+1 yıl

Ban yemek ne demektir? Banlanmak ne anlama gelir?

Ban yemek ne anlama geliyor? Oyuna girerken hesabımın banlandığını gördüm ama sebebini bilmiyorum. Hesap neden ban yer? Banlanmak ne demek?
Ban yemek ne demektir? Banlanmak ne anlama gelir?
1 2

Çok Süper Cevap

 • Ban yemek hesabını veya bir server dan uzaklaştırılmak demektir, unban oyuna hiçbir şekilde giremezsin demektir

  Ban yemenin sebepleri küfür, argo kelime kullanmaktan ve hile kullanımından kaynaklanmaktadır

  Bu kadar 😇

En İyi Kız Görüşleri

 • Banlanmak ne demektir?

  Sosyal medyada, internet dünyasında, oyun dünyasında hizmetten, üyelikten ya da bir siteye girişten yasaklanmak, uzaklaştırılmaktır. Oyunlarda banlanmak hesaba girişten men edilmektir. Örneğin PUBG oynarken hile, küfür vb durumlarda hesabınız banlanır ve oyuna girmeniz yasaklanır. Oyunlarda oyun terimlerini bilmek daha iyi bir iletişim için kapı açacaktır.

  1. Instagram Shadow Banlanmak: İnstagram topluluk kurallarını çiğneyenler İnstagram tarafından banlanır ve İnstagram özelliklerini kullanmada mahrum bırakılır.

  2. WhatsApp'tan banlanmak: Grup içlerinde yasa dışı haber yayan ya da yasa dışı kullanıcı isimleri kullanan kişileri WhatsApp sistemi tarafından süresiz bir şekilde banlanmaktadır. Bir daha o telefon numarası ile WhatsApp uygulamasını kullanamazsınız.

  3. Oyunlarda banlanmak: Oyun içerisinde belirli kuralları çiğneyerek, kural ihlali yapmış kişiler oyun sistemi tarafından süresiz ya da kısa süreli olarak banlanırlar. Ban yiyen hesaplar süre boyunca oyun oynayamaz hesaba giremezler.

  4. Twitter banlanmak: Kural ihlali yaptığınız durumda hesabınız geçici olarak ya da tamamen kalıcı olarak silinir/kısıtlanır.

  Ban Kelime Anlamı Nedir?

  Ban kelimesi günümüzde oldukça sık kullanılmaktadır. Özellikle oyun dünyasında sıkça bu kelime ile karşılaşabiliriz. Ban kelimesi Hırv. kökenli olup TDK karşılığı şu şekildedir;

  Osmanlı Devleti'nde Macaristan ve Hırvatistan'da sancak beylerine ve küçük prenslere verilen unvan.

  Fakat günümüzde ban kelimesi "yasaklanmak" anlamında kullanılmaktadır.

  Banlanma Sebepleri Nelerdir?

  Sosyal medya hesaplarında ya da oyun dünyasında banlanmak için birçok sebep olabilir. Her platformun kendine özgü kuralları vardır, eğer bu kurallar ihlal edilirse kullandığınız hesaplar banlanabilir. Genellikle banlanma sebepleri şu şekildedir;

  1. Oyun içerisindeki banlanma sebepleri; Hile kullanmak, karşı tarafa hakaret/küfür içeren cümleler kullanmak, oyundaki güvenlik açıklarını kullanmak, ayrımcılık ve uygunsuz nickler kullanmak, kişisel bilgi paylaşımı yapmak gibi sebepler ban yeme sebebidir.

  2. Sosyal platform hesaplarında banlanma sebepleri; Spam yapmak, belirli kuralları ihlal etmek, uygunsuz paylaşımlarda bulunmak, ayrımcılık yapmak, küfür/hakaret edici cümleler kullanmak.

  Sosyal medya mecralarında ya da oyunlarda ban yememek için size verilen kuralları uygulamalısınız aksi takdirde ban yeme olanağınız çok yüksektir. Özellikle oyunlarda hile kullanıp haksız rekabet yaptığınız zaman hesabınız uzun süreli olarak ban yemektedir. Bu nedenle gerek sosyal medyada gerekse oyunlarda karşı tarafa saygı ve sevgi çerçevesi altında ve kurallara uyarak davranmalısınız.

 • Hesabının banlandığını görmen, yani oyunda aykırı, yasak olan bir şey yapmışsındır. Birileri seni şikayet etmiştir, sistem bunu algılamıştır ve o yüzden ban yemişsindir. Mesela oyun chatinde küfür edersen eğer geçici süreliğine ban alabiliyorsun. Bunun süresi az oluyor ama oyunda hile falan kullandıysan eğer hesabın tamamen kapanabilir veya uzun süre ban alabilir

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

6 11
 • Oyunlarda banlanmak hesaba girişten men edilmektir.

 • hesabının dibini sıyırıp ekmek banmışlar artık yok

 • Pubg hesapları geçici süreliğine banlıyor. Hile yapmışsındır ya da centilmenlik kurallarına aykırı hareket etmiş olabilirsin.
  Maksimum 48 saat sonra tekrar açılır.
  Pubg’de ip ban yok gecıcı bır olay bu.

 • Kurallara aykırı kuralları ihlal eden davranışlar sergiler sen kalıcı olarak oyuna erişimin engellenir

 • Kötüdür

 • Kısaca yasaklanmak

 • uygunsuz davranışlarda bulunup oyundan bir süreliğine veya sonsuza kadar ceza yemek. Oyuna giremezler ban yiyenler

 • Banlanmak hesabının ceza yediğini gösterir süreli veya süresiz olarak oyundan uzaklaşıtırlmışsın.
  ban neden yersin
  1- Argo, Küfür vb. gibi kötü söylemli şekilde iletişime geçmek.
  2- Hile veya başka 3rd parti yazılım kullanmak
  3- oyun bozan hareketlerde bulunmak
  4- oyunun report sistemlerinde bulunan maddelerden herhangi bir şeyi yapmak.

 • Kurallara aykırı bir davranışta bulunmussundur, oyundan yasaklanman anlamına geliyor

 • Bandirmak ekmeği alıp sulu yemeğe Bandırma'k aklıma geldi

 • Hile yapıyorsanız ban yersiniz

 • Engel yemişsin

 • Engellenmek.

 • engellenmiş demek..

 • hile açmışsındır veya küfür etmişsindir

 • uzun suredır her tarzda oyun oynayan ve artık bu ısı profesyonellıge tasıyan bırısı olarak banın sebeplerı oyunu daha ıyı ve kurallarına gore adıl bır sekılde oynatma sıstemıdır banı kufurden, hakaretten, hıleden, bazen cok ıyı oynarsan bıle sıstem senı hıle sanabılıyor.

 • eğer küfür ediyosan hile yapıyorsan banı yersin