Sakal için Bitkisel Yağlar Hangileridir?

Sakallarım çok seyrek ve biçimsiz çıkıyor, sakal için önerebileceğiniz bitkisel yağlar neler?
1 0

Çok Süper Cevap

 • Bir zamanlar bende aynı sorunları yaşıyordum. Araştırdığım zaman birçok yağın faydalı olduğunu gördüm. Kullandığım yağları söyleyeyim.

  Sakal Bakımı İçin Bitkisel Yağlar Neler?

  1- Badem Yağı

  Sakal için Bitkisel Yağlar Hangileridir?

  Badem yağı sakal için oldukça etkili bir yağ. Tatlı badem yağı kıl köklerini güçlendirir, sakallarının uzamasına yardımcı olur. Ayrıca A, B ve E vitaminleri açısından oldukça güçlüdür. Sakallarınız seyrek çıkıyorsa özellikle o bölgeye uygulandığında daha gür çıkmasına neden olur.

  Sakal İçin Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

  Sakallarınızın olduğu bölgeyi ıslatın eğer sakallarınız uzunsa tarayın. 1 yemek kaşığı doğal badem yağını sakallarınızın olduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın. 1 Saat bu şekilde bekletin ve durulayın. Haftada bir bu işlemi uygulayın.

  2- Argan Yağı

  Sakal için Bitkisel Yağlar Hangileridir?

  Argan yağı sakal için de kullanılıyor. Hem cildinizi nemlendiriyor hem de çıkacak olan sakallarınız için daha iyi bir zemin hazırlıyor. Argan yağı yapısı itibariyle sakalı parlatır ve iyi bir görünüm sağlar. Kıl yapısını canlandırarak kırılmaları önler ve sakalın uzama sürecine katkıda bulunur. Bir diğer avantajı ise gayet hoş kokusu olan yağ, düzenli olarak kullanıldığında sağlıklı bir sakala kavuşmanıza yardımcı olur.

  Argan Yağı Sakal İçin Nasıl Kullanılır?

  Sakallarınıza ya da sakalınızın çıkmasını istediğiniz bölgeye 1 yemek kaşığı argan yağını masaj yaparak uygulayın. 30 dakika boyunca bekletin ve durulayın. 3 günde bir bunu uygulayabilirsiniz.

  3- Hint Yağı

  Sakal için Bitkisel Yağlar Hangileridir?

  Hint yağı her şeye faydalı olduğu gibi sakal içinde son derece faydalıdır. Sakalların daha gür ve sık çıkmasını sağlar. Sakallarında seyrek yerler varsa oraya rahatlıkla kullanabilirsin.

  Hint Yağı Nasıl Kullanılır?

  Bir pamuk üzerine birkaç damla Hint yağı damlatıp tampon yapar gibi sakallarınızın olduğu bölgeye uygulayın. Yarım saat sonra yıkayabilirsiniz. Hafta bir bu şekilde uygulayabilirsiniz.

  4- Jojoba Yağı

  Sakal için Bitkisel Yağlar Hangileridir?

  Jojoba yağı sakalların daha gür çıkmasına yardımcı olur. Kıl köklerini beslediği için sakallarının daha sağlıklı uzamasına yardım eder. İçerisinde çinko, bakır, B ve E vitaminleri var rahatlıkla kullanabilirsin.

  Jojoba Yağı Sakal İçin Nasıl Kullanılır?

  Her gün tıraş öncesi ya da tıraş sonrası bir pamuk yardımıyla sakallarınıza uygulayabilirsiniz. Yağlı bir görünüm bırakmadığı için günlük olarak sakallarınıza sürebilirsiniz. Durumala yapmanıza gerek yoktur.

  5- Sarımsak Yağı

  Sakal için Bitkisel Yağlar Hangileridir?

  Yine seyrek sakallarınız varsa sarımsak yağını içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Seyrek sakalların çıkmasına yardımcı olurken aynı zamanda var olan sakallarınızı da güçlendirir.

  Sarımsak Yağı Nasıl Kullanılır?

  Sakallarınızın olduğu bölgeyi temizleyip, bir pamuk yardımıyla sürün. 20 dakika bekletip temizleyebilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

7 3
 • Sedir ağacı yağı

 • Zeytinyağı

 • Tatlı badem yağı. E vitamini sonra serunlar falan var nette onları da deneyebilirsin. Gerçi benim kardesim hepsini denedi ama yine cikmadi baby faceymis çocuk.

 • Hint yağı al bence

 • Badem yağı

 • Badem yağı ve sarımsak

 • Badem yağı olabilir.

 • Hint, badem, yılan, argan, zeytinyağı, e vitamini bunları eşit miktarda karıştırıp kendine kür yapabilirsin.

 • Kadiralkan yağı

 • badem yagi