+1 yıl

En İyi EA Games Oyunları Nelerdir?

Selamlar,

Benim açık ara Fifa serisi. Sizinki hangisi?

En İyi EA Games Oyunları Nelerdir?
1 2

Çok Süper Cevap

 • EA Play'de Mutlaka Oynamanız Gereken Oyunlar

  Electronic Arts Kaliforniya'da bulunan Amerikalı bir video oyun şirketidir. EA Play, Electronic Arts tarafından oyunculara verilen abonelik hizmetidir. EA Play'e abone olduğunuz zaman kütüphanedeki bütün oyunları oynayabiliyorsunuz. EA'nın özel bir oyun kitaplığı var ve orada sevilen oyunları görebilir, istediğiniz oyunları oynayabilirsiniz.

  EA Play aylık abonelik alabiliyorsunuz. Abonelik aldığınız zaman hem kütüphanedeki oyunlara erişebiliyorsunuz hem de yeni çıkacak olan yapımlara 10 gün öncesinden erişim hakkı sağlıyorsunuz. Ayrıca EA play abonelerine de özel indirim alabiliyorsunuz.

  EA, 1982 yılında Trip Hawkins tarafından kurulmuştur. Oyun alanında ilk açılan şirketlerden biri olmakla beraber, bazı oyunların yayımcılığını üstlenmiştir. İlk yıllarda bilgisayar satışları yapmış 80'li yılların sonlarına doğruda konsollar için çalışmalara başlamıştır. 2000'li yıllarda ise günümüzde en çok sevilen ve oynanan Medal of Honor, Need for Speed ve Battlefield serilerini yayınlayıp ünlü bir oyun şirketi haline gelmiştir. Yine günümüzde birçok sevilen oyunun yapımcılığını üstlenmiş ve oyun dünyasına birçok yenilik getirmiştir. Bu nedenle oyun tarihi açısından önemli bir yere sahip olan EA birçok aboneye sahiptir. Peki EA Play'de mutlaka oynamanız gereken oyunlar hangileri? Aşağıdaki listede görebilirsiniz.

  1. Battlefield 1

  En İyi EA Games Oyunları Nelerdir?

  İlk piyasaya sürülme tarihi 21 Ekim 2016 olan Battelefield serinin ilk oyunlarından. I. Dünya Savaşı'nı konu alan oyun herkes tarafından çok sevilerek oynanıyor. Birinci şahıs olarak çoklu oyuncu ile oynanıyor. Oyunu o kadar gerçekçi bir hale getirmişler ki oyundaki makineli silahlar ve yakın dövüş silahları tamamen I. Dünya Savaşı silahlarına ait. Atlar, gemiler, tanklar, uçaklar da o dönemi anımsatıyor. Oyunda Türkçe dil seçeneğini seçebileceğiniz gibi, birçok da I. Dünya savaşı ülkesi seçebiliyorsunuz.

  Oyundaki çok oyunculu seçeneği bulunuyor Bunu seçerek 64 kişiye kadar oynayabilirsiniz. Oyunun haritaları Fransa, Gelibolu, Orta Doğu ve Alpler'de geçiyor. Eğer isterseniz tek oyunculu modu da seçebiliyorsunuz. Bu oyunu oynarken düşmanlarınızla savaşıp galip gelmeye çalışıyorsunuz. En çok sevilen ve oynanan savaş oyunlarından biridir diyebiliriz.

  2. NFS Most Wanted

  En İyi EA Games Oyunları Nelerdir?

  EA oyunda NFS serisinin birçok oyunu bulunuyor. Burada en sevilen ve en çok oynan oyun ise NFS Most Wanted. 2005 yılında satışa sunulan oyunda hem polis arabalarını hem de normal arabaları görebiliyorsunuz. Oyunun konusu sokak yarışlarıdır. Burada polis kovalamacaları, araba yarışlarını bol bol oynayabilirsiniz. NFS serisinin 9. serisi olan bu oyun en çok sevilen ve oynanan oyundur.

  Arabaları modifiye edip, araba yarışlarına katılabiliyorsunuz. Oyunun hikayesi ise eminim herkesi etkilemiştir. Oyuncu modifiyeli bir BMW M3 GTR ile Rockport adında bir şehre ulaşıyor. Kız arkadaşı Mia ile yarışa çıkıyorlar. Yolda ilerlerken önlerine bir kavşak çıkıyor ve burada bir polis memuru tarafından çevriliyorlar. Mia polisten kaçmayı başarıyor. Polis memuru oyuncuya sokak yarışlarına artık göz açtırmayacağını söylüyor. Oyuncuyu tam arabadan indirecekken telsizden bir ihbar geliyor ve Cross oyuncunun arabasını anahtarla çizerek kendi polis arabasına atlayıp gidiyor.

  Oyuncu yolda ilerlerken arkadaşlarıyla karşılaşıyor ve birçok kişiyi de toplayarak yarış yapıyorlar. Olaylar bu şekilde gelişiyor, daha sonra tutuklama olayları gelişiyor. Bu oyunu daha önce oynamadıysanız ve polislerle köşe kapmaca oynamak istiyorsanız mutlaka bir şans verin.

  3. Burnout 3: Takedown

  En İyi EA Games Oyunları Nelerdir?

  Eğlenceye hazır mısınız? Daha önce Burnout 2 oynayanlar eğlenceli dakikalar geçirdi. Bu oyun serisi çok sevildi ve çok popüler bir hale geldi. Burnout 3: Takedown oyununda ise tam bir keyif ve eğlence bombardımanına tutuluyorsunuz. Yine bir yarış oyunu yine bir eğlence ve yine bir aksiyon!

  Bu oyunda zafer kazanmak istiyorsanız rakiplerinizi bol bol köşeye sıkıştırıp, kaza yaptırmanız gerekiyor. Burada ne kadar iyi sürücü olursanız olun eğer rakibinizi kışkırtamazsanız işiniz biraz zor. Yani burada en iyi sürücü değil, en iyi psikopat oyuncu kazanıyor! Oyunda bir tane boost çıkıyor karşınıza Boost barını doldurup yola devam etmeniz gerekiyor. Burada rakibe kaza yaptırıp afallatırsanız boost barınız artıyor.

  Oyunda birçok mod bulunuyor istediğiniz modu seçip oynayabiliyorsunuz. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunun amacı en iyi sürücü olmak değil, trafiğin kabusu olmak!

  4. Dragon Age Inquisition

  En İyi EA Games Oyunları Nelerdir?

  Tek oyuncu olarak oynayabildiğiniz efsane oyunlardan bir tanesidir. Oyuna elinizde yarık ve mahkum olarak başlıyorsunuz. Thedas kıtası diye bir yerde geçiyor oyunun hikayesi. Bu kıtada gökyüzünde bir yarık oluşuyor ve şeytanımsı yaratıkların doğmasına neden oluyor. Siz bu yarığı kapatıp, bu yaratıklardan kurtulmaya çalışıyorsunuz.

  Oyuna başlamadan önce kendinize bir karakter seçebiliyorsunuz. İsterseniz elf, cüce ya da insan ırklarından birini seçip isterseniz büyücü ve haydut karakterlerini seçip başlayabiliyorsunuz. Taktik, beceri gerektiren bu oyun günümüzde en çok oynanan oyunlar arasında. Yarı açık dünyada kendi dünyanızı kurup istediğiniz gibi eğlenebilirsiniz!

  5. The Sims 4

  En İyi EA Games Oyunları Nelerdir?

  Çılgın, deli dolu bir oyuna hazır mısınız? O halde sizi şöyle alalım! Dünyada en çok sevilen ve popüler olan The Sims oyunu ile tanışmayan kaldı mı? Kaldıysa gelin size bir şey anlatacağım... The Sims oyunun serisine zeval gelmesin diyerek oyunun son serisi olan The Sims 4 ile sanal dünyayı renklendirmeye devam ediyoruz. Kendinize bir karakter yaratıyorsunuz ve sanal dünya kuruyorsunuz. Bu sanal dünyayı kendi zevk ve tercihlerine göre şekillendirebilirsiniz.

  Tek oyunculu olarak oynanan bir oyun. Burada size görevler veriliyor ve siz bu görevleri yerine getiriyorsunuz. Ama en önemli olay ise karakterinizi mutlu etmeniz. Çünkü kızgın ve mutsuz bir Sims hiçbir görevi yerine getirmez!

  6. FIFA

  En İyi EA Games Oyunları Nelerdir?

  Spor oyunları konusunda master yapan EA FIFA oyununu piyasaya sürerek futbolsever insanların sevgisini kazanmış durumda. FIFA oyununda hayalinizdeki en mükemmel kadroyu kurup, maç yapıyorsunuz. Kariyer modun da en sevdiğiniz kulübü yönetip başkanlık yapabiliyorsunuz.

  EA SPORTS VOLTA FOOTBALL ile sokak futboluna geri dönerken veya Santra modunda ise arkadaşlarınıza meydan okuyup dünya oyununu dilediğinizce oynayabiliyorsunuz. Sokak futbolunu seven herkesin en sevdiği oyun haline gelen FIFA futbol anlamında güzel bir deneyim sunuyor.

  7. Medal of Honor: Allied Assault

  En İyi EA Games Oyunları Nelerdir?

  Savaş ve aksiyon severlerin bayılarak oynadığı oyun Medal of Honor: Allied Assault. Çok oyunculu olarak oynayabiliyorsunuz. Fransa'ya yapılan paraşütçü çıkarmalarına katılan bir asker olarak oyuna başlıyorsunuz. Oyun modu karanlık ve burada Almanlarla çatışmaya giriyorsunuz size birkaç tane görev veriliyor onları tamamlamak için uğraşıyorsunuz.

  Bölümler ilerledikçe kuzeydoğuya doğru yol alıyorsunuz. En son Belçika topraklarına adım atıp Ardenler taarruzuna katılıyorsunuz.. Burada da birçok asker ile çatışmaya giriyorsunuz.. Görevleri tamamladıkça seviyeniz yükseliyor bölümün sonuna doğru gelirken en son Berlin'e geliyorsunuz ve oyun bitiyor. Unutmayın en çok düşman askerini öldüren takım kazanıyor!

  8. Star Wars: Battlefront 2

  En İyi EA Games Oyunları Nelerdir?

  Bir dönem sansasyona neden olun oyun, oynandıkça sevildi. Sevildikçe daha çok oynandı. SW BF2 oynarken, bazen karanlık bazen ise aydınlık taraftaki kahramanları kontrol ediyorsunuz. Return of the Jedi filmindeki sürece doğru gidiyorsunuz. Buradaki başkahraman Iden Versio. Kendisi başlı başına bir imparator. Son derece disiplinli bir yapıya sahip. Bu oyunda birçok karakter ile karşı karşıya gelip savaşıyorsunuz.

  Oyunun süresi 4 saat sürüyor. Tam bir SW hayranıysanız bu oyunu severek oynayacağınızdan eminim.

  9. A Way Out

  En İyi EA Games Oyunları Nelerdir?

  Aksiyona hazır mısınız? O halde kemerleri bağlayın! Çünkü bu oyun tam bir aksiyon severler için üretilmiş... Oyunu çevrimiçi ya da aynı bilgisayar üzerinden ekran bölünerek co-op olarak oynayabiliyorsunuz. Birbirine yaşamlarını anlatan iki adamın hapishaneden kaçışını konu ediniyor.

  Oyunda Vincent ve Leo adında iki tane karakter bulunuyor. Siz bu karakterlerden birini seçip oyuna başlıyorsunuz. Oyundaki diyaloglar çok gerçekçi duruyor. İkili arasında bazen anlaşmazlıklar çıkıyor. Vincent genellikle sakin ve daha akıllı bir plan ile yaklaşırken, Leo vur, kır, parçala metodunu seçiyor. Macera ve aksiyon dolu oyuna mutlaka göz atın.

  10. Mass Effect

  Harika bir uzay operasyonuna hazır mısınız? Bu oyun uzay oyunlarını seven gamerlar için tasarlanmış! Uzay bilimkurgusu denilince akla ilk gelen Mass Effect oyunu oluyor. O kadar sevilen ve popüler bir oyun ki şimdiye kadar bu oyunu oynamamanız için çok geçerli bir sebep olması gerekiyor. Hikayenin konusuna gelecek olursak bir hayli derin...

  Oyun, uygarlığın Reapers olarak bilinen son derece gelişmiş mekanik bir ırk tarafından tehdit ediliyor. Sene 2183 yılında geçen bir Samanyolu hikayesi. Oyuncu, Shepard bu istilayı engellemek için birçok zorluğa göğüs geriyor.. Oyun, genellikle uzay araştırmaları yapma, ekibiyle savaşlara katılma ve oyundaki diğer karakterler ile etkileşim haline girme ile devam ediyor. Birden fazla görevler veriliyor ve siz bu görevleri yerine getiriyorsunuz.

  11. Dead Space

  Yine bir uzay macerası var! Korku ve macera oyunu seviyorsanız Dead Space tam size göre! Üçüncü şahıs savaş oyunu olarak tanımlanıyor. Isaac Clarke adlı bir sistem mühendisini canlandırıyorsunuz. Brethren Moons adlı devasa organizmalar galaksinin her yerini istila ediyorlar, dört bir yandan her yere saldırıyorlar. Isaac Clarke'nin asıl amacı ise bu organizmaları yok edip, onlarla savaşmak.

  Yer çekimsiz ve vakumlu ortamlarda da düşmanlarınızı yenebilir misiz? Karakterin bir özelliği var ki hiçbir düşman ona karşı galip gelemez. Isaac bu ortamlarda basınçlı giysisi ve manyetik çekim kuvveti sağlayan botları ile rahat bir şekilde hareket edebiliyor. Macera, korku ve aksiyon dolu bu oyunu eminim çok seveceksiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 14
 • Fifa en iyisi bence

 • Battlefield diyesim var

 • eadan en son nfs carbon oynamıştım sene bilmem kaç

 • Yiğenim geldiğinde ps4 oynuyoruz

 • A Way Put
  Mükemmel bir yapıt

 • NFS serisi efso

 • FIFA bence

 • Electronic arts içi boş diyelim. Dice gelip doldurdu. Dice etiketli tüm oyunları güzeldir. NFS serisi hariç. Artık kabak tadı veriyor.

 • Aga aynı benimde fifa 22 oynuyorum Kullanıcı adı ekle originden oynayalım

 • FIFA serisi ve lord Of the rings conquest oyunu

 • Obaa fifa 22 kapisiriz

 • The Sims 4 ❤

 • Command and conquer serisi

 • need for speed

 • Fifa babba

 • Spəydərmən

 • Nefes for speed 🤩🤩🤩

  • Yanlış yazmışım la skwkfmlglrw otomatik düzeltme anlayın bence Need*