Tavsiye edebileceğiniz erkek saç bakım ürünleri nelerdir?

Alışverişe çıkacağım özel olarak erkeklere üretilen saç bakım ürünlerinden neler almalıyım? Erkek saç bakım ürünleri önerir misiniz?
Tavsiye edebileceğiniz erkek saç bakım ürünleri nelerdir?
2 0

Çok Süper Cevap

 • Erkeklerin Kullanması Gereken Saç Bakım Ürünleri Nelerdir?

  Saç bakımı sadece görünüşümüz için değil, aynı zamanda genel hijyenimiz için de önemlidir. Sağlıklı saçlara sahip olmak, elimizden gelenin en iyisini yapmamızı ve saçımızın ve saç derimizin sağlıklı olmasını sağlamamızı sağlar. Saçınızın mümkün olduğunca sağlıklı olmasını sağlamak için kaliteli ve doğru saç bakım ürünlerini kullanmak çok önemlidir. Saç derinizi temiz tutmak saç bakımında büyük bir faktördür.

  Erkek saçlarının da düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Erkekler için saç bakım rutini, normalde kadınların yaptığı saç bakımı gibidir. Tek bir fark varsa bu da erkekler için özel olarak üretilen saç bakım ürünleridir. Düzenli saç bakımı ile saç stiliniz daha uzun süre dayanacak ve saçlarınız daha sağlıklı gözükecektir. Peki erkekler için özel olarak üretilen saç bakım ürünleri nelerdir? Aşağıdaki listede erkek saç bakım ürünleri listesini görebilirsiniz;

  1. Erkekler için Saç Kremi

  Tavsiye edebileceğiniz erkek saç bakım ürünleri nelerdir?

  Saç kökleriniz, saçınızı günlük olarak karşılaştığınız kirlerden korumak için kütiküllere sahiptir. Zamanla saç telleriniz bu kirlerden yıpranır, saç kremi kullanmak saçlarınızı onarmaya yardımcı olur. Saç tellerinizin parlak ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olmak için erkekler için özel olarak üretilen saç kremlerinden kullanmalısınız. İyi bir saç kremi, saç köklerinin güçlü olması için önemlidir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka besleyici bir saç kremi kullanmalısınız. Şunu da belirtmek isteriz ki; saçlarınızı yıkamaya fırsatınız olmasa bile saç kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

  Saç kreminin bir başka yararı da, çatallaşmış saç tellerini ve can sıkıcı kabarmayı kontrol altında tutmasıdır. Saçınızı ağırlaştırmadan veya yağlandırmadan düzleştirir. Saç kremi bu nedenle kıvırcık, dalgalı ve kabarık saçlara parlaklık ve yumuşaklık kazandırmak için idealdir. Erkekler için özel olarak üretilen saç kremi önerilerimiz ise şu şekildedir;

  1. Head & Shoulders Supreme Saç Kremi Arındırıcı & Besleyici Krem: Erkekler için özel olarak üretilmiştir. Saç derisini besleyip, yeni çıkan saçların daha güçlü olmasına yardımcı olur.
  2. Cantu Leave-In Contıdıoner Erkeklere Özel Durulanmayan Saç Kremi: Saçlarınızdaki
  kırılmaları engeller aynı zamanda da saçlarınızı nemlendirmeye yardımcıdır.
  3. Dr. EA Barber - Keratin ve Vitamin Destekli Saç Kremi: Saç derisini besleyip, saçlarınızı nemlendirir.

  2. Erkekler için Şampuan

  Tavsiye edebileceğiniz erkek saç bakım ürünleri nelerdir?

  Şampuan kullanmak, fazla yağları ortadan kaldırdığı için temel hijyendir. Saçlar, sebum salgılayan yağ bezlerinden yağ alır ve bu da kepeğe neden olur ve saç büyümesini olumsuz etkileyen gözenekleri tıkar. Şampuan saç dökülmesini azaltmaya ve önlemeye yardımcı olur.

  Bu nedenle mutlaka saçlarınızı şampuanla yıkamanız gerekmektedir. Kendi saç tipinize uygun şampuanları kullanmanızı öneririz. Erkekler için özel olarak üretilen ve en çok tercih edilen şampuanlar şu şekildedir;

  1. Head & Shoulders Erkeklere Özel Şampuan: Saçlarınızı daha güçlü hale getirirken, kepeğe karşı da koruma özelliğine sahiptir.
  2. Clean & Clear Clear Men Şampuan Cool Sport Mentollü: Saçları kepeğe karşı korurken aynı zamanda da yıkadığınız andan itibaren saçlarınızı dolgunlaştırır.
  3. Elidor Şampuan Onarıcı Bakım: Kalsiyum ve keratin içeren özel formülü sayesinde saçtaki kirleri arındırır ve saçlarınızı onarır. Saçlarınızın nem dengesini korur ve ekstra hacim kazandırır.

  3. Erkekler için Saç Maskesi

  Tavsiye edebileceğiniz erkek saç bakım ürünleri nelerdir?

  Saç maskesi kullanmak saçınızı derinlemesine beslemek için önemlidir. Yaşam tarzlarımız nedeniyle, saçlarımıza günlük olarak ihtiyaç duyduğu yoğun besinleri vermeyi çoğu zaman kaçırıyoruz. Saç maskeleri özellikle kuru, hasarlı veya kıvırcık saçlar için faydalıdırlar. Saç maskelerini normal bir saç kremi gibi düşünebilirsiniz ancak saç maskelerinin içerisinde daha fazla bileşen vardır. Saçlarınızı nemlendirmek ve kırık saçlarınızı onarmak için saç maskelerini mutlaka kullanmanız gerekmektedir.

  Saç maskelerinde genel olarak; avokado yağı, bal, Hindistan cevizi yağı, aloe vera gibi doğal yağlar kullanılmaktadır. Haftada bir veya iki haftada bir saç maskesi kullanmak saçınızın sağlıklı ve güçlü kalmasını sağlar. Erkekler için kullanmanız gereken saç maskeleri şu şekildedir;

  1. Kuaf Keratin Saç Bakım Maske: Yıpranan saçlarınızı onarır. Saçın nem dengesini sağlar. Saça yumuşaklık ve parlaklık verir.
  2. BOOM BUTTER Güçlendirici Onarıcı Keratin Saç Maskesi: Saçlarınızdaki keratin eksikliğini gidermeye yardımcı olur. Saça canlılık ve parlaklık kazandırır.
  3. ISANA Professional Yoğun Bakım Saç Maskesi: Saçları ağırlaştırmadan nemlendirir. Saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır. Aynı zamanda da saçlarınızı yumuşatır.

  4. Erkekler için Saç Köpüğü

  Tavsiye edebileceğiniz erkek saç bakım ürünleri nelerdir?

  Bir köpük, saçınıza normal bir saç hacimlendiriciden üç kat daha fazla hacim verir. Saçlarınızın daha yumuşak ve parlak görünmesini sağlar. Saç köpüğü kullanmanın en iyi yanı, saçınızı hiç yapışkan hissettirmemesidir. Ayrıca elektriklenmeyi kontrol altında tutar ve saçlarınıza hacim artışı sağlar.

  Saç köpüğü ile saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz, verdiğiniz şekiller gün boyu bozulmadan durur. Islak saçınıza biraz köpük uygulayarak saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. En iyi saç köpük markaları ise şunlardır;

  1. Urban Köpük Care Style Guide Volume Hacim: Saçlara ekstra hacim sağlar. İçerdiği UV Filtresi ve Keratin Complex sayesinde saçları korur ve bakım yapar.
  2. Morfose Saç Köpüğü Ultra Strong Turuncu: İçerisindeki vitaminler sayesinde saçın yıpranmasını engeller. Ayrıca saçlara bakım yapar ve ekstra hacim sağlar.
  3. Schwarzkopf Silhouette Süper Saç Köpüğü: Saçlarınızın canlı ve parlak görünmesini sağlar. Bütün hava koşullarına karşı saçlarınızın hacmini korur.

  5. Erkekler için Saç Pomadı

  Tavsiye edebileceğiniz erkek saç bakım ürünleri nelerdir?

  Saç pomadı saçlarınıza canlılık ve parlaklık kazandırır. Pomad saçı sabit tutmak için birebirdir. Çoğu saç stilisti, kıvırcık veya "kontrolden çıkmış" saçları şekillendirmek için pomad kullanır. Bunun ötesinde, saçınıza çarpıcı bir parlaklık ve ıslak bir görünüm kazandırır. Pomadlar saçlarda kurumaz ve bu nedenle erkekler tarafından çok tercih edilir. Saçlarınızın şeklini sabit tutmak ve saçlarınıza canlılık katmak istiyorsanız mutlaka pomad kullanmalısınız. Pomadların içerisinde; Hint yağı, Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı gibi doğal malzemeler bulunmaktadır. Erkekler için en iyi pomad markaları ise şunlardır;

  1. Redone Saç Pomadı: Saçlarınıza hacim ve parlaklık sağlar. Kremsi bir yapıya sahip olduğu için saçı ağırlaştırmaz istediğiniz şekli kolaylıkla verebilirsiniz.
  2. American Crew Şekillendirici Pomad: Su bazlı formülü sayesinde saç yüzeyini temizler ve parlaklık verir. Kolayca saçtan arınır.
  3. Tenax Saç Şekillendirici Pomad: Saçlarınıza ekstra yumuşaklık verir ve saçlarda kalıntı bırakmaz. Su bazlı olduğu için saçlarınıza kolaylıkla şekil verebilirsiniz.

  6. Erkekler için Saç Spreyi

  Tavsiye edebileceğiniz erkek saç bakım ürünleri nelerdir?

  Erkekler, ince telli saçlara hacimli bir görünüm yaratmak için saç spreyi kullanırlar. Saç spreyi kontrolden çıkan elektriklenmeyi gidermeye yardımcı olur ve gün boyu kalıcıdır. Saç spreyleri saçları ağırlaştırmadan şekil verdiği için en çok tercih edilen saç bakım ürünlerinden bir tanesidir. Ayrıca verilen şeklide gün boyu korumaktadır. Farklı saç stillerine ve saç dokularına uygun erkek saç spreyleri vardır. Saç tipinize en uygun olan saç spreylerini alıp, kullanabilirsiniz. Erkekler için en iyi saç spreyleri şu şekildedir;

  1. Morfose Ultra Saç Spreyi: Bütün hava koşullarına karşın saç şeklini korur. İçerisindeki provitamin sayesinde saçlarınıza canlılık ve parlaklık kazandırır. Saçtan kolayca arınır.
  2. Esquire Grooming Erkeklere Özel Gazsız Saç Şekillendirici Sprey: Saçlara esneklik katar ve saçın hacmini korur. Erkeksi kokuya sahip Oud parfümü içermektedir.
  3. Schwarzkopf Silhouette Sprey: Saç şeklinizi korur saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır. Saçlarınızı ağırlaştırmaz ve uzun süre kalıcılık sağlar.

  7. Erkekler için Saç Jölesi

  Tavsiye edebileceğiniz erkek saç bakım ürünleri nelerdir?

  Saç jölesi, hareket yaratmak ve saçı yerinde tutmak için tasarlanmış şekillendirici bir üründür. Saç jölesi temel olarak saçınızı belirli bir tarzda, tipik olarak saçınız nemli veya ıslakken şekil vermek için kullanılır. Saçınızı kuruturken istediğiniz tarzda tutmak için saç jölesi kullanabilirsiniz. Erkekler için en uygun saç jölesi markaları şu şekildedir;

  1. Nivea Men Saç Şekillendirici Jöle: Saçlarınızı uzun süre sabit tutar ve verdiğiniz şekli korur.
  2. American Crew Light Hold Styling Gel Erkek Saç Jölesi: Saçlara hacim ve parlaklık verir. Alkolsüz olduğu için saç derisini kurutmaz.
  3. Bioblas Erkek Saç Dökülmesine Karşı Jöle: Direncini kaybeden saç telleri ve zayıflayan saç köklerini besler. L-Carnitine saç köklerine enerji verir ve saçlarınızın dökülmesini engeller. Saçlara verdiğiniz şekli uzun süre korur.

  Erkler Saç Bakım Ürünlerini Ne Sıklıkla Kullanmalıdır?

  Saçlarınızın tipine göre saç bakım ürünlerini kullanma süresi değişkenlik gösterebilir. Eğer saçlarınız kuru bir yapıya sahipse her gün saçlarınızı nemlendirmeniz gerekmektedir. Yağlı saçlara sahip olanlar ise hafta bir kez saç bakım ürünlerini kullanabilirler. Saçınızı sadece ihtiyaç duyduğunu düşündüğünüz şekilde şampuanlamak ve bakım yapmak gerekmektedir. Bunu da en iyi siz bilebilirsiniz.

  Genel olarak saç bakım ürünlerini saçınızın ihtiyacı doğrultusunda hafta bir ya da iki kez kullanmalısınız. Çok fazla saç bakım ürünleri kullanmak saça fayda yerine zarar sağlayabilir. Bunun dengesini saçınızın neye ihtiyacı olduğuna bakarak kurabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Argan yağı, aleovera içerikli şampuan.. Içerisinde karışık olan şampuanlar tercih edilmemeli.. vitamin olan doğal ürünler olan şampuanlar, bakım yağları ve sac kremleri var bunlar tercih edilmeli..🤔

 • Yeşil sabun kullanıyorum.