+1 yıl

Arkadaşlarla oynanabilecek eğlenceli oyunlar hangileri?

Arkadaşlarla oynanabilecek keyifli konsol ve bilgisayar oyunları hangileri, sizin önerileriniz neler?
Arkadaşlarla oynanabilecek eğlenceli oyunlar hangileri?
3 1

Çok Süper Cevap

 • Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir?

  • We Were Here
  • Fortnite
  • Dauntless
  • FIFA 22
  • War Thunder
  • PUBG
  • Call Of Duty Warzone
  • The Forest
  • Rocket League

  1- We Were Here

  Arkadaşlarla oynanabilecek eğlenceli oyunlar hangileri?

  Arkadaşlarla oynanacak online oyunlarWe Were Here bir bulmaca oyunudur. Eşli olarak oynanan bu oyunda amaç, bölüm içersine yerleştirilen bulmacaları çözmek. Oyunculardan biri Explorer olurken diğeri ise Liberian oluyor. Explorer bölüm içerisindeki bulmacaları çözen yani kendini riske atan kişidir. Liberian ise o bölümdeki bulunan kütüphane vs odalarında tablo, etrafındaki eşyalar ile Explorer bulmacayı çözmesine yardım eden kişidir. Bir nevi ekip oyunu.

  Şimdiden belirteyim oyunu iki tarafında mikrofonu yoksa oynayamazsınız çünkü oyunda, en başta bulacağınız telsizler aracılığıyla iletişim kuruyorsunuz. Ancak bu iletişim sırasında küçük bir sorun var, telsizlerin çalışma prensibi gereği iki kişi aynı anda konuşamıyor. Yani konuşursunuz ama iki tarafta birbirini duymaz. Durum böyle olunca cümlenizin bittiğini ifade eden bir kelime bu oyunda size fazlasıyla yardımcı olur.

  2- Dauntless

  Arkadaşlarla oynanacak oyunlar PC
  Arkadaşlarla oynanacak oyunlar PC

  Kendi zevkinize ve oyun tarzınıza göre karakterinizin silahları ile zırhları aracılığı ile yeteneklerini ayarlayabileceğiniz bir aksiyon ve rol yapma oyunu. Oyun içerisindeki dev yaratıkları yenerek, yeni bir dünya inşa etmek için uğraşıyorsunuz. Oyun içerisinde mahvolmuş bir dünyayı keşfedip, güçlü silahlar dövebilecek ve en güzel kısmı da, vahşi dev yaratıkları avlayabilecek olmanız.

  Oyunun genel mantığı oldukça basit. Dev gibi yaratıkları avlayarak onlar üzerinden parçalar düşürmek. Bu parçalarla ise silah, zırh ve diğer ekipmanlarınızı yaratmak veya daha da yükseltmek. Yükselttiğiniz daha güçlü silahlarla da, daha güçlü yaratıkları öldürmek.

  3- War Thunder

  Arkadaşlarla oynanacak oyunlar ücretsiz PC
  Arkadaşlarla oynanacak oyunlar ücretsiz PC

  War Thunder aslında ikinci dünya savaşından esinlenilerek hazırlanan bir oyun. Oyun içinde zırhlı araçlar, ağır silahlar, hava filosu ve benzeri savaş silahları var. Uçuş deneyimine güveniyorsan arkadaşınla beraber oynayabileceğin güzel bir MMO tank ve uçak similasyonu oyunudur.

  Oyun içerisinde basitleştirilmiş muharebelere ya da gerçekçi muhaberelere katılabildiğiniz gibi Taarruz, Dünya Savaşı, War Thunder League ve sürekli yenilenen etkinliklerde bulunuyor. Bütün bunların dışında kendi kurallarınızı belirleyebileceğiniz ve arkadaşlarınızla birlikte savaşabileceğiniz oyunlarda oluşturabiliyorsunuz. Amaç zaten kendi muharebe gücünüzü oluşturup, diğer düşman birliklerini yenmek.

  4- Call Of Duty Warzone

  Arkadaşlarla oynanacak oyunlar
  Arkadaşlarla oynanacak oyunlar

  PUBG mantığında olan Call Of Duty Warzone oyunu, arkadaşınla oynayabileceğin bir savaş oyunudur. Aynı PUBG olduğu gibi atladığınız haritada hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Ekipmanlar, silahlar ve diğer savaş araçları harita içerisinde olduğudu için tek tek toplamanız gerekiyor.

  Hayatta kalan oyuncu tekrar uçakla oyunun haritasına götürülüyor, kaybeden oyuncu ise arkadaşlarının kendisi tekrar oyuna çağırmasını bekliyor. Bu oyunda iki farklı oyun seçeneği var. Bunlardan birincisi herkesin Battle Royal modu. Bu modda 150 kişiden oluşan bir oyuncu topluluğu ister 3 kişilik grup halinde ister tek kişi olarak karşı karşıya geliyor ve hayatta kalma mücadelesi veriyor. Hayatta son kalan kişi veya grup oyunu kazanmış oluyor.

  5- Rocket League

  Arkadaşlar oynanan online ücretsiz oyunlar
  Arkadaşlar oynanan online ücretsiz oyunlar

  Bana göre arkadaşlar ile oynanacak en keyifli ve zevkli oyun Rocket League oyunu. Arabalar ile oynanan bu futbol oyununda, amaç gol atıp rakibi yenmek. Rocket League tamamen eğlence amaçlı yapılmış bir oyun olduğu için herhangi gerçekçi yanı olmasa da, verdiği keyif muazzam.

  Oyun tek kişi oynanabiliyor ancak asıl eğlencesi ailece ya da arkadaşlar ile oynandığı zaman çok daha zevkli hale geliyor. Çevrimiçi bağlantı gerektiren oyunda istersen rastgele takım arkadaşınla eşleşebiliyorsun ve tabii ki rakipler de rastgele olarak karşınıza getiriliyor.

  Kendi zevkime göre seçtiğim oyunların içeriğini anlattım, tercih senin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 1
 • Süper Mario :)

 • mk 11 güzel vs atmalık

 • doğruluk cesaretlik
  kucakta balon patlatma :)