Saç telleri nasıl kalınlaşır?

Saç tellerim aşırı ince ve çok kötü duruyor. Şekil falan veremiyorum. Saç telleri nasıl kalınlaşır? Neler yapmam gerekiyor?

Saç telleri nasıl kalınlaşır?
2 1

Çok Süper Cevap

 • Saçların Kalınlaşması İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Saç köklerinin dokusunu değiştirmenin bir yolu yokken, saçı daha kalın göstermenin, kırılmayı ve saç dökülmesini azaltmanın birçok yolu vardır. İnce telli saçlar yaygındır ve herkesi etkileyebilir. Yaşlanma, kimyasal alerjiler, hastalıklar ve yetersiz beslenme katkıda bulunabilecek faktörlerden sadece birkaçıdır. Doğru ürünler, uygun yöntemler ve sağlıklı bir diyetle zamanla daha gür saçlara kavuşabilirsiniz. Daha kalın saçlar elde etmenin birkaç yolu daha vardır; bunlardan bazılarını aşağıdaki listede görebilirsiniz.

  1. Hacim Veren ve Saçları Kalınlaştıran Bir Şampuan Tercih Edin.

  Saçınızın bakımı söz konusu olduğunda, daha kalın uzamasını teşvik etmek için belirli ürünler ve teknikler kullanmanız gerekir. Şampuan seçerken sülfat içermeyen ürünler almaya çalışın. Sülfatlar, saçınızı yıkarken elde ettiğiniz köpüğe neden olan yüzey aktif maddelerdir. Formüller kiri çıkarmak için çalışırken, aynı zamanda saçı doğal yağlarından ve proteinlerinden arındırarak saçı inceltir.

  Bu nedenle şampuan seçimi yaparken kalınlaştırıcı veya hacim kazandıran bir şampuan tercih etmeye çalışmalısınız. Hacim kazandıran veya kalınlaştıran etiketli şampuanlar ve saç kremleri genellikle daha az bakım maddesi içerir, bu nedenle saçı ağırlaştırmazlar.

  2. Saç Kalınlaştırıcı Saç Ürünleri Kullanın.

  Saç kalınlaştırıcı ürünler, saçınızın daha kalın görünmesini sağlarken aynı zamanda saçınızı besleyerek incelme ve kırılmaya karşı güç ve esneklik sağlar. Bu nedenle saç maskesi, saç kremi, şampuan gibi ürünleri seçerken saç kalınlaştırıcı özelliği olup olmadığını kontrol etmeye çalışın.

  3. Beslenmenizde Saç Kalınlaştırmaya Yardımcı Besinleri Tercih Edin.

  Sağlıklı, kalın saç büyümesi büyük ölçüde beslenmeye bağlıdır. Bunun nedeni saçın gerekli bir doku olmamasıdır. Herhangi bir beslenme eksikliği, küçük bile olsa saçınızı olumsuz etkileyebilir. Saç derinizin mutlu, sağlıklı ve iyi beslenmiş olduğundan emin olmak, tüm saçlarınızın güçlü ve maksimum potansiyelde büyümesi için mükemmel ortamı sağlar. Bu, zamanla daha dolgun bir saç oluşturmaya yardımcı olabilir.

  Güçlü, sağlıklı kilitlerle bağlantılı saç besleyici gıdaları diyetinize dahil etmelisiniz. Özellikle aktif olarak saç dökülmesi yaşayanlar için etkili olan yağ asitleri, protein ve A, B, C ve E vitaminleri açısından zengin besinleri tüketmeye çalışın.

  4. Saç Derinize Peeling Uygulayın.

  Her şeyi doğru yapıyorsanız ve saçınız hala ince telli görünüyorsa, sorun saç deriniz olabilir. Zamanla ürünler, şampuanlar, saç kremleri ve yağlar saç derisinde birikebilir ve bu da saç tellerini kökte ağırlaştırabilir. Saç derinize döktüğünüzde, ağırlık yapmayan taze, temiz bir yüzey oluşturan peeling ürünleri kullanabilirsiniz. Peeling, her tel için doğal bakım yapmanın yollarından biridir.

  Saç seyrelmesi yaşıyorsanız, saç rutininize ölü hücreleri temizleyen bir saç derisi masajı uygulamak büyük bir fark yaratabilir. Bu sadece büyümeyi teşvik etmek için kafa derisine giden kan akışını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda sebum ve ürün birikmesi nedeniyle büyümesi engellenen saç foliküllerini de açabilir. Zamanla, saç incelmesi ve genel saç sağlığı iyileşebilir.

  5. Saçınıza Sıcak Aletlerin Temasını Azaltın.

  Her gün sıcak aletler kullanıyorsanız, faydadan çok zarar görebilirsiniz. Sıcak aletlerin kırılmaya neden olduğu bilinmektedir. Kalın, dolgun saçların düşmanı olan sıcak aletleri kendinizden uzaklaştırmaya çalışın.

  Sıcak aletler olmadan yapamıyorsanız, her zaman saçınız için uygun olan en düşük ısı ayarını kullanmayı ve her zaman bir ısı koruyucu sprey kullanmayı unutmayın. Saça fön çekiyorsanız, saçınızı nemlendirecek bir ürün kullanmaya çalışın.

  6. Saçlarınızı Sabah Yıkayın.

  Saçınız tamamen kurumadan uyumak kafa derisi enfeksiyonlarına ve kepeklere neden olabilir. Tahrişe ve saçların incelmesine neden olabilen mikropların büyümesini teşvik eder. Saçınızı gece yıkamak bazı insanlar için işe yarayabilir, ancak ince saçlı veya yağlı saç derisine sahip olanlar, gece boyunca çok fazla yağ geliştirebilir bu da sabahları saçların gevşek ve ağır görünmesine neden olabilir. Saçlarınız gece kırılmaya ve dökülmeye daha meyillidir bu nedenle sabah rutini olarak saçlarınızı yıkayarak arındırabilirsiniz.

  7. Soğuk Üfleyen Bir Saç Kurutma Makinesi Kullanın.

  En iyi sonuçlar için güçten ve ısıdan kaçının. Bu, geleneksel bir kurutmadan biraz daha uzun sürse de, uzun vadede saçların daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Sıcak hava saçlarınıza zarar vereceği için saçlarınız daha çabuk kırılacak ve daha hızlı incelmeye başlayacaktır. Ayrıca çok yüksek ayarda ısı kullandığınız içinde saçlarınız yanacaktır. Bu nedenle soğuk hava üfleyen, saçlarınıza zarar vermeyecek bir saç kurutma makinesi tercih edin.

  8. İnce Telli Saçların Kırılmasını Engelleyin.

  Saç kırılmasının önde gelen nedeni saçlarınıza kimyasal ürünler kullanmaktır. Saçların kırılmasını önlemek için yapabileceğiniz birçok şey var. Bunlardan bir tanesi zararlı kimyasalları saçlarınızdan uzak tutmak ve ısı kullanmamak.

  Oluşan saç kırıklarını düzeltmenin tek yolu kesmektir. Bu nedenle düzenli saç kesimleri ve düzeltmeler gereklidir. Olabildiğince sağlıklı olması için saçınızı üç ayda bir kesmelisiniz.

  9. Saç Stilinizi Dikkatli Seçin.

  Eğer uzun saçlarınız varsa sürekli toplamak saçlarınıza zarar verecektir. Eğer saçlarınıza sürekli aynı şekli veriyorsanız bunu değiştirmeniz gerekmektedir. Size uygun olmayan bir saç stili saçınızdaki kütikülleri yok eder ve bu da saçlarınızın incelmesine neden olur. Özellikle uzun ve ince telli saçları toplamanız gerekiyorsa at kuyruğu değil alttan topuz olacak şekilde bağlamanız gerekmektedir.

  Saç Tellerinin Kalınlığını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

  Herkesin saç kökleri, saç dokusunu farklıdır. Bazı insanlar diğer insanlara göre daha geniş foliküllere ve dolayısıyla daha kalın saç tellerine sahiptir. Genetik saç kalınlığını etkiler, ancak hormonlar ve yaş gibi diğer faktörler de önemli faktörlerdir. Saç tellerinin kalınlığını etkileyen faktörler genellikle şu şekildedir;

  • Genetik
  • Yaş faktörü
  • Düzensiz ve yetersiz beslenme
  • Vitamin eksikliği
  • Sürekli ısı uygulamak

  İnce Telli Saçlar Genetik midir?

  Saç köklerinizin boyutunu değiştiremezsiniz. İnce saçlarla doğduysanız, bu genetiktir ve hiçbir ürün bunu tamamen değiştiremez. Saç sağlığınızı korumanın, hacim kazandırmanın ve incelmesini önlemenin elbette yolları vardır. Bu yolları yukarıdaki yazımızda belirttik. Ancak genellikle ince telli saçlara ait bir ailede doğduysanız sizin de saçlarınız ince telli olacaktır.

  Saç Maskeleri Saç Tellerinin Kalınlaşmasına Yardım Eder mi?

  Saç yapınızı tamamen saç maskeleri ile değiştiremezsiniz. Fakat doğru bir maske tercihi ile saçlarınıza bakım yaptığınızda saçlarınızın daha dolgun ve kalın gözükmesine yardımcı olabilirsiniz.

En İyi Erkek Görüşü

 • Biotin takviyesi alabilirsin. Tavsiye vermemin sakıncası olmazsa eğer Solgar markasını arastırabilirsin. Minoxil içeren spreyler var. Onlarıda günde iki kez olarak saç derine uygulayabilirsin. Bir de ek olarak saç döküşmesine karşı şampuanları araştırabilirsin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 4
 • Takılma saç teline bir aksilik yapar dökersen kel kalırsın

 • Vitamin kullanmalısın

 • Keratin bakım

 • Kuaförler keratin bakım yapıyor o kalınlaştırır

 • Hocam bunu bende cok araştırdım birçok farklı ürün kullandım pek bir faydası yok saç ekimi öneriyor doktorlarımda

 • Pirinç suyu sarımsak suyu falan iyi gelebilir

 • İnce saç teli daha güzel aslın da

 • Saçını maşayla yakman gerekiyor