Sakalım kepekleniyor! Sakal kepeklenmesine çözümü olan var mı?

Sakallarımı çok seviyorum ama aşırı kepekleniyor ve kötü gözüküyor. Bu durumdan çok rahatsızım. Sakal kepek önleyici neler var?
1 1

Çok Süper Cevap

 • Sakallarını uzatan biri olarak ben de bu sorunu çok yaşadım. Daha önce denediğim yöntemler ile bu sorunu aştım. Hemen yazıyorum.

  Sakal Kepeklenmesi Çözümü Nedir?

  Sakal bakım yağı kullanabilirsiniz.
  Sakal yağı kullanmak sakaldaki cildi nemlendirir. Sakal yağının içeriğinde yer alan ürünler sakalın kepeklenmesini ve ilhitaplanması uzun vadede baskılayarak engeller. Sakalın ihtiyaç duyduğu tüm bakımı karşılar.

  Sakaldaki ölü deriyi tarak yardımıyla kaldırabilirsiniz

  Sakalım kepekleniyor! Sakal kepeklenmesine çözümü olan var mı?

  Sakal uzadığı sürede gün aşırı sakal cildindeki oluşan ölü derinin kaldırılması gerekir. Düzenli olarak sakal tarağı gibi bir ürün kullanarak bunu aşabilirsiniz. Eğer anlık bir çözüm istiyorsanız, ser kıllı bir sakal fırçasıyla sakallarınızı kökten uca tarayın. Bu uygulama sakallarınızı düzenleyerek düğümleri çözer, arada gizlenen kepekleri yok eder ve ölü deriyi kaldırır.

  Lastik asit kullanarak sakal kepeğinden kurtulabilirsiniz

  Sakalım kepekleniyor! Sakal kepeklenmesine çözümü olan var mı?

  Asit kelimesi her ne kadar korkutucu olsa da korkutmasın. Ölü deriyi ortadan kaldıran ve nefes aldıran lastik asitli temizleyiciler kepeğe karşı üstün bir savaş verir. Lastik asitli bir temizleyici ile sakallarınızı yıkamanız yeterli.

  Sakal şampuanı kullanabilirsiniz

  Sakalım kepekleniyor! Sakal kepeklenmesine çözümü olan var mı?

  Kimyasal içerikten yoksun, örneğin sülfat içermeyen bir sakal şampuanı kullanmanız da bu durumu aşmanızda yardımcı olur. Sakal şampuanı sakal diplerindeki kepeklenmeyi engeller. Normal şampuan ve sabunlar sakalda kepeklenme yapabilir çünkü sakala gerekli nemlendirmeyi sağlamaz ama sakal şampuanları tam olarak sakala yönelik bir ürün olduğu için gereken nemlendirmeyi sağlar.

  Son olarak benim de kullandığım sakal şampuanını da önermek istiyorum.

  Cella Sakal Şampuan & Kremi

  Bu ürün cildinizi ve sakallarınızı temizlemekte ve nemlendirmede büyük rol oynuyor. Sakallarınız için hem şampuan, hem de krem özelliği taşıyor. Sakallarınız için gereken tüm bakım ihtiyaçlarını karşılıyor. Kullanım sonrası sakallarınız yumuşuyor.

  Sakal kepeği nasıl geçer ve sakal kepeği nasıl önlenir diye sorularınız için daha önce yaşamış olan biri olarak denediğim tüm yöntemleri yazdım ve bu problemi aştım. Kesinlikle sakal kepeklenmesi sorununuz varsa deneyin derim.

En İyi Erkek Görüşü

 • Elma sirkesi al.. Her gün ılık bir suya bir miktar katıp, o suyla güzelce yıka ve 5-10 dakika öyle beklet.. Daha sonra durula ve sonra nazik bir şekilde kurula. Çok iyi geleceğini göreceksin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 1
 • Zeytinyağı sürsem

 • Hiçbir fikrim yok ancak kepek cilt kurulugundan ve kaşırsan eğer olur sakal bakım serumlarına veya yağlarına bakmanı öneririm bide yuzunun nem oranina özel göstermeni :)

 • Tıraş ol

 • Zeytinyağı