1 yıl

En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

Bilgisayarıma müzik ile ilgili oyunlar indirmek istiyorum. En iyi müzik oyunları hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

Okumaya devam

0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Oyun dünyasında FPS, RPG veya aksiyon türünde oldukça fazla oyun bulunuyor. Müzik oyunları bu oyunlar kadar sık karşımıza çıkmasa da piyasaya damga vurmuş oyunlar içeriyor. Hem oyun oynayayım hem de müzik dinleyeyim hatta dinlediğim müziği ben yapayım diyorsanız, tavsiye edeceğim oyunları denemelisiniz.

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileri?

  1- Rock Band

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  Müzik oyunu deyince ilk akla gelen oyunlardan bir tanesi Rock Band oyunudur. Kendinizi bir Rock grubunda hissetmek ve çaldığınızın müziği sonuna kadar yaşamak istiyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Oyun özellikle arkadaşlarla birlikte oynanınca ayrı bir keyifli oluyor.

  2- Guitar Hero 3: Legends of Rock

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  Müzik ile ilgili oyunlar arasında efsane olarak sayılan bir diğer oyun ise Guitar Hero 3 oyunudur. Serinin üçüncü oyunu olan Legends of Rock, içerisinde bulundurduğu geniş listesi ile bu listedeki yerini hak ediyor. Oyun PS2, PS3, Windows ve Xbox cihazlarından oynanabiliyor. Eğer imkanınız varsa bir bakın derim.

  3- Audiosurf

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  Bir bulmaca müzik oyunu olarak geçen Audiosurf, listemin üçüncü sırasında yer alıyor. Invisible Handlebar tarafından geliştirilen oyun, 2008 yılında oyuncularla buluştu. Oyunda bir yol üzerinde olan blokları toplayarak ritim oluşturuyorsunuz.

  4- Beat Saber

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  Listeye birazda yeni oyunları ekleyelim. Beat Saber listedeki diğer oyunlardan farklı olarak bir sanal gerçeklik oyunudur. 2019 yılında piyasaya sürülen oyun, PS4 ve Windows tarafından destekleniyor. Oyunda elinizde bulunan kılıçlar ile notaları temsil eden blokları kesiyorsunuz, böylece ritimler ortaya çıkıyor.

  5- Crypt of the NecroDancer

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  Crypt of the NecroDancer, Kanadalı bağımsız bir oyun firması tarafından geliştirilmiştir. Oyunda temel unsuru zindan keşifleridir. Oyunda ritimlere göre hareket etmeniz gerektiğini söylemeden geçmeyelim. Müzik oyunları arasında pek bilinen bir oyun olmasa da ritim oyunlarını seviyorsanız mutlaka deneyin.

  6- Rocksmith

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  İlk görünüşte Guitar Hero tarzında bir oyun zannedebilirsiniz fakat bu oyun çok başka. Rocksmith gerçek elektrogitar notalarına göre sizi yönlendiriyor. Aslında bir taraftan oyun oynarken diğer taraftan elektrogitar eğitimi almış oluyorsunuz. Bir oyundan daha fazlası diyebiliriz.

  7- DJ Hero

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  Guitar Hero büyük bir kitle tarafından sevilip oynanınca, oyunun bir de DJ olan versiyonu yapıldı. Bu oyunda herhangi bir davul veya gitar kullanmıyorsunuz. Burada kullanacağınız bir DJ kabini bulunuyor. Oyuna kısaca Guitar Hero’nun DJ versiyonu diyebiliriz.

  8- Donkey Konga

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  Namco’nun geliştirdiği ve Nintendo tarafından yayınlanan oyun, 2004 yılında oyuncu ile buluşmuştur. Oyunda ritim tutmak için kullandığımız bongolar ile birçok tanınmış şarkıya katılabiliyoruz. Yapımcılar tam da bongolar ile çalınabilecek şarkıları seçmişler.

  9- Elite Beat Agents

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  Elite Beat Agents oyunun diğer müzik oyunlarına göre biraz farklı bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Nintendo tarafından yayınlanan oyunda, devlete ait ajanlar yardıma ihtiyaç duyulan yerlere gitmekle görevlidir. Ancak bu ajanların tuhaf yanı yardım isteyen kişiye direkt olarak yardım etmek yerine dans ile motive etmeleridir.

  10- PaRappa the Rapper

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  PaRappa the Rapper, ritim oyunlarının atası olarak gösterilen oyunlardan bir tanesidir. 1996 yılında oyun piyasasına giren PaRappa the Rapper, NanaOn-Sha tarafından geliştirilmiştir. Oyunda ana karakter PaRappa’nın rap yaparak bölümleri geçmesini sağlamanız gerekiyor.

  11- Beat Hazard

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  Cold Beam Games tarafından geliştirilen Beat Hazard, 2009 yılında yayınlandı. Müzik temasına sahip olan oyunda, oyuncu küçük bir uzay gemisini kontrol eder ve diğer gemilerden, uzay enkazından kaçmaya çalışır. Oyunun hızı ise müzik ile belirlenir.

  12- Amplitude

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  İçerisinde hem Guitar Hero hem de Audiosurf oyunlarından parçalar taşıyan Amplitude, aslında bu oyunlara örnek bir şablon oluşturmuştur. 2003 yılında çıkış yapan ve Harmonix tarafından geliştirilen oyun, o zamanlar oyuncular tarafından fazlasıyla ilgi görmüştür.

  13- Guitar Hero: Metallica

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  Şarkı söyleme oyunları arasından seçim yapacaksanız ve Metallica’nın şarkılarını seviyorsanız kesinlikle Guitar Hero’nun bu oyununu denemenizi tavsiye ederim. Çoğu Guitar Hero oyuncusunun favori oyunudur. Oyun, 2009 yılında çıkmış olsa da halen kafelerde oynayanlar var.

  14- Guitar Hero Live

  En Güzel Müzik Oyunları Hangileridir?

  Guitar Hero oyunları genelde eskide çıkan ve günümüzdeki konsollara uygun olmayan oyunlardır. Yeni konsollara fazla Guitar Hero oyunu çıkmadı. Guitar Hero Live tam da bu yüzden listede, son çıkan Guitar oyunu olmasının yanında PS4 konsolunda da çalışabilmektedir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • Angaranın bağları nqjdhwhwhwuuwuqhqbxhcfheuqizmcbhfheuq