Hızlı Sakal Çıkarma / Uzatma için Tavsiyeleriniz Var mı? Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

1 ay sonra mezuniyet var ve yaz geldi kirli sakal bırakmak istiyorum. Köse değilim çenemde oldukça iyi ama yanaklarım boş...

Sakal çıkması için ne yapmalıyım? Hızlı sakal çıkarma, uzatma için yöntemler nelerdir? Sakal çıkarma yöntemleri arıyorum kısaca.
1 0

En İyi Erkek Görüşleri

 • Selam, ben de hızlı sakal çıkarma yöntemleri ile ilgili ufak tavsiyelerde bulunmaya çalışacağım. Umarım yardımcı olur.

  En Hızlı Sakal Uzatma, Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

  Sakalın uzama hızı yapıya göre değişebiliyor. Kimisinin hemen uzarken bazıları daha geç uzayabiliyor. Birkaç pratik yöntemle sakallarının hızlı uzamasını sağlayabilirsin. Benim hızlı sakal çıkarma tavsiyelerim aşağıdaki gibi.

  1- Yüzüne Bakım Yap, Ölü Derilerden Arındır

  Hızlı Sakal Çıkarma / Uzatma için Tavsiyeleriniz Var mı? Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

  Basit ama etkili bir yöntem. Yüzüne her gün peeling yapabilirsin. Erkekler için özel üretilmiş peeling maskeleri var onlardan yüzüne sürüp 15 dakika beklet ve yıka. Düzenli olarak bunu uygula, ölü derilerinden arındığın zaman cildin yenilenmiş olur. Bu da sakal uzamasını hızlandırır.

  2- Okaliptüs İçeren Nemlendirici Kullan

  Hızlı Sakal Çıkarma / Uzatma için Tavsiyeleriniz Var mı? Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

  Okaliptüs sakalların daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Cildini her gün ılık su ile yıkayıp bu nemlendiriciden sür. Sakal çıkarma yöntemleri arasında en yaygın olarak kullanılan yöntemler arasındadır.

  3- Beslenme Rutinine Vitaminleri Ekle

  Hızlı Sakal Çıkarma / Uzatma için Tavsiyeleriniz Var mı? Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

  Özellikle B12 ve B1 vitaminleri kıl köklerini güçlendirir. Bu da sakallarının daha hızlı uzamasını sağlar. Sakal çıkmasını hızlandırmak için beslenmene de dikkat etmen gerekiyor.

  4- Sakallarını Sürekli Tıraş Etme, Şekil Vermeye Çalışma

  Hızlı Sakal Çıkarma / Uzatma için Tavsiyeleriniz Var mı? Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

  Sakal çıkarma yöntemleri arasında bu çok önemli bir kuraldır. Sakalların uzamaya başladıkça şekil vermek isteyeceksin, bu isteğini durdur. En az 4 hafta sakallarını elleme.

  5- Sorun ve Stresten Mümkün Olduğunca Uzaklaş

  Hızlı Sakal Çıkarma / Uzatma için Tavsiyeleriniz Var mı? Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

  Hızlı sakal uzatmak istiyorsan sinir ve stresten uzaklaşman gerekiyor. Stres, saçların ve sakalların dökülmesine neden oluyor. Sinir, stres yüzünden hem mevcut sakallar ölüyor hem de yeni çıkacak sakalların sağlıklı gelişimini engelliyor. Bu yüzden mümkün olduğunca stresten uzak dur.

  6- Yüzünü Sürekli Nemli Tut

  Hızlı Sakal Çıkarma / Uzatma için Tavsiyeleriniz Var mı? Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

  Hızlı sakal uzatmak için en etkili yöntem cildinin sağlıklı olmasıdır. Biz yüzümüzü sadece sabah yıkamaya alışmışız ama sağlıklı bir cilt için de yüzümüzü nemli tutmamız gerekiyor. Bunun için yanında bir nemlendirici krem taşıyabilirsin. Cildinin kuruduğunu hissettiğin zaman kullanabilirsin. Sakal çıkmaya yardımcı olan şeylerden biri de cildin nemli olmasıdır.

  7- Yüzünde Kıl Dönmesi Varsa Bir An Önce Tedavi Ol

  Hızlı Sakal Çıkarma / Uzatma için Tavsiyeleriniz Var mı? Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

  Bazen tüylerimizi yanlış bir yöntemle aldığımız için kıl dönmesi oluşturabiliyoruz. Daha hızlı sakal uzaması için yüzünde kıl dönmesi olmaması gerekir. Kıl dönmesi hem sakallarının uzamasını engeller hem de mevcut sakallarının dökülmesine neden olur. Eğer kıl dönmesi varsa mutlaka bir uzmana gidip, kıl dönmesinden kurtul.

  8- Yüzüne Sürekli Masaj Yap

  Hızlı Sakal Çıkarma / Uzatma için Tavsiyeleriniz Var mı? Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

  Sakal çıkarma yöntemleri arasına masaj yapmayı da ekleyebiliriz. Çünkü yüze masaj yapmak kan dolaşımınızı hızlandıracaktır. Kan akışının hızlı olması bütün bünyemizi sağlıklı tutmaya neden oluyor. Aynı şekilde sakalların da hızlı uzamasına yardımcı olacak. Kan dolaşımı vücuttaki kıl köklerini besler, bu da sakallarının daha hızlı ve sağlıklı uzaması demektir.

  9- Sakallarına Sarımsak Sür

  Hızlı Sakal Çıkarma / Uzatma için Tavsiyeleriniz Var mı? Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

  Sakal çıkmasında en etkili yöntemler arasında sarımsak kullanmak var. Sarımsağı yüzüne sürmeden, yüzünü iyice yıka. Bir tane buzu yüzünde gezdirerek erit, bir diş sarımsağı döv ve yüzünde sakal çıkması istediğin bölgelere sür. 10-15 dakika beklettikten sonra yüzünü yıkayabilirsin.

  10- Sakal Serumları Kullan

  Hızlı Sakal Çıkarma / Uzatma için Tavsiyeleriniz Var mı? Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

  Sakal çıkarma serumları, son zamanlarda sakal uzatmak isteyen erkeklerin kullandığı bir ürün. Her cilt tipine uygun sakal serumları var. Sakal çıkmasını hızlandırmak istiyorsan saydığım maddelerin yanına sakal serumunu da ekleyebilirsin. Ama bunu kullanmadan önce bir uzmandan yardım al, bazen ciltte alerjik reaksiyonlar ve deformasyonlara yol açabiliyor.

  Doğal Sakal Uzatma Yolları Nelerdir?

  • Sarımsak: Temiz cildine sarımsak sürerek 20 dakika beklet. Saç ve sakal çıkarma konusunda sarımsak son derece etkili.
  • Badem yağı: Badem yağı doğal nemlendiricilerden biridir. Cildi nemlendirdiği için kıl köklerinin daha hızlı uzamasına destek olur.
  • Zeytinyağı: Organik zeytinyağı deriyi nemlendirir, ve gözenekleri açar. Bu da sakallarının uzamasına yardım eder.
  • Hindistan cevizi yağı, biberiye: Bu ikili ile hızlı bir şekilde sakal uzatabilirsiniz. 10 çay kaşığı hindistan cevizi yağı ile bir çay kaşığı biberiye yağını karıştırıp yüzüne sür. 15 dakika beklet ve yıka.

  Hızlı sakal çıkarma yöntemleri hakkında bildiklerimi yazdım, umarım faydasını görürsün.

 • Öncelikle halk arasında bazı söylentiler vardır "jilet vurursan sakala çıkar", "sarımsak ezip yüzüne sür sakal çıkar" buna benzer söylentilere kulak asmayınız.Külliyen yalandır.Bir bölgede saç ve sakal çıkabilmesi için o bölgede kıl kökü oluşması veya var olması gerekir.Kıl kökü olmayan bir yere ne sürerseniz sürün sakal veya saç çıkmaz.Ancak var olan sakalın ve saçın çıkmasını hızlandıran,yavaşlatan,azaltan veya daha sert çıkmasını sağlayan kimyasal ürünler piyassada çok fazla var.

  "Ancak hiç bir şampuan,losyon,krem ve jel kıl kökü olmayan bir yerde sakal çıkaramaz.." Sadece sakalın veya saçın olduğu yerlere kozmetik ürünleri kullanarak çıkmasını hızlandırabilirsiniz.

  "Sarmaşık özlü şampuan; yüz ve sakala uygulandığında sakal ve saç çıkmasını hızlandırdığı kesin bir bilgidir."

  Son olarak bazı kozmetik ürünleri saç çıkardığını söylüyorsa kesinlikle almayınız.Dökülen bir saç sadece saç ekimi ile geri yerine getirilebilir.Geri yerine gelen saçların dökülmemesi için kullanabileceğiniz saç dökülmesini durduran ürünler vardır.Piyasadaki kozmetik ürünleririnin saç dökülmesini azalttığı veya durdurduğu bir gerçek ama yeniden saç çıkardığı yalandır! bu ürünleri kullanan saçım çıksın diye para ve zaman kaybetmesin diye söylüyorum!

  • Yorumun için çok teşekkür ederim. Haklısın yanlış şeyler biliyoruz Türk halkı olarak.

 • Bazı erkeklerede sakal 21-24 yaşları arasında sıklaşmaya başlayabilir.Çenede ve üst dudakta ergenlik döneminde az bir kıllanma görülsede bu kıllanma lokal bir bölgede uzun süre kalıp yayılmayabilir.Bu nedenle sakalınızın çıkmaması gibi bir durum kesin bir bilgi olmaz.Bazı erkeklerde geç ergenlik veya hormonal nedenlerden dolayı sakar geç çıkar ve sakalın sert ve gür bir hale gelmesi 30 yaşını bulabilir.Hatta erkeklerin %25 gibi bir oranının askerden gelince sakalı çıkmaya başlar bu durumda orada traş olduğunuz için gerçekleşiyor sanırsınız.Bu da halk arasında traş olunca sakal çıkar söylentisine neden olmuştur.Alakasız bir durum jiletle sakal çıkması arasında bir bağlantı yoktur!

En İyi Kız Görüşü

 • önce tanecikli peilinglerden kullan gözeneklerin bir açılsın sonrada bas sarmsağı sakalların çıksın. epilasyona gittiğim yerde söylemişlerdi sarımsak çabucak uzatır tüğleri diye,ama kökten çıkarmak için ne gerekir bilmiyorum açıkçası

  • Buz sür yüzünde kıl köklerinin oluşmasını sağlar

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 8
 • 1 ay içinde çıkarmaksa amacın onu unutmalısın :)

 • Hocam 3 sene boyunca jilet vurmana rağmen çıkmadıysa bundan sonra biraz zor çıkar olanla idare et.

 • Zamanla çıkar yaşın daha genç

 • permatik kullan seni yesinler

  • 3 senedir kullanıyorum ama pek faydası yok. Gıdasal olarak ne kullanabilirim?

  • aa ozaman sarımsak sürüceksin yüzüne bak

  • Sarımsak olan kılı uzatmak içindir olmayan kılı çıkarmak için değil :) Var olan kıl köküne etki eder o..

  • Hepsini Göster
 • Baban kösemi ya da deden? Mesela benim babam köse amcamda köse ama dedemde sakal var bende de var genetik

  • Hayır kimsede yok. Benim çenemde baya var ama sadece yanaklarımda az var onları sıklaştırmak istiyorum

  • Yaşın henüz genç çıkar elbet

 • Hergün traş ol sarımsak sür.

  • Sarımsak bir işe yaramaz o şehir efsanesidir.Sarımsak saç kıran,mantar ve bazı cilt rahatsızlıklarına iyi gelir bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır lakin kıl kökü olmayan bir yere ne sürerseniz sürün orada kıl çıkarmaz.Önce bir kıl kökü olması gerekir kıl kökü olan bir bölgeye sürüldüğü zaman op bölgedeki kılları beslediği gerçektir ancak hiç bir krem,losyon veya sebre kıl kökü olmayan bir yerde kıl çıkarmaz.İnsanları yanlış bilgilendirip zamanlarını ve paralarını boşa harcatmayınız!

 • makineyle tıraş ol makina titreşim sayesinde kıl köklerini uyarıyomuş.

 • Permatikle sık sık traş ol...

  • 3 senedir traş jiletle traş oluyorum. Traş bıçağının markası fark eder mi?

  • Yasin kaç senin olsun?

  • 18

  • Hepsini Göster
 • hala sorunun var mı

  • Benim var

 • yaş kaç abicik :)

  • 18im :)

  • bende :D bence o yeter ya yanaklarda çıkmasın ;)

  • Yaz geliyor kirli sakal olmasını istiyorum. :)

  • Hepsini Göster