Saçkıran Nedir? Saçkırana Ne İyi Gelir? Yardım Eder misiniz?

Arkadaşlar merhaba, saçkıran nedir? Saçkırana ne iyi gelir? Yardımcı olur musunuz? Kafamda saçkıran var gibi ama saçkıran belirtileri nelerdir bilemiyorum.
0 0

Çok Süper Cevap

 • Saçkıran hastalığı genellikle stresin sebep olduğu bir hastalık olarak bilinse de aslında bir mantar enfeksiyonudur. Bu hastalık hakkında yanlış bilinen bir başka şey de sadece saçları bölgesel olarak döken bir hastalık olduğudur. Aksine saçkıran, saç deri, parmak ve tırnak gibi organ ve dokuları etkileyebilen, ciddi sonuçlar doğurabilen bir mantar enfeksiyonudur. Tedavi edilmesi sadece estetik görünüm anlamında değil, tıbbi anlamda da çok önemlidir. Ayrıntılı olarak saçkıran nedir, saçkıran belirtileri nelerdir? Sorularına cevap verelim.

  Saçkıran Nedir? Saçkırana Ne İyi Gelir? Yardım Eder misiniz?

  Saçkıran Nedir, Saçkıran Belirtileri Nelerdir?

  Saçkıran hastalığı vücutta saç kökü, saç, deri ve tırnaklarda büyüyebilen bir mantar enfeksiyonudur ve bulaşıcıdır. Bu yüzden saçkırana karşı en etkili ve geçerli önlem tırnak makası, tarak ve havlu gibi ürünlerin kişisel kullanılmasıdır.

  Bu hastalığın başlangıcında genellikle küçük sivilce görünümlü kabarcıklar ortaya çıkar. Bu kabarcık bölgesi zaman içinde halkalar halinde genişler. Bu bölgedeki saçlar veya tüyler zamanla dökülmeye başlar. Bu da oldukça yavaş bir şekilde kırılganlaşma ve dökülme şeklinde gerçekleşir. Üstü tüyler ve saçlarla kapalı yüzeylerde bu etkiler son aşamaya kadar pek fark edilmeyebilir. Ciltte lekeler ortaya çıkmaya başlar. Tırnaklarda görülen saçkıranda da tırnaklar zamanla formunu kaybeder ve matlaşır.

  Saçkıran Nedir? Saçkırana Ne İyi Gelir? Yardım Eder misiniz?

  Saçkıran Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Saçkıran hastalığının tedavisi, bu enfeksiyona sebep olan mantarı bitiren tablet, toz veya krem şeklindeki ilaçların uygulanması ile mümkündür. Bu ilaçlar, tropikal uygulama denen uygulama yöntemi ile hastalıklı yüzeye sürülür. Griseofulvin adlı ilaç en sık kullanılan saçkıran tedavilerinden biridir. Minoxidil içeren sprey ve kremler de saçkıran tedavisinde kullanılabilir.

  Elimden geldiğince saçkıran nedir? Saçkıran tedavisi nasıl yapılır? Gibi sorulara cevap verdim. Umarım yardımcı olabilmişimdir, geçmişler olsun.

En İyi Erkek Görüşü

 • Bir tür mantar enfeksiyonu ve yeni başladıysa önüne geçebilirsin. Geri dönüşü zor ama önüne geç artmasın. Bir dermatolog veya deri ve zührevi hastalıklar uzmanına görünürsen sana ufak bir oral medikal ve ya parenteral antifungual medikal tedavi ile destek olabilir. Çözüm burda değil doktorda arkadaşım 😊 en kısa zamanda görün. Geçmiş olsun.

En İyi Kız Görüşü

 • Cildiye polikliniğine başvurulduğu zaman uzman hekim krem ve solüsyon tedavisi başlatıyor ve bir kaç zaman içinde saçkıran yok oluyor. Stresten tutun bir çok sebepten dolayı oluşuyor. Kestirme yoldan gitmek isterseniz, eskiler saçkıran olan bölgeye iğneyle bir kaç delik açıp kan çıkartıp sarımsak sürüyor. Biraz can yakıcı bir yöntem ama oda sonuç veriyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

6 3
 • Sarimsak

 • Sarımsağı kes tuza batır ve olduğu yere kanayacak sertlikte sür bende de çıktı bir ara boyle geçti

  • Olduğu yerde hiç saç çıkmaz öyleydi benim ki

 • Genelde bozuk para büyüklüğünde/şeklinde belli bölgedeki kıl dökülmesidir sebebi stres ve üzüntüdür cildiye doktoruna git iğne uygular ve serum tarzı bir şey verir

 • Zor bir hastalık

 • birkaç arkadaşım sarımsak kullandı memnun kaldılar

 • Sarımsak

 • Sarımsak iyi geliyor diye biliyorum

 • Merhaba, bende aynı durumu yaşıyorum ve sarımsak baya iyi geliyor

 • Çok kötü bi görüntüsü var ya insan gerçekten utanıyor allah yardımcı olsun valla