+1 yıl

Blöf Nedir? Nasıl Oynanır? Kuralları Nelerdir?

Arkadaşlar blöf nedir ve nasıl oynanır? Arkadaşlar blöf oynayalım dediler ama ben ne olduğunu bilmiyorum, kuralları falan var mı varsa blöf kuralları neler? Blöf nasıl oynanır? Bilenler yardımcı olur musunuz?
0 0

Çok Süper Cevap

 • Blöf Nedir?

  Blöf Nedir? Nasıl Oynanır? Kuralları Nelerdir?

  Blöf, mantık ve analiz gerektiren iskambil oyunudur. İskambil kağıtlarıyla oynanıyor, en az üç oyuncu gerektirir.

  Blöf Nasıl Oynanır?

  Blöf Nedir? Nasıl Oynanır? Kuralları Nelerdir?

  Bu oyunun amacı elindeki bütün kartlardan kurtulmak. Aslında çok eğlenceli bir oyun. Önce kart destesini karıştırıp bütün oyunculara eşit bir şekilde dağıtıyorsunuz. Ve oyuna başlayan kişi blöf yapmaya başlıyor. Yani oyuna başlayan oyuncu üstü kapalı bir şekilde yere kağıtlar atıyor. Örneğin yere desteleri bırakırken 3 papaz deyip bırakıyor. Ama tabii diğer oyuncular yerde 3 papaz olup olmadığı bilmiyor, işte burada sizde blöf yaparak elinizdeki kartı papaz diyerek yere atabilirsiniz. Ya da 3 papaz atan oyuncuya inanmayıp, desteleri açmasını isteyebilirsiniz. Eğer yerde gerçekten 3 papaz varsa yerdeki bütün kartları açtıran oyuncu alıyor. Elindeki kartları eksilten yani yere papazları atan oyuncu aynı şekilde oyuna devam ediyor.

  Oyun bu şekilde ilerliyor. Mesela bir sonraki tur, bir oyuncu 2 papaz deyip yere attı, diğer oyuncuda 2 papaz da benden deyip yere kartları attı. 3. oyuncu 1'in blöf yaptığını düşünüp kartları açtırabilir. Eğer o birinci oyuncunun attığı kartlar 2 papaz değilse yani blöf yaptıysa bütün kartları alır. Oyun da blöfü bozan oyuncu tarafından devam ettirilir.

  Blöf oynanışı bu şekilde. Elinde kartı kalmayan oyuncuda oyunu kazanır.

  Blöf Oyununun Kuralları Nelerdir?

  Blöf Nedir? Nasıl Oynanır? Kuralları Nelerdir?

  Blöf oyunun kuralları basit. Oyun zaten blöf yani kandırma üzerine kurulmuş. Kim bu konuda daha iyiyse o kazanır. Blöf kuralları;

  • Turun dönme şekli saat yönünün tersine doğru başlar ve oyuna kartları dağıtan oyuncunun sağ tarafındaki oyuncu başlar.
  • İlk oyuncu yere 2 tane 4’lü attım diyerek kart atarsa tur kendisine dönünceye kadar diğer oyuncular 4’lü atmaya çalışması gerekiyor ya da blöf yapması gerekiyor. Bunları da yapamazsa pas demesi gerekiyor.
  • Oyuncunun biri blöf diyerek oyunu durduruyorsa, bütün kağıtlar açılıyor eğer gerçekten blöfse yerdeki tüm kartlar blöf denemesi yapana veriliyor.
  • Yerde bulunan kartlar doğru olduğunda ise oyunu durduran oyuncu yerdeki kartları almak zorunda kalıyor.

  Blöf Oyununda Hesaplama Nasıl Yapılır?

  Bu oyun eşli oynanmıyor yani herkes kendine çalışıyor. Oyunun amacı da elindeki kartları bitirebilmek. Her eli kazanana 1 puan veriliyor. Oyunun başında belirlediğiniz puana ulaşan oyunun galibi oluyor.

En İyi Erkek Görüşü

 • Elinde 2 den fazla desteye göre de 4-8 arası aynı olan kartları yere bırakma oyunudur. Herkes öyle diyerek kağıt bırakır. Sen blöf dersen ve yerde kartlar farklıysa en son kağıt bırakan kişi tüm kağıtları alır. Eğer doğruysa sen yerde ki tüm kağıtları alırsın.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • İskambil kartlarıyla oynanıyor 3-5 kişilik bi oyun elindeki kartları diğer oyunculardan önce bitirmeye çalışıyosun

 • Çok kolay bir oyun. Diğer kişinin kartlar hakkında yalan söylediğini düşündüğünüzde blöf yapın veya hile yapın