Sivilce izleri nasıl geçer?

Sivilce, sivilce izleri ve siyah noktalar nasıl geçer denediğiniz işe yarayan şeyleri söyler misiniz? Yüzüm çok beyaz olduğu için izler fazla belli oluyor aslında 3,4 sivilcem var ama izleri geçmiyor cildimde yağlı ve biraz siyah noktalarım var. Bir kaç gündür garnierin saf ve temiz jelini kullanmaya başladım bu geçirir mi?

Okumaya devam

0 0

En İyi Erkek Görüşleri

 • Sivilce İzlerini Geçiren Maskeler: Cilt üzerinde oluşan sivilce izleri için uygulanacak cilt maskelerinin doğru seçimi, problemlerden kısa zaman içerisinde kurtulmak için önemli bir seçenektir. Uzmanların önerdiği Elma Sirkesi karışımlı maske, bu problemi ortadan kaldırabilmek için önemli seçenekler sunuyor.

  Sivilce İzleri için Elma Sirkesi: Cildin ihtiyacı olan vitaminleri sağlayacı özelliği mevcuttur. Bu nedenle cilt bakım maskelerinde kullanılan en önemli bitkisel ürünlerden birisidir. Elma sirkesi, günlük olarak akşam yatmadan önce mutlaka cilde pamuk ile sürülmeli ve masaj yapılmalıdır. Bu, sivilce lekelerinin oluşturduğu boşlukların doldurulması açısından son derece önemli olduğu gibi lekelerin de kapanmasını sağlayacaktır.

  Sivilce İzleri için Toz Şeker: Toz şeker cilt maskeleri için özellikle peeling etkisi yapan bir maddedir. Toz şeker, ciltte peeling etkisi yapar ve uygulanış şekli yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra her akşam hafif nemli toz şekeri yüzünüze yine masaj yapar edası ile yedireceksiniz.

  Sivilce İzleri için Bal: Cildin kaybettiği sıvıyı belli bir miktarda cilde kazandırmak için önemli bitkisel yöntemlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Herhangi bir karışım olmadan doğal balı yüzünüze sürün ve sonrasında biraz bekleyerek iyice yıkayın.

  Sivilce Çıkmasını Engellemek: Sivilce yani tıbbi ismiyle 'Akne vulgaris' çok sık görülen, göreceli olarak tüm bireyleri hayatlarında en az bir kez etkileyen bir deri hastalığıdır. İstatistiklere göre 12-18 yaşlar arasındaki kişilerin %85 i, 25-35 yaş arası erişkinlerin yaklaşık %8 i ve 35-55 yaşları arasındaki erişkinlerin de %3 ünde değişik derecelerde akne görülmektedir.

  İlk önce vücudumuzda sivilce çıkmasını engellemek için neler yapacaklarımızı sıralayalım. Vücudunuzun kan dolaşımı artacaktır ve böylece cildiniz yeteri kadar oksijen görecektir. Sivilceleriniz için yapacağınız en kötü şey onları sıkmak olacaktır. Sivilcelerinizi sıkarak iz bırakmasına neden olabilirsiniz ve bu izler kalıcı olabilir. Yüzünüzü günde 2-3 kere ılık su ile yumuşak bir sabun kullanarak yıkayın.

 • Kayısı sabunu etkili diye duydum özellikle yara izlerimde

En İyi Kız Görüşleri

 • geçire bilir geceleri yatmadan önce yüzüne bebe popo pudrasından sür bolca yumuşatır fazla yağı alır yüzünün renginide sağlar garnieri kullanmaya da devam et eğer temizlemek için bişi arıyosan da temizleme köpüklerinden al yararını görürsün

 • Dermatologa git bence buyuk ihtimalle izler için isotrexin verecektir. Onu ya da verdiği neyse (sabun, krem, jel) düzenli kullan gecer canım ;)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 1
 • keçi sütü sabunu kullanabilirsin

 • Balla bende çok takıyodum çok araştırıyodum sonra aman sall dedim takmadım sivilce namına bişi kalmadı izlerde geçti çok az kaldı onlarda geçiyo yavaş yavaş

 • kantoron otu sürr

 • silvex diye hassas ciltlere özel bir jel kullandım işe yaramıştı eczaneden alabilirsinn