+1 yıl

Anime oyunu oynuyor musunuz? Sizce en iyi anime oyunu hangisi?

Hem bilgisayarda hem de konsoldaki mağazalarda bulunan en iyi anime oyunları hangileri?
Genshin Impact
Genshin Impact
1 1

Çok Süper Cevap

 • PC, Android ve iOS için En İyi Anime Oyunlar

  Japonlara özgü kendine has bir çizimi olan çizimler anime olarak adlandırılıyor. Bu çizimlerin canlandırılması film, dizilerden sonra oyunlarda da çok ilgi görmeye başladı. Anime çizimlerinin birçok türü bulunmakta. Özellikle aksiyon ve macera anime oyunları oyun severler tarafından çokça oynanıyor. Herkes tarafından çok sevilen ve oynan anime oyunları aşağıdaki listede görebilirsiniz;

  1. Pokemon Masters EX

  Anime oyunu oynuyor musunuz? Sizce en iyi anime oyunu hangisi?

  En iyi anime oyunları arasında olan Pokemon DeNA Co. tarafından geliştirilip 2019’da piyasaya sürüldü. Oyunun amacı pokemonları yakalamak. Oyuna başlamadan önce 3 eğitmen ve onların Pokémonlarından oluşan birtakım kuruyorsunuz. Diğer oyuncuların zayıf yönlerini bulup onlara zarar vermeye çalışıyorsunuz. Oyun size görevler sunuyor bu görevleri başarıyla tamamlamanız gerekiyor. Rol yapma oyunu olan Pokemon oldukça seviliyor. Platformlar: Android, iOS üzerinden ücretsiz oynayabilirsiniz.

  2. Tales of Crestoria

  Anime oyunu oynuyor musunuz? Sizce en iyi anime oyunu hangisi?

  1995 yılında yayınlanan Tales of Crestoria etkileyici bir hikayeye sahip. Konusu, Dahna ve Rena isimli ikiz gezegenlerin bulunduğu evrende geçiyor. Bu iki gezegen uzun zamandır birlikte varoluyor. Rena’nın gelişmiş teknolojisi ile Dahna’yı ele geçirmesi sonucu birliktelikleri bozuluyor. Danha halkı köleleştiriliyor ve Rena için çalışmaya zorlanıyor. Bu düzeni bozan hafızasını kaybetmiş bir adam ve Rena halkı tarafından yakalanmaya çalışan bir kadın üzerinden olaylar gelişiyor. Karakterimizin adı Alphen. İsmini hatırlamadığı için herkes tarafından demir maske olarak biliniyor.

  JRPG türünde olan oyun savaşların olduğu bir yapıda. Olaylar birbirinden bağımsız ilerlerken karşınıza birçok zorluk çıkıyor. PC, Android ve iOS üzerinden oynayabilirsiniz.

  3. Genshin Impact

  Anime oyunu oynuyor musunuz? Sizce en iyi anime oyunu hangisi?

  Rol yapma oyunu olan Genshin Impact 2020 yılında piyasaya sürülmüştür. PC, PS 4, Xbox One, Nintendo Switch, Android ve iOS platformlarında oynayabiliyorsunuz. Hikaye ise iki kız kardeş arasında geçiyor. Dünyalar arası gezerken birbirini kaybeden ikiz kardeşler Lumine ve Aether kardeşleri konu alıyor. Oyuna başlarken kardeşlerden birini seçip Tevyat isimli bir dünyada gözlerinizi açıyorsunuz.

  Hikayenin ana konusu kardeşinizi bulmak olsa da size bazı görevler veriliyor ve oyun bu şekilde ilerliyor. Bazı zamanlarda farklı insanlara yardımcı oluyorsunuz. İlk karakterinizi seçtikten sonra seviyesini yükseltip geliştirebilirsiniz. Büyük hayran kitlesine sahip olan bu oyunu mutlaka oynamalısınız.

  4. Onmyoji

  Anime oyunu oynuyor musunuz? Sizce en iyi anime oyunu hangisi?

  2016 yılında piyasaya sürülen oyun en iyi anime oyunları arasında. PC, Android ve İOS platformları üzerinden oynayabiliyorsunuz. Savaş oyunlarını sevenler için oldukça iyi bir oyun. Fantezi türünde olan RPG oyunu oldukça seviliyor. Tek eksisi Türkçe dil desteği olmaması. Oyunun hikayesi, Japon tarihinin Heian döneminde, insanlarla şeytanların bir arada yaşadığı zamanda başlıyor. Onmyoji olarak bilinen geleceği tahmin eden, yıldızları gözlemleyen, dünyalar arasında seyahat eden ve ruhları kendi isteklerine göre eğiten onmyoji, insanlar ve iblisler arasındaki dengeyi sürmekle yükümlüler.

  Bu dünyada iblislerin, ruhların gölgelerde pusuya yatıp insanların kalplerine korku saldığı bir cehennem var. Siz karakterinizi seçip verilen görevleri yapıyorsunuz ve kötü iblislerle savaşıyorsunuz.

  5. Closers

  Anime oyunu oynuyor musunuz? Sizce en iyi anime oyunu hangisi?

  2018 yılında piyasaya çıkan, MMORPG türünde olan Closers'in farklı karakterleri ve hikayeleri var. Savaşlarla dolu olan aksiyon oyunun hikayesi arkadaşlarınız ile birlikte farklı gezegenlerden gelen canavarlarla savaşıp dünyayı yok olmaktan korumak.

  Her Closer'ın kendi kişiliği ve karakter bulunuyor. Aynı düşmanlarla karşı karşıya gelip savaşıyorsunuz. Her karakterin de farklı dövüş stilleri var, karakterinizi seçip oyuna başlıyorsunuz. PlayStation 4, Android, iOS, Microsoft Windows platformlarında oynayabiliyorsunuz.

  6. SoulWorker

  Anime oyunu oynuyor musunuz? Sizce en iyi anime oyunu hangisi?

  2016 yılında piyasaya sürülen aksiyon MMORPG türünde olan bir oyun. Üçüncü şahıs nişancı oyunu olan SoulWorker de karakterlerin tepkilerini ve duygusal değişimlerini görebiliyorsunuz.

  Dünyayı gözetleyen bir tanrı olan Rosca tarafından seçilen SoulWorkers karakterleri, dünyayı karanlıktan kurtarmak için yeryüzüne iniyor. Dünyada olan yaratıklarla savaşıp dünyayı kurtarmak için mücadele ediyorlar. Bu oyunda bol bol aksiyon yaşayabilirsiniz.

  7. Blade & Soul

  Anime oyunu oynuyor musunuz? Sizce en iyi anime oyunu hangisi?

  Aksiyon ve savaş türünde olan oyun 2012 yılında çıktı. Japon animasyon televizyon uyarlaması olan oyunun konusu intikam diyebiliriz. Kılıç Klanı’nın üyesi olan Aruka, efendisi Hon’u öldüren Jin Valel adlı kadının peşine düşüyor.. Jin Kaos Enerjisini kullanarak bütün herkesi rahatlıkla öldürebiliyor. Fakat Aruka için tam tersi bir durum oluşuyor.. Aruka, Jin’in hizmet ettiği imparatorluğa zıt düşen köylülerle karşılaşıyor.

  Köylülerin elinden topraklarını almaya çalışıyorlar. Jin'e zaten kin besleyen Aruka daha da öflenir ve Aruka'yı koruma olarak tutan şefinin kızı ile işbirliği içerisine girer. Hikaye bu şekilde başlıyor ve verilen görevleri yaparak ilerliyorsunuz.

  8. Archeage

  Anime oyunu oynuyor musunuz? Sizce en iyi anime oyunu hangisi?

  2013 yılında çıkan açık dünya oyunudur. Sunucunuzu seçip karakterinizi yaratıyorsunuz. Oyun haritasında gezip dolaşıp, keşif yapacağınız birçok bölge mevcut. Oyunun belli bir hikayesi yok. Verilen görevleri yapıp devam ediyorsunuz. Gemi ile açılıp korsan olabiliyorsunuz. Burada diğer korsanlara saldırıp gemilerini talan edebiliyorsunuz.

  9. Battle Chef Brigade

  Anime oyunu oynuyor musunuz? Sizce en iyi anime oyunu hangisi?

  Buradaki karakteriniz bir aşçı! Aşçıyı yöneterek farklı canavarla savaşıyorsunuz ve bu canavarlardan yemekler yapıyorsunuz. Burada bir tugay bulunuyor ve bu tugaya katılabilmek için birçok riskli yarışmaya girmeniz gerekiyor. Tugay komutanı olmak için de rakiplerinizden daha iyi yemekler yapmaya çalışıyorsunuz. Yaