Sakal Bakım Ürünleri Tavsiyesi Verebilir misiniz?

Sakallarıma bakım yapmak için ürün arayışına çıktım ama ne alınır bilemedim. Sakal için ürün tavsiyeleri verir misiniz? Sakallarıma bakım yapmak için ne kullanmalıyım?
Sakal Bakım Ürünleri Tavsiyesi Verebilir misiniz?
2 0

Çok Süper Cevap

 • Mutlaka Kullanılması Gereken Sakal Bakım Ürünleri

  Sakalınız varsa, onu yönetmenin ve bakımını yapmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. İyi ve bakımlı sakallar daha güzel bir görünüm demektir. Ayrıca bakımlı bir sakal stilinizi de etkilemektedir. Bakımlı sakallar da sakallar için özel olarak üretilen ürünlerden geçer. Sakallarınıza düzgün bir bakım yaptığınızda size ne kadar çekicilik kattığını fark edeceksiniz. Peki mükemmel sakallar için hangi ürünleri kullanmalısınız? Mutlaka kullanılması gereken sakal bakım ürünleri şu şekildedir;

  1. Sakal Kremi

  Sakal Bakım Ürünleri Tavsiyesi Verebilir misiniz?

  Sakal kremi, bakımlı bir görünüm elde etmek için sakalınızı yumuşatmaya yardımcı olan kalın, saç kremi benzeri bir şekillendirici üründür. Sakal liflerini yumuşatmak, güçlü tutmak ve kırılmayı önlemek için sakal kremi kullanmanız gerekmektedir.. Tutarlı kullanım ile sakallarınızı yumuşatabilir ve daha pürüzsüz bir doku elde edebilirsiniz. Pürüzsüz bir sakala da şekillendirmeyi daha kolay yaparsınız. Sakal kremi, nemlendirici özelliklere sahip olduğu için sakallarınızı da sürekli yıkmaya gerek yoktur.

  Argan ve nane gibi güçlü bileşenlerin besleyici özellikleriyle aşılanmış iyi bir sakal kremine yatırım yapmak, özellikle uzun sakallarınız için harikalar yaratabilir. Kaşıntılı sakal, kızarıklık, jilet darbeleri ve sivilceleri de azaltır. Cildi ve yüzdeki kıl köklerini nemlendirir, böylece yapışkan ve yağlı bir doku olmadan cilt tahrişini en aza indirir. Her zaman organik içeriklerden ve yüksek kaliteli uçucu yağlardan yapılmış bir ürün seçin. Keskin veya sert kokulu ürünlere dikkat edin. Birinci sınıf bir sakal kremi, yüzdeki tüyleri nemlendirirken aynı zamanda cildinize inanılmaz bir his verir.

  Sakallarınız için şu sakal kremlerini kullanabilirsiniz;

  • Yves Rocher Nemlendiren ve Rahatlatan Yüz ve Sakal Bakım Kremi
  • Homm Life Sakal Yumuşatıcı Krem
  • GLORIE Professıonal Sakal Bıyık Bakım Kremi

  2. Sakal Bakım Şampuanı

  Sakal Bakım Ürünleri Tavsiyesi Verebilir misiniz?

  Sakallar kir ve toz için bir mıknatıstır. Ayrıca ağzınıza inanılmaz derecede yakın bir yerde yaşarlar, bu da günlük olarak her türlü kırıntı ve sıvının sakallarınıza girmesi demektir. Bu nedenle sakallarınızı sık sık yıkamanız gerekmektedir. Ancak bunu normal bir şampuan ile yaparsanız sakallarınız kuruyabilir. Normal şampuan, yüzünüzdeki cildi kurutur ve bu da çoğu zaman sakalda kaşıntılara neden olur. Özel formüle edilmiş sakal yıkama şampuanları ise tam tersini yapar. Cildi ve sakaları esansiyel yağlarla temizler, tazeler ve nemlendirir. Sonuç olarak, sakal bakım şampuanları; sakalınızı daha yumuşak, daha parlak ve daha az kırılgan hale getirmeye yardımcı olur.

  Sakallarınız için kullanabileceğiniz sakal bakım şampuanları şu şekildedir;

  • Morfose Ossion Men Sakal Şampuanı
  • Isana Men Sakal Şampuanı
  • Sakal Baba Şampuanı
  • Razorline Sakal Ve Bıyık Şampuanı

  3. Sakal Pomadı

  Sakal Bakım Ürünleri Tavsiyesi Verebilir misiniz?

  Sakal pomadı, losyon benzeri bir dokuya sahip bir bakım bakım ürünüdür. Sakalları şekillendirmeniz ve belirli bir görünüm elde etmeniz için sakallarınızı düzenler. Pomatlar genellikle yağ bazlı veya su bazlıdır. Özellikle orta ve uzun sakallarınız varsa, pomod kullanmalısınız. Pomat, sakallarınızı ve alttaki deriyi besler ve sakalınızın daha kolay taranmasını sağlayarak sağlıklı ve güzel görünen bir sakala sahip olmanızı sağlar. Aynı zamanda da sakallarınızı nemlendirecektir. Sakallarınızın daha canlı ve bakımlı gözükmesi için mutlaka pomat kullanmalısınız.

  Sakallarınız için kullanabileceğiniz sakal pomadları şu şekildedir;

  • Isana Men Argan & Kanola Yağlı Sakal Bakım Pomadı
  • Delia Cameleo Beard & Moustache Sakal Ve Bıyık Pomadı
  • Old Spice Cameleo Sakal & Bıyık Pomadı

  4. Sakal Yağı

  Sakal Bakım Ürünleri Tavsiyesi Verebilir misiniz?

  Sakalınız için tek bir şey kullanmanız gerekiyorsa, sakal yağı alın. En yaygın olarak bilinen sakal sorunları kuruluk ve tahriştir. Sakal yağı hem yüzdeki tüyleri yumuşatır hem de alttaki deriyi besleyerek daha gür ve canlı sakallara sahip olmanızı sağlar. Sakal yağı sakallarınızın daha sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Sakal yağı kullanarak hem cildinizi besleyebilir hem de daha canlı ve parlak sakallara sahip olabilirsiniz.

  Sakallarınız için kullanabileceğiniz sakal yağları şu şekildedir;

  • Arifoğlu Bitkisel Sakal Bakım Yağı
  • Wahl Relax Sakal Bakım Yağı
  • ISANA MEN Sakal Yağı
  • Sakal Baba Bakım Yağı Sandal Ağacı

  5. Sakal Serumu

  Sakal Bakım Ürünleri Tavsiyesi Verebilir misiniz?

  Sakal serumu kıllarınızın neden olduğu susuz kalmış ve kurumuş cildi canlandırır ve güçlendirir. Serumlar sivilce ve benzeri oluşumları engeller. Sakal serumu sağlıklı sakalların dökülmesini de engeller. Bu nedenle sakal bakım ürün listenize mutlaka eklemelisiniz.

  Sakallarınız için kullanabileceğiniz sakal bakım serumları şunlardır;

  • Dermatech Keratinli Sakal Ve Bıyık Bakım Serumu
  • Luis Bien Mavi Sakal bakım serumu
  • Orien Sakal ve Bıyık Serumu

  6. Sakal Spreyi

  Sakal spreyi, sakal büyümesini teşvik etmek için tasarlanmıştır. Bu ürünler daha çok sakal bırakmakta zorlanan ve emsallerine göre daha zor zamanlar geçiren erkekleri hedef almaktadır. Eğer uzun sakallarınız varsa sakal spreyleri sakallarınızın canlı ve parlak kalmasına da yardımcı olmaktadır. Ayrıca sakal dökülmelerini de engellemektedir.

  Sakal Bakım Ürünlerini Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Sakal bakım ürünlerini seçerken cildinize uygun seçmeniz gerekmektedir. Sakallarınız için uygun ve kaliteli ürünler seçmeniz gerekmektedir. Aksi halde sakallarınıza bakım yaparken aynı zamanda cildinize zarar verebilirsiniz. Sakal bakım ürünlerini alırken mutlaka Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca ürünleri alırken de son kullanma tarihlerine bakmayı ihmal etmeyin.

En İyi Kız Görüşü

 • Kıvırcık ve dağınık sakallar çok itici görünüyor. Loreal elsevin pürüzsüzleştirici düzleştirici etkili saç bakım yağı var.
  Saçta sakal aynı kategoride olduğu için bence onu kullanabilirsin. Her yerde bulanan çok güzel bir ürün

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 3
 • Badem Yağı Kullan Doğal ama faydası çok yüksek sakalları sağlıklı güçlü besliyor

 • Doğal badem yağı kullanabilirsin. Ara ara kullanırım ben de.

 • Site niye sakalla kafayı bozdu bu gün

 • Hafızoğlu sakal bakım
  yağı kullanıyorum sakallarımı kalınlaştırıp daha dolgun ve canlı gözükmesini sağlıyor tavsiye ederim

 • Kes gitdin cokkotu