Temiz ve bakımlı bir erkek olmak için ne yapmalıyım?

Daha temiz ve bakımlı biri olmak için neler yapmam lazım? Neler kullanmalıyım? Yardımcı olur musunuz

Temiz ve bakımlı bir erkek olmak için ne yapmalıyım?
2 0

Çok Süper Cevap

 • Bakımlı Erkek Olmak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  İlk izlenimler önemlidir ve ister bir iş toplantısına ister özel bir davete gidiyor olun, en iyi şekilde görünmek önemlidir. Nasıl göründüğünü önemseyen bir erkekseniz, kendi haftalık bakım programınızı oluşturmak iyi bir fikirdir. Bu, görünüşünüzün zirvesinde kalmanıza ve tüm yıl boyunca harika görünmenize ve harika hissetmenize yardımcı olacaktır.

  İster en keskin takım elbisenizi giyiyor olun, ister kot pantolon ve bir tişört giyiyor olun, iyi bakım sizi diğerlerinden ayırır. Peki bakımlı erkekler neler yapıyor? İşte bunun cevabını biz veriyoruz! Aşağıdaki listede bakımlı erkek olmanın yollarını görebilirsiniz;

  1. Tırnak Bakımınıza Dikkat Edin.

  Temiz ve bakımlı bir erkek olmak için ne yapmalıyım?

  Kendinize iyi bakmanız çok önemlidir ve buna tırnaklarınız da dahildir. El ve ayak bakımı kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önemlidir. Hatta erkeklerin ellerine iyi bakmaları kadınlardan daha önemli olabilir. Uzun ve kirli tırnakları hiç kimse sevmez!

  Günlük nemlendirici, ellerinizi ve tırnaklarınızı en iyi durumda tutabilir ve sizi kuru ciltten koruyabilir. Ellerinizi ve tırnak etlerinizi nemlendirmek için tek yapmanız gereken bir el kremi ve tırnak eti yağına sahip olmak. Bir el losyonuyla hızlı bir şekilde masaj yapmak birkaç saniye sürmez. Tırnak etlerinize biraz kütikül yağı damlatmak tırnaklarınızı daha bakımlı gösterecektir. Tırnak aralarınızı da sürekli temizlemeyi unutmayın!

  2. Saçlarınıza Bakım Yapın ve Şekil Verin.

  Temiz ve bakımlı bir erkek olmak için ne yapmalıyım?

  Bir erkeğin saçı genel görünümünün önemli bir parçasıdır. Saçlarınızı sadece yıkayıp çıkmayın güzelce kuruduktan sonra saç bakım ürünleri kullanarak saçlarınıza şekil verin. Ayrıca uzun zamandır aynı saç şeklini kullanıyorsanız değiştirmeye çalışın. Farklı saç modelleri sizi daha bakımlı gösterecektir. Saçlarınızı kestirirken yüzünüze uygun modelleri tercih etmeye çalışın. Bakımlı bir görünümü korumak için güvendiğiniz bir berbere saçlarınızı emanet edin!

  3. Ara Sıra Yüzünüze Peeling Yapın.

  Temiz ve bakımlı bir erkek olmak için ne yapmalıyım?

  Cildinize peeling yapmak ölü derinin en dış tabakasını temizler. Peeling neredeyse herkes için önemli olsa da, özellikle kadınlara göre daha kalın cilde, daha büyük gözeneklere ve daha yüksek sebum üretimine sahip olan erkekler için çok önemlidir.

  Haftada bir cildinize uygun peeling kullanmak; ölü cilt hücrelerini, gözeneklerde biriken fazla sebumu ve kiri arındırır. Peeling taze cilt hücrelerini dönüştürerek cildinizi taze ve temiz tutar ve daha genç, daha parlak ve sağlıklı görünmenizi sağlar.

  4. Her İki Ayda Bir Saçlarınızı Kestirin.

  Temiz ve bakımlı bir erkek olmak için ne yapmalıyım?

  Hızlı uzayan saçlarınız, yıpranmış saçlarınız veya çok katlı saçlarınız varsa kuaföre veya berbere biraz daha sık gitmenizde fayda var. 3 ayda saçlarınız biraz fazla uzamış görünüyorsa, boyunuzu ve şeklinizi korumak için yaklaşık 2 ayda bir saçınızı kestirmeyi deneyin. Dağınık ve düzensiz bir saç sizi bakımlı göstermeyecektir.

  5. Vücudunuzdaki İstenmeyen Tüylerinizi Alın.

  Temiz ve bakımlı bir erkek olmak için ne yapmalıyım?

