Sarı kantaron yağı ne işe yarar?

Sarı kantaron yağını ne içi kullanabilirim, nelere iyi gelir?
0 0

En İyi Erkek Görüşü

 • Sarı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar?

  Sarı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar?
  Sarı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar?

  Kantaron yağının mucizelerini çevresinden duyan pek çok kişi, kendi rahatsızlıklarında da işe yarayıp yaramadığını merak eder ve kantaron yağı ne işe yarar ya da kantaron yağı neye iyi gelir diye araştırmaya başlar. Yaşlanmanın geciktirilmesi, hastalıklardan korunma ve diğer vücut fonksiyonlarının sağlıklı şekilde devam ettirilmesi konusunda birçok şeye iyi gelen sarı, mavi ve kırmızı kantaron yağı faydaları için şunlar söylenebilir:

  1. Cilt Üzerindeki Faydaları

  Sarı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar?
  Sarı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar?

  Kantaron yağı cilde faydaları konusunda fazlaca popüler olan yağlardan biridir. Gerçekten de cilt sağlığı konusunda hücre yenilenmesini destekleme ve hızlandırma gibi eşsiz özelliğe sahiptir. Herhangi bir karışım hazırlamaya gerek duymadan direkt olarak cilde uygulanabilir. Kırışıklıkların önlenmesi, cilt elastikiyetinin artırılması ve yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi başlıca etkilerindendir. Bunun yanı sıra kantaron yağı cilt beyazlatma ve lekeler üzerinde de son derece etkilidir. Düzenli kullanımı ile yüzde ve ciltte bulunan lekeleri yok ederken, varsa yanık, yara ve sivilce izlerini de yok eder. Kantaron yağı cilt üzerine uygulandığında en fazla 30 dakika bekletilmeli ve daha sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

  Özellikle kadınların cilt üzerinde kullanım konusunda en merak ettiklerinden biri de kantaron yağı yüzde tüylenme yapar mı konusudur. Yapılan araştırmalara göre besleyici özelliği olduğu bilinen kantaron yağının, kıl ve tüy köklerini de besleyerek çok az tüylenme yaptığı ortaya konmuştur. Ancak uzun süreli kullanımı devam ettirilmezse ve yüzde çok fazla bekletilmezse, bu etki yok denecek kadar azdır.

  2. Enfeksiyon Hastalıklarına Faydaları

  Sarı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar?
  Sarı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar?

  Kantaron yağı vücutta enfeksiyona neden olan bakteri, mantar ve virüs gibi mikroorganizmalar ile savaşma yeteneğine sahiptir. Özellikle herpes virüsünün neden olduğu uçuk, cilt üzerinde oluşan enfeksiyonlar ve ayak mantarı gibi rahatsızlıklarda, kantaron yağının direkt uygulanması enfeksiyonu hızlı şekilde tedavi eder.

  3. Sindirim Sistemine Faydaları

  Sarı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar?
  Sarı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar?

  Kantaron yağı nasıl kullanılır diye merak edenler, aslında ağız yoluyla da kullanılabileceğini görebilir. Bir bardak suya 2-3 damla eklenerek tüketilen yağ, sindirimi hızlandırır. Özellikle gaz sancısı nedeniyle karın ağrısı yaşayan kişilerde olumlu etkiler bildirilmiştir. Oral yolla kullanım sırasında, yağın miktarı 1 çay kaşığını geçmemelidir. Ayrıca herhangi bir hastalığı bulunan kişilerin, mutlaka hekim kontrolü ile kullanmaları önerilir.

  4. Saç İçin Faydaları

  Sarı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar?
  Sarı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar?

  Kantaron bitkisinin içerdiği değerli besleyici özellikler, saçlı derinin ve saç sağlığının korunması açısından oldukça değerlidir. Kantaron yağı ile yapılan bakımlarda koparak dökülmeler ve kırık oluşumunun daha az oluştuğu görülmüştür. Ayrıca kantaron yağının saç derisinde kepek, pullanma ve egzama gibi sorunlara da iyi geldiği bilinir. Kantaron yağına ek olarak sarımsak yağı, argan yağı ve zeytinyağı ile birlikte bir karışım hazırlayabilir, saç derisine masaj yaparak 30 dk beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu bakım rutinini ayda 2-3 kez uygulamanız önerilir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Her türlü yaraya cilt problemine iyi gelir. Kendin yapman daha iyi hazırlar suyunun suyu oluyor

 • Hücre yeniler

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?