Yüzü Sade Suyla Yıkamak Uygun mudur?

Bu zamana kadar yüzümü sadece suyla yıkadım ama sabun veya yüz jeli kullananlar çok fazla çevremde, ben de kıllansam mı bilemiyorum, sade suyla yüz yıkamak uygun mudur? Uygunsa böyle devam edebilirim bence...
0 0

En İyi Erkek Görüşü

 • Yüzü Sade Suyla Yıkamak Uygun mudur?

  Eğer cildinizde herhangi bir problem yoksa (sivilce, akne) sadece suyla yıkamanız uygun olacaktır. Fakat su her cilt problemini çözmez. Kirleri yok eder, yağ oranınızı dengeler, sebumla kısmen savaşır, cildinizi dış etkenlere karşı belli ölçüde korur. Her kişide olmamakla birlikte birçok kişide siyah noktaları azalttığı görülmüştür. Fakat çoğu zaman tek başına yeterli olmaz. Sivilce ve diğer cilt sorunlarınızı muhakkak temizleyici bir ürün (doğal bir ürün) yardımıyla yok edebilirsiniz.

  https://www.youtube.com/embed/NQltABAKz4M

  Yüz Sıcak Suyla mı Soğuk Suyla mı Yıkanmalıdır?

  Böyle bir ayrım yapamayız çünkü soğuk suyun da sıcak suyun da cilt için olumlu etkileri var. Bu bilgiler ışığında yüzünüzü hangi sıcaklıkta suyla yıkayacağınız sizin kendi seçiminize kalmış oluyor. Her iki sıcaklığın etkilerine de bir göz atacak olursak soğuk su; cildin canlanmasını sağlayarak cildi daha diri hale getiriyor, endorfin salgılamanıza neden olarak depresyonu azaltmaya yardımcı oluyor. Sıcak su ise bakterileri yok ediyor, cildinizin yumuşacık olmasını sağlıyor. Ayrıca siyah noktalarla mücadele etmeniz konusunda yardımcı rol oynadığı kanıtlanmıştır.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 1
 • Sabun, jel cildin ph dengesini öldürür.
  Zararlı bakterilerle birlikte yararlı bakterileri de öldürdüğü için çok sağlıklı olmaz.
  Ancak cildin yağlanıyorsa eğer doğala en yakın sabunu alıp kullanmanı tavsiye ederim.

 • Yüzünde sivilce falan fıstık yoksa hiç bulaşma annem gerek yok

 • O kadar reklam yapıp pazarlıyor kanka sen de yersen kullan tabi