+1 yıl

En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

Oynayabileceğim açık dünya oyunları arıyorum. En iyi açık dünya oyunları hangileri? Açık dünya oyun tavsiyeleriniz var mı?
1 0

Çok Süper Cevap

 • Açık dünya oyunları, oyuncular tarafından çok sevilen oyun türleridir. Birçok açık dünya oyunun büyük satışlar elde etmesinden oyuncular tarafından ne kadar çok sevildiğini anlayabiliriz. Çevrede görevlerden bağımsız gezmek ve istediğini yapabilmek oyunculara büyük bir özgürlük sağlıyor. Bu açık dünya oyunlarının yanına bir de güzel hikaye eklendiği zaman tadından yenmez hale geliyor. En iyi açık dünya oyunları listemi genelde hem dünyası hem de hikayesi güzel oyunlardan seçmeye çalıştım.

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  1- The Witcher 3: Wild Hunt

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  2015 yılında CD Project tarafından piyasaya sürülen The Witcher 3, açık dünya oyunları arasında en iyilerden bir tanesidir. Oyun yayınlandıktan sonra 6 hafta içinde 6 milyondan fazla satmıştır. Oyunda Geralt of Rivia adlı bir Witcher karakteri yönlendiriyoruz. Bu oyunu hem açık dünya oyunları PC hem de konsol açık dünya oyunları listesine alabiliriz çünkü oyun neredeyse her platformda oynanabiliyor.

  2- Elder Scrolls 5: Skyrim

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  Bethesda Game Studios tarafından 2011 yılında piyasaya sürülmüştür. Hem konsolda hem bilgisayarda oynanabilen bu oyun, geniş bir haritaya ve uzun bir hikayeye sahiptir. Özellikle açık uçlu oynanış özelliği çok sevilmektedir. En iyi açık dünya oyunları PC listesinde olmayı hak eden bir oyun.

  3- Grand Theft Auto 5

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  Rockstar Games tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen Grand Theft Auto 5, tarihin en çok satan oyunlarından bir tanesidir. Oyunun online versiyonu da büyük bir kitleye sahiptir. Yani oyuna online açık dünya oyunları arasında en iyisi desek yanlış olmaz. Açık dünya kısmının yanı sıra hikayesi de oldukça etkileyicidir.

  4- Red Dead Redemption 2

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  Bir diğer Rockstar Games oyunu ile listemize devam ediyoruz. 2018 yılında piyasaya sürülen oyun için her açıdan mükemmel olduğunu söyleyebiliriz. Tablo gibi grafiklere sahip olan RDR2, hikaye ve oynanış bakımından da çok sevildi. Vahşi batı temalı bir açık dünya oyunu arıyorsanız kesinlikle RDR2’yi tavsiye ederim.

  5- Cyberpunk 2077

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  CD Project tarafından henüz geçtiğimiz yıl yani 2020’de piyasaya sürülen açık dünya oyunudur. Grafikleri ve hikayesi ile beğeni toplayan Cyberpunk 2077, bazı oyun içi hataları yüzünden oyunculardan eleştiri aldı. Oyun yapımcıları her güncellemede oyunu düzeltmeye devam ediyor. Her ne kadar çok fazla bug olsa da en iyi açık dünya oyunlarından bir tanesidir.

  6- Horizon Zero Dawn

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  Guerilla Games tarafından geliştirilen ve 2017 yılında Sony tarafından yayınlanan oyun, birçok anlamda oyunculardan olumlu dönüşler almayı başardı. Oyunun en çok sevilen tarafı ise hikayesi ve görsel kısmı oldu. Oyunun Playstation platformunda iyi satmasından sonra 2020 yılında PC versiyonu da çıktı. Yani Horizon Zero Dawn için en iyi açık dünya oyunları PC listesinde olduğunu söyleyebiliriz.

  7- Ghost of Tsushima

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  Ghost of Tsushima, Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen ve Sony tarafından yayınlanan bir açık dünya oyunudur. 2020 yılında yayınlanan oyun, 1274 yılında Moğolların Japonya istilasını anlatmaktadır. Ana karakterimiz Jin Sakai ise Tsushima adasında kalan son samuraylardan bir tanesidir. Oyun özellikle görsel ve oynanış bakımından çok beğenildi.

  8- Fallout 4

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  Bethesda Games Studios tarafından 2015 yılında piyasaya sürülen Fallout 4, açık dünya aksiyon rol yapma oyunu olarak geçmektedir. Ayrıca oyun, Fallout serisinin beşinci büyük oyunudur. Oynanış kısmına gelecek olursak, birinci şahıs veya üçüncü şahıs kamera açısı ile oynanabiliyor. Bunun dışında bir önceki oyuna göre en çok dikkat çeken kısmı ise ayrıntılı crafting sistemi olmuş.