  Sağlıklı hijyen alışkanlıklarını sürdürmek için vücut kıllarının alınması şarttır. Ayrıca istenmeyen tüyler sizi çekici kılmayacaktır. Hem vücudunuzda istenmeyen tüyler koku yapacaktır. Kimse kötü kokmak istemez. Görüntü açısında da pek hoş karşılanmadığı için istenmeyen tüylerinizi mutlaka almanız gerekmektedir.

  6. Sakal Bakımınıza Dikkat Edin.

  Temiz ve bakımlı bir erkek olmak için ne yapmalıyım?

  Erkeklerde sakal çok önemlidir. Yüz kılları hemen dikkat çeker, bu nedenle bakımı yapılmalı ve uygun şekilde kesilmelidir. Sakal düzeltici, değerli zamanınızdan çok tasarruf etmenize yardımcı olabilir ve görünümünüzü önemli ölçüde toparlamanıza yardımcı olur. Haftalık olarak yüzünüzü toplama alışkanlığı geliştirirseniz iyi olur. İhtiyaç halinde sakal yıkama, sakal ağdası ve sakal yağı gibi ürünler kullanılabilir. Dağınık sakallar sizi bakımsız gösterecektir.

  7. Dişlerinizi Düzenli Olarak Fırçalayın.

  Temiz ve bakımlı bir erkek olmak için ne yapmalıyım?

  Kadınların erkeklerde fark ettiği iki şeyin gülümsemeleri ve dişleridir. Diş bakım rutininizi planlayın, günde iki kez fırçalayın ve diş ipi kullanmayı da unutmayın. Ağız gargarası kullanarak ağız kokusunu ortadan kaldırın. Diş problemlerinin üstesinden gelinemeyecek kadar vahim hale gelmemelidir, çünkü dişlerinizi kötü göstermenin yanı sıra diş problemleri çok acı vericidir! Beyaz ve bakımlı dişler sizi hem bakımlı hem de daha çekici hale getirecektir.

  8. Güzel Bir Cilt için Bol Su Tüketin.

  Temiz ve bakımlı bir erkek olmak için ne yapmalıyım?

  Düzenli olarak yeterli miktarda su tüketiminin cildinizin dokusunu ve ten rengini iyileştirebileceğini biliyor muydunuz? Evet, su içmek vücudu nemli tutmak, beslenmenin sindirimine ve dolaşımına yardımcı olduğu için sadece sağlığınız için değil, aynı zamanda cildiniz için de iyidir. Bol su tüketimi size sağlıklı ve genç görünen bir cilt verebilir. Yeterince su içmek cilt sağlığınızda harikalar yaratabilir ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlayabilir.

  Su içmek; cildinizin nemli kalmasına ve elastikiyetini artırmaya yardımcı olur. Ciltte artan elastikiyet, sarkmayı geciktirir ve ince çizgilerin ortaya çıkmasını engeller. Düzenli şekilde su içerseniz daha genç görünebilirsiniz.

  9. Kıyafet Temizliğinize Dikkat Edin.

  Temiz ve bakımlı bir erkek olmak için ne yapmalıyım?

  Ne kadar modaya uygun giyinirseniz giyinin eğer kıyafetleriniz ütülü ve temiz değilse maalesef bakımlı gözükmeyeceksinizdir. Ayrıca giysilerindüzenli olarak yıkanması, bakteri, kir, pire, akar ve diğer tahriş edici veya enfeksiyonların giderilmesine yardımcı olur. Şunu da söylemek gerekir ki; kendinize öz saygınızı yitirmemeniz için temiz kıyafetler giymeniz gerekmektedir. Mükemmel kombinler yapsanız da kıyafetlerinizin daima temiz ve ütülenmiş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

  Erkek Bakımı için Kullanılması Gereken Ürünler Nelerdir?

  Bakımlı ve temiz görünmek için bazı erkek cilt bakımı ve erkek bakım ürünlerinin günlük olarak kullanılması gerekir. Vücudunuz için her bakım ürünü farklı olarak üretilmiştir. Genel olarak erkek bakımında kullanılması gereken ürünler şu şekildedir;

  • Cilt temizleyiciler
  • Parfüm - Deodorant
  • Nemlendiriciler
  • Sakal, bıyık bakım ürünleri
  • Şampuanlar
  • Saç kremleri
  • Tıraş Losyonları

  Ayrıca daha fazla bilgi almak için erkek bakım ürünleri buraya göz atabilirsiniz.

