemlerden biri de saç mezoterapisidir. Bu tedavi yöntemi ile saçın sağlıklı şekilde gelişmesi için gerekli vitamin, mineral, dolaşım düzenleyici içerikler ile antioksidan gibi maddeler, çok küçük boyutlu iğneler aracılığı ile direkt olarak saçlı deriye enjekte edilir. 1 cm aralıklarla enjekte edilen bu maddeler hem kadınlara, hem de erkeklere uygulanabilir. Özellikle erkek tipi saç dökülmesi tedavisi olarak bilinen mezoterapi, saç dökülmelerini durdurur ve daha güçlü saç tellerinin çıkmasını sağlar. Dökülme şiddetine ve seviyesine göre ortalama 5-10 seans uygulanır.

  3. PRP Tedavisi

  Saç dökülmesi tedavisi nasıl olur?

  Saç dökülmesi nasıl engellenir diye merak edenler sıklıkla PRP saç tedavisini denerler. Bu tedavi yönteminde kişinin kanı alınır ve belirli işlemlerden geçirilir. Daha sonra fibroblast denilen maddeler alınır, saç köklerini beslemesi için dökülme yaşanan bölgelere enjekte edilir. Genetik faktörlü saç dökülmelerinde sıklıkla kullanılan bu yöntem mezoterapi ile birlikte uygulanabilen başarılı yöntemler arasındadır.

  4. Şampuan

  Saç dökülmesi tedavisi nasıl olur?

  Hafif ve orta dereceli saç dökülmesi şampuan kullanarak da tedavi edilebilir. Özellikle dökülmeye eğimli olan hassas saç telleri için günlük kullanıma uygun şampuanlar mevcuttur. Uzman bir dermatologa muayene olarak saç dökülmesi için şampuan tavsiyesi alabilirsiniz. Şampuanların içeriğinde genellikle Procyanidin ve Minoxidil gibi etken madde kombinasyonları yer alır. Saç kaşıntısı ve dökülmesi gibi sorunların yanı sıra kepek ve aşırı sebum oluşumu problemlerine de iyi gelen şampuanlar vardır.

  5. Saç Ekimi

  Saç dökülmesi tedavisi nasıl olur?

  Saç dökülmesi için tüm tedavi yöntemleri sonuçsuz kaldığında, saç ekimi yöntemi denenmektedir. Kesin bir tedavi şekli olan saç ekimi, kişinin yine kendi vücudundan alınan saç foliküllerinin, mikro iğneler ile saçlı deriye entegre edilmesi işlemidir. İstenilen yoğunlukta ve sayıda saç folikülü kullanılabildiği için kalıcı bir yöntemdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 3
 • Hindistan cevizi ya kullanabilirsin ama bundan önce saç peelingi yap kökleri temizlensin daha etkili bir sonuç versin Kullanacağın ekipman

 • Dermatolog

 • saç ektirme kesin çözüm birader

 • Soğan suyunu kaynat ve saçına sür uzar

 • çinko hapı kullan