Tıraş Sonrası Balsam mı Yoksa Losyon mu Kullanmalıyım? Farkları Neler?

Ben genelde tıraş sonrası losyon kullanıyorum ama balsam kullan diyenlerde var. Bunların farkları neler? Tıraş sonrası balsam mı losyon mu kullanmalıyım? Tıraş sonrası balsam ve losyonun farkı nedir?
0 0

Çok Süper Cevap

 • Tıraş sonrası yapılan bakım, tıraşın en son yapılacak önemli adımıdır. Tıraş esnasında nem kaybeden cildin kendine gelmesi amacıyla kesinlikle bakım yapılmalıdır. Burada erkeklerin en çok merak ettiği konu ise losyon mu yoksa balsam mı kullanılması gerektiği. Ben şimdi buna değinmek istiyorum.

  Balsam ve Losyon Farkı Nedir? Hangisi Kullanılmalı?

  Balsam ve losyon tıraş sonrası kullanılabilecek antiseptik bileşenler içeren ürünlerdir. Tıraş sonrası cildi yatıştırma ve nemlendirme amacına hizmet ederler ancak aralarında belirgin farklar da vardır.

  • Losyon tıraş sonrası cildinizdeki kuruluğa nem vererek yatıştırır.
  • Alkole karşı cildi hassas olanlar losyon kullanmamalıdır.
  • Balsam tıraş sonrası yaşanan problemleri daha hızlı bir şekilde önlemek üzerine üretilen bir üründür.
  • Balsam tıraş sonrası ciltte büyük bir rahatlama yaşatır. Az miktarda alkol içerdiği için tıraş esnasında açılan gözeneklerdeki bakterileri engeller.
  • Tıraş sonrasında tahriş, yanma, kızarıklık gibi problemler yoksa yatıştırma amaçlı losyon kullanılmalıdır. Eğer bu problemler de varsa balsam kullanmak doğrudur.

  Yukarıdaki balsam ve losyon arasındaki farka baktığımız zaman alkole karşı cildi hassas olan, kolonya ve benzeri ürünleri yüzüne sürdükten sonra yanma veya kuruluk hisseden erkekler losyon, kolonya ya da daha yüksek miktarda alkol içeren ürünler yerine balsam tercih etmesi daha doğrudur.

  Bu durumda kullandığım balsamı da önermek isterim.

  Nivea Hassas Tıraş Sonrası Balsam

  Benim tıraş sonrası kullandığım balsam ürünü bu. Tahriş ve hassas ciltler için birebir. Benim cildimde hassas olduğu için çok iyi geliyor. Kullandıktan sonra cildim aşırı rahatlıyor ve sağlıklı görünüyor. Bu balsam ürünü alkol içermiyor. İçeriğinde provitamin B5, E vitamini mevcut.

  Tıraş Sonrası Balsam mı Yoksa Losyon mu Kullanmalıyım? Farkları Neler?

  Balsam ve losyon farkı nedir? sorunu cevaplamaya çalıştım, hangisini tercih etmeniz hakkında tavsiyelerimi verdim, umarım işinize yarar.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 2
 • Sanırım losyon ferahlatıcı balsam nemlendirici olarak kullanılıyor.

 • arko losuon kokusu bile parfum kibi

 • Cilt tipin yağlıysa losyon kullan kuru ciltliysen balsam kullan.

 • Ben losyon tercih ediyorum gadası