Saçlarım arasında seyrelme başladı sizce sebebi nedir?

Saçlarımda son 2 aydır bir seyrelme mevcut eskisi kadar gür değil bitkisel wax onun yaptığı yönünde düşüncelerim var ya da başka bir şey sizce eskisi gibi olması için ne yapabilirim
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Stres, vitamin ve mineral eksiklikleri, genetik faktör, uzun süredir kullandığın şampuan, varsa düzenli kullandığın ilacın veya ilaçların içindeki etken madde, saç deri sağlığın..
  Saçlarının dökülmesindeki sebep bir değil birden fazla olabilir. Bunlara tek tek değinicem:
  # Kepeklenme kabuklanma kaşıntı alerji tahriş kuruluk ya da aşırı yağlanma gibi sorunlar saç derinin ilaca ya da bakıma ihtiyacının olduğunu gösterir.
  # Vitamin mineral eksiklikleri bağışıklık sistemini doğrudan etkilediği için normal düzeyin altında olanlar için ilaç kullanılmalı kesinlikle. Bunun için de kan tahlili gerekiyor.
  # Kullandığın şampuan market şampuanıysa içerisinde saç döken kimyasallar olduğu kesin. Yani saçın için kullandığın ürünlerin içerikleri çok önemli. Eczaneden veya internetten araştırarak şampuan almanı tavsiye ederim bu arada saç dökülmesi adı altında satılan şampuan ve saç kremleri çok daha fazla döküyor haberin olsun.
  # Düzenli kullandığın ilaç varsa olası yan etkilerine bakabilirsin.
  # Stres düzeyin ve kendince baş etme metodların yetersiz kalıyor ve bu da saç dökülmeni arttırıyor olabilir.
  Bir dermatoloğa görünmen ve detaylı kan tahlili istemen gerekiyor. Saç muayenesi de yapıcaktır zaten. Diyelim ki senin çıkarımların ve tahlillerin sonucuna göre yukarda saydığım her şey yolunda görünüyor o zaman da şunu belirtmek isterim: Erkeklerde saç dökülmesinin %50 genetiktir. Erken müdahale ile bunu azaltabilirsin. Doğru şampuan kullanımı (mümkünse paraben, parfüm, silikon, sodyum loret sülfat, loril sulfit İÇERMEMELİ) ek vitamin takviyesi (özellikle çinko, biotin, kolojen gibi) ve ayda bir keratin maskesi kullanımıyla dökülmeyi durdurman mümkün. Her şeyi denedim ama sonuç alamadım diyenler vardır belki aramızda bunun için saç mezoterapisini araştırmanızı öneririm ama uygulayan kişinin mutlaka cildiye doktoru olması gerekiyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • Google hiç mi yazmadin

  • Ve saçina jöle kullanıyor musun?