Gamer

Casper Excalibur mu Monster mı daha iyi? Gamerlar yardımcı olur musunuz?

Yeni bir oyun bilgisayarı almayı düşünüyorum. Casper ile Monster arasında kaldım, sizce Casper Excalibur mu Monster mı daha iyi?
0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • İkisi de Türkiye’nin önemli PC markalarından, Casper ilk öncelikle sadece bilgisayar üretimi ile başlamış olsa da oyun sektörünün gelişmesi ile birlikte Excalibur serisi ile oyun bilgisayarı üretimine başlamıştır. Monster ise çok daha yeni bir marka olmasına rağmen kısa sürede yüksek satış oranlarına ulaşıp adını duyurmuştur.

  İkisi de güvenebileceğin markalar ve yerli olmaları ülke ekonomisine de katkıda bulunmanı sağlıyor. Excalibur Monster karşılaştırması yapmadan önce iki markadan ve modellerinden biraz daha bahsedeyim. Sonrasında hangisi kafana yatarsa onu alırsın.

  Excalibur mu Monster mı?

  Casper Excalibur

  Casper Excalibur mu Monster mı daha iyi? Gamerlar yardımcı olur musunuz?Casper 1991 yılında üç genç tarafından kurulan bir bilgisayar markası. Türkiye’nin ilk kişisel bilgisayar üretimini yapan marka, kısa sürede büyük ilgi gördü ve büyümeye başladı.

  Bir dönemler “En iyi bilgisayar üreticisi” gibi ödülleri toplayan Casper, şu an geniş bir bilgisayar üretim kapasitesine sahip. Oyun bilgisayarı üretimini Excalibur adı altında üreten Casper, oyun bilgisayarları konusunda da oldukça kaliteli bir marka. Hem masaüstü hem de laptop üretimi bulunuyor ve bence Casper Monster’a karşı en büyük avantajı bu. G770, G780 ve G900 laptop modelleri bulunuyor.

  G900 en iyi laptop modeli, bu yüzden “Excalibur G900 mü Monster Tulpar mı?” sorusu çok soruluyor. Masaüstü tarafında E600 modeli çok iyi bir performans ortaya koyuyor. Casper Excalibur oyun bilgisayarları dışında oyun aksesuarları da üretiyor.

  Monster Notebook

  Casper Excalibur mu Monster mı daha iyi? Gamerlar yardımcı olur musunuz?2000 yılında kurulan ve yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar üreten Monster Notebook, tıpkı Casper gibi yerli bir üretim markası. Monster Notebook firmasının amacı masaüstü performansı veren oyun bilgisayarlarının yanı sıra en iyi iş istasyonu bilgisayarları da üretmek. Casper ile karşılaştırma yaparken çok sorulan sorulardan bir tanesi ise “Monster Abra mı Casper Excalibur mu?” sorusu, aslında bu yanlış bir karşılaştırma olacaktır çünkü Abra Monster’ın modellerinden bir tanesi ama Casper Excalibur bir marka.

  Buradan yola çıkarak Monster Notebook serileri hakkında da biraz bilgi vereyim. Abra, Tulpar, Semruk, Huma ve Markut serileri bulunan marka bu isimleri Türk Mitolojisinde bulunan yaratıkların isimlerinden seçmiş. Abra düşük fiyatlı ve performansı yüksek bir seri, Tulpar ve Semruk ise daha üst düzey oyun bilgisayarı modelleri, Huma ise oyun bilgisayarından çok iş bilgisayarı ve son serisi olan Markut tam bir iş istasyonu. Markut modellerinde son çıkan teknolojileri görmen çok mümkün. Excalibur’dan farklı olarak masaüstü modeli bulunmuyor.

  İki marka hakkında da bildiklerimi paylaştım, umarım karar verirken bu bilgiler işine yarar.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

4 5
 • Monster
 • Monster
 • monster
 • Monster
 • Monster
 • Monster
 • Msi iyi
 • Monster bilmiyorum fakat Casper in hiç bir şeyine bulaşma😉 Vakti zamanında orada çalışan bir tanıdığımın tavsiyesiydi bana😉 O gün bugün eve sokmam Casper markasını😉
 • İkisi de aynı marka. İkiside dışardan düşük kalite parça yaptırıp topluyor türkiyede. Hatta üreticileri bile aynı çin de😂