  9- Far Cry 5

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  Ubisoft’un sevilen oyun serisi Far Cry, özellikle Far Cry 3 oyunu ile büyük bir beğeni toplamıştı. Her ne kadar üçüncü oyun kadar başarılı olmasa da Far Cry 5 için de kaliteli bir açık dünya oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Oyun diğer Far Cry oyunları gibi bir açık dünya FPS oyunudur. Eğer FPS oyunlarını seviyorsanız ve açık dünya olsun istiyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

  10- Assassin's Creed: Valhalla

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  Ubisoft’un bir diğer sevilen serisi Assassin’s Creed’in son oyunu olan Valhalla da bu listeye girmeyi hak eden oyunlardan bir tanesi. Oyun, Vikinglerin İngiltere’ye yaptığı akınları anlatıyor. İçerisinde savaş kadar gizliliğin de bulunduğu bu oyunu oynamanızı öneririm. Oyunun 2020 yılında çıktığını da belirtmeden geçmeyeyim.

  11- Metal Gear Solid 5: Phantom Pain

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  2015 yılında Konami tarafından yayımcılığı üstlenen Metal Gear Solid 5: Phantom Pain, Kojima Productions tarafından geliştirilmiştir. Oyun, 2014 yılında çıkan Metar Gear Solid oyunun devamı niteliğindedir. Oynanış bakımından gizliliğe dayalı bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Bu oyun ilk açık dünya Metal Gear Solid oyunudur.

  12- Minecraft

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  Minecraft 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve sonrasında Microsoft tarafından satın alınan bir oyundur. Oyun, çeşitli küplerle tasarım yapmanızı sağlayan bir oyundur. Açık dünya ve hayatta kalma oyunu olarak geçen oyun, 180 milyon satarak dünyanın gelmiş geçmiş en çok satılan oyunudur. Her platformda bulunması bu satışlarda büyük bir rol oynamıştır.

  13- Watch Dogs 2

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  Ubisoft tarafından yayınlanan oyun 2016 yılında piyasaya sürülmüştür. 2014 yılında çıkartılan Watch Dogs oyunun devamı niteliğindedir. Oyun, açık dünya yapısında olduğu için neredeyse bütün her yeri yürüyerek veya arabayla gezebiliyorsunuz. Oyunda Marcus Holloway adında bir bilgisayar korsanını idare ediyorsunuz.

  14- The Legend of Zelda: Breath of the Wild

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  2017 yılında Nintendo tarafından geliştirilen The Legend of Zelda: Breath of the Wild, en sevilen açık dünya oyunları arasında yer almaktadır. Sadece Nintendo Switch ve Wii U üzerinden oynanabilen oyun, oyunculara çok az yardımcı olarak onları açık dünyayı keşfetmeye iter. Oyuncular oyunda yüz yıl uykudan uyanan Link’i kontrol ederler. Birçok oyuncu için en iyi open world oyunları arasındadır.

  15- Dragon Age: Inquisition

  En İyi Açık Dünya Oyunları Hangileri?

  BioWare tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan Dragon Age: Inquisition, 2014 yılında serinin üçüncü oyunu olarak piyasaya sürülmüştür. O sene en iyi rol yapma oyunu ödülünü kazanan Dragon Age: Inquisition, Thedas adında keşfedilmeye açık, devasa bir dünyaya sahiptir. Daha önceden oynamadıysanız mutlaka bakın derim.

  Open world oyunları listem bu şekildeydi, umarım işine yarar.

En İyi Erkek Görüşü

 • Red Dead Redemption 1'i, ben sevmedim ama 2 daah stabil oyun moturuyla tavsiye ederim.

  Six Guns, vahşi batı çatışmalarını seviyorsan ya da filmlerini, harika bir oyun, çok üst seviye oyun değil ama, basit ve eğlenceli.

  Mafia, efsane oyun serisi gene 2 Bence, oyuncu karakterleri ve silahların güncellenmesiyle harika bir oyun tavsiye ederim.

  Watch Dogs, son zamanlarda birkaç kez oynadım, biraz farklı karakterde ve konuda belki beğenirsin ben çok olumlu etki almadım ama çok oynamadığım için olabilir, belki senin ilgini çeker.

  Just Cause gerçek efsane oyun, ama uzun zamandır oynamıyorum, şiddtle tavsiye ederim. :D

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Gta 5
  Mount and blade bannerlord

 • Kesinlikle Zelda

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?