Saç uzatma yöntemleri evde nasıl yapılır?

Saçlarımı uzatmak istiyorum ama evde ne yapabilirim bilmiyorum. Doğal olarak kullanabileceğim bir şeyler var mı önerebileceğiniz?
0 0

En İyi Erkek Görüşü

 • Sadece kırıklarını aldırmak için kuaföre gittin ve saçlarının istediğinden daha da kısa olduğunu mu gördün? Ya da bir anlık karar ile saçlarını kısacık kestirdin ve sonrasında pişmanlık seni bırakmadı mı? Gerek stres gerekse de diğer etmenler ile kısa saçlardan uzun saçlara dönüş yapmak istiyorsan uygulayabileceğin birçok saç uzatma yöntemleri var. Doğal yağlar ile saçına bakım yapabileceğin gibi dengeli beslenmek ve kimyasal işlemlerden uzak durmak da saç uzatma konusunda önemli rol oynuyor. Hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir, evde nasıl bakım yapabilirim gibi tüm sorularının cevabını bu içerikte bulabilirsin. Hadi gelin saç uzatma yöntemlerine beraber bakalım.

  Saç Uzatma Yöntemleri Evde Nasıl Yapılır?

  Saç Uzatma Yöntemleri Evde Nasıl Yapılır?
  Saç Uzatma Yöntemleri Evde Nasıl Yapılır?

  En çok merak edilen sorulardan biri de evde yapılan kürler ile saç uzatma yöntemleridir. Bu yöntemler tabii ki saçınızın uzamasında önemli rol oynar. Doğal yağlar ya da sabunlar ile yapacağınız kürler saçınızı uzatmakla kalmayıp aynı zamanda bakımını da sağlayacaktır. Bakımlı ve ışıl ışıl saçlar ile istediğiniz uzunluğa daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Sağlıklı saç uzatmak istiyorsanız öncelikle kimyasal ürünlerden uzak durmalısınız. Sık sık yapılan boyalar, içeriğini bilmediğiniz ürünler saçınızın daha da zarar görmesine neden olacaktır. Bu ürünlerin yerine evinizde olan malzemeler ya da aktarlardan rahatlıkla alacağınız yağlar ile kendi bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz. Hızlı saç uzatma için hazırlayabileceğiniz kürler:

  https://www.youtube.com/embed/IAxLTnpFf5o

  Soğan Maskesi:

  Saç Uzatma Yöntemleri Evde Nasıl Yapılır?
  Saç Uzatma Yöntemleri Evde Nasıl Yapılır?

  Kokusu bazı kişilerin hoşuna gitmese de soğan saçlar için önemli bir besin kaynağıdır. Soğanla saç uzatma, içerisindeki sülfür ve diğer kaynaklar sebebiyle uzmanlar tarafından da bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Kepek, egzama ya da döküntü gibi saç derinizde oluşan sorunları soğan maskesi ile çözebilirsiniz. Soğan maskesinin aynı zamanda erken beyazlamanın da önüne geçtiği yine çalışmalarda kanıtlanmıştır.

  Erkek saç uzatma yöntemleri arasında da bulunan soğan maskesi için yapmanız gereken 4 adet soğanı ikiye bölerek 1 litre suyun içerisinde kaynatmak. Banyoda saçlarınızı şampuanladıktan sonra soğuyan soğan suyu ile durulayabilirsiniz. İsterseniz de soğanları rendeledikten sonra çıkan soğan suyunu bir pamuk yardımı ile saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilir ve 10 dakika sonra durulayabilirsiniz.

  Zeytinyağı Maskesi:

  Saç Uzatma Yöntemleri Evde Nasıl Yapılır?
  Saç Uzatma Yöntemleri Evde Nasıl Yapılır?

  Zeytinyağı yüzyıllardır hayatımızda olan bir bitkisel ürün. Birçok faydası olan zeytinyağı, hızlı saç uzatma yöntemleri arasında da bulunuyor. Zeytinyağı ile saç uzatma için yapmanız gereken ise oldukça basit. Saf zeytinyağını direkt olarak saçınıza uygulayarak saçlarınızın nemini geri kazandırabilir, hızlı uzamasını sağlayabilir ve dökülmesinin önüne geçebilirsiniz. Bu uygulamayı dilerseniz Hindistan cevizi yağı ile de deneyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ile saç uzatma en çok kullanılan yöntemler arasında bulunur. Hindistan cevizi yağı aynı zamanda dolgun saçlar elde etmenizi de sağlar.

  Elma Sirkesi Maskesi:

  Saç Uzatma Yöntemleri Evde Nasıl Yapılır?
  Saç Uzatma Yöntemleri Evde Nasıl Yapılır?

  Saçlarınızın uzamasında kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise elma sirkesi. Saç derinizin PH dengesini koruyan elma sirkesi aynı zamanda parlaklık da kazandırır. Saçlarınızı şampuan ile duruladıktan sonra durulama suyunuza ekleyeceğiniz elma sirkesi ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Kokusundan rahatsız olanlar ise biraz lavanta yağı ekleyerek daha ferah bir banyo keyfi yaşayabilir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • pirinç suyu ssğlıklı uzatıyor