Sakalda Tıraş Makinesi mi Tıraş Bıçağı mı Kullanıyorsunuz? Neden?

Sakal tıraşı olurken tıraş makinesi mi tıraş bıçağı mı daha kullanışlı oluyor? İkisinin de farkları neler? Sizce tıraş makinesi mi tıraş bıçağı mı daha kullanışlı, iyi?

Okumaya devam

0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • İkisinin de rahatlığı başka ama uzun süreli kullanacaksan tıraş makinesi öneririm. İkisinin arasındaki farkları anlatayım ben sana.

  Tıraş Makinesi mi Tıraş Bıçağı mı Daha Kullanışlı? Farkları Nelerdir?

  Tıraş makineleri, jiletlere oranla sakalları daha hızlı bir şekilde tıraş ediyor ve daha uzun süre kullanabiliyorsunuz. İnce veya kalın, kıvırcık veya düz her türlü sakal türüne uygulanabilen tıraş makineleri, aynı zamanda cildin üzerinden kayarak uygulandığı için, aynı noktanın üzerinden bir kez geçerek istenilen sonuçlara ulaşılmasını sağlıyor.

  Tıraş Makinesi Kullanmanın Avantajları Neler?

  Elektrik olan her yerde kullanılabilme avantajını sunuyor. Herhangi bir köpük, jel, sabun ve su olmadan sakallarını kolaylıkla kesebilirsin, tıraş bıçağına göre daha pratik oluyor. Tıraş makineleri sakal, yüz tüyleri, bıyık ve favorilere istediğiniz şekli vermenizi sağlamanın yanı sıra, kıl çekilmeleri, dönmeleri veya kesiklere karşı da koruma sağlıyor. Hem de iyi bir tıraş makinesini yıllarca kullanabiliyorsunuz.

  Tıraş Bıçağı mı Tıraş Makinesi mi?
  Tıraş Bıçağı mı Tıraş Makinesi mi?

  Tıraş Bıçağı Kullanmanın Avantajı ve Dezavantajları Neler?

  Tıraş bıçağını su ve köpük olmadan kullanamazsın. Yani su ve köpük şart kuru kuruya tıraş olma imkanın yok. Avantajı sakallarının uzamasını beklemeden kolay bir şekilde istediğin zaman tıraş olabilirsin.

  Tıraş bıçağı daha keskin olduğu için ufak kılları bile rahatlıkla alabilirsin. Elektrik olmadan istediğin zaman tıraş olma imkanın var.

  En iyi tıraş bıçağı Gillette hem kadın hem erkek için ayrı ayrı ürünleri var. Kendine en uygun olanı seçip alabilirsin. İkisinin arasındaki farklar bunlar. Tercih senin. Ben elimden geldiğince tıraş bıçağı mı tıraş makinesi mi daha iyidir? Hangisi daha kullanışlıdır? gibi sorulara yanıt vermeye çalıştım.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 8
 • Her ikisinide kullanırım, bazen sakal bıraktıktan sonra yüzün hava almaya ihtiyacı var.

 • Kirli sakal bıraktığım icin zaten sürekli makine kullanıyorum makine candır

 • Ben tıraş bıçağı kullanıyorum çünkü öyle alıştım. Makine hakkında çok bilgim yok.

 • Traş bıçağı daha iyi. Traş makinesi tam almıyor. Ama traş bıçağı efsane.

 • Makine daha rahat çünks

 • Traş makinesi çünkü öyle alıştım.

 • Tıraş bıçağı öyle alıştım

 • Jilet sivilce yapar kullanmayın

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?