En İyi Kız Görüşleri

 • Öncelikle ağız bakımına önem vermelisin. Dişlerin
  temiz olmalı, kokmamalı. Bunları önlemek için bir doktordan yardım alabilirsin.
  İkinci en önemli şey koku, kimse buram buram ter kokan birinin yanında durmak istemez. Sık sık duş alabilir, deodorant veya parfüm kullanabilirsin.
  Saç sakal düzgün olmalı, kendinize yakıştırdığınız modeli yapabilirsiniz, dağınık yataktan kalkmış gibi bi görüntüden kesinlikle kaçının.
  Tırnak temizliğinize özen gösterin, eller çok dikkat çeker özellikle de tırnak. Kendiniz yapamıyorsanız bir kuaförden yardım alın.
  Bence bunlar çok önemli bunların yanına da temiz ve birbirine uyumlu kıyafetler seçerseniz janti olursunuz.

 • Günlük duş Deo dış ve dil (!) fircalama ( ip ya da dental firca), iyi bir nemlendirici, el ayak bakımı birde traşı fazla aksatma. Kıyafetlerin ütülü temiz olsun. Tarzına uyan bir Parfümün olsun, ha birde dudaklarını da nemlemdir Erkekler bunu sıkca unutuyor

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

17 19
 • Temiz ve bakımlı olmalısın

 • Eltigre sırrını ifşa ediyor. Günde 3 kere diş fırçalarım, günde 2 kez yüzümü yıkarım ve bakımsızsın diyen olmadı.

 • Temiz ve bakımlı olmalısın 😂

 • Güzel kardeşim düzenli duşunu alan kıyafetine tepeden tırnağa dikkat eden temiz tutan tırnakları dişleri saçları vs temiz olan her erkek bakımlıdır

 • En fazla iki günde saçlarını yıka şekillendir düzenli traş ol. Traş losyonu nemlendirici deodorant parfüm ve dudak balmı kullan giyimine özen göster. Yüz maskesi vs de kullanabilirsin arada.

 • Temiz erkek bakımlıdır.

  • Senin için bir erkeğin temiz olması yeterli mi?

  • Temizlik tepeden tırnağa. Özbakım, giyim. Benm için bakımlı erkektir.

 • Bakimli erkek qpor yapar , saçina ve sakalina dikkat eder
  Ayji bir kiz gibi yani

 • Spor yapan ve kisisel ozelligine dikkat eden her insan bakimlidir 👍🏻

 • Mis gibi kokmalı, sabah akşam duş almalı, dişleri ve tırnak içleri temiz olmalı ve Allah aşkına saçına ismail yk gibi jöleyi basıp gezmesin.

 • Eski Sevgilim. Ona sorabilirsiniz bu işleri :)
  *Gecen bol olsun.*

 • Saci sakali birbirine karismamis, duzgun sekilde kesilmis temiz giyimli bir erkek geldi gozumun onune.

 • Düzenli sporuna giden, sac sakal tıraşını yakışan şekilde kestiren, düzenli duşunu alan, temiz kokan, gerekiyorsa (aşırı çoksa) lazerle tüylerini temizleten, yaşına tarzına uygun gıyınen erkek dıyebılırız..

 • Düzenli duşunu alan
  Düzenli saç sakal tıraşını olan
  Düzenli dişlerini fırçalayan
  Özel bölge ve koltuk altı temizliğini yapan erkek bakımlı erkektir.

  • Bakımlı olmanız bu kadar kolayken çoğunuzun leş gibi kokması da ayrı bir ironi.

  • SAYDIKLARIN BAKIMLI ERKEK KATEGORİSİNE GİRİYORSA, BEN BAKIMLI ERKEĞİM. O YÜZDEN SÖYLEDİKLERİNİ ÜZERİME ALINMIYORUM.. AMA SANA BİR SORUM OLACAK.. BAKIMLI ERKEK Mİ, KASLI ERKEK Mİ?

  • İkisi bir olamıyor mu? Kaslı erkek vücudunu seven erkektir zaten dikkat eder kendisine.

  • Hepsini Göster
 • Maskesinden deodorantına kadar kullanmalısın, dislerini hep fırçala spor yap duş al ve çok temiz giyin yeterli bence 😄

 • adı üstünde bakımlı olmalı el ayak diş bakımına kişisel temizliğine dikkat etmeli biri bunları yapmaya başladığında zaten bakımlı hissediyor

 • Beni örnek almalı

 • Bakım ile sporun ilgisi yok..

  Bakımlı erkek; kişisel temizliğine, düzenli traş olmaya ve giyimine özen gösteren erkektir..

 • Kıl tüy temizliği, duş yani vücut temizliği, saç sakal çeki düzenli falan.

 • Düzenli uyku, spor, beslenme

  Fazla kılların alınması. Koltukaltı, kasık, tek kaş gibi

  Saç bakımı, yıkanma vs

  Jöle falan makyaj gibi saçma şeyler bana göre, onlar bakım değil modifiye

 • hergün banyo yapan, spora giden, deodorant sıkan

  • Kaslı ve temiz bir vücut yani

  • aynen

 • Daha Fazla (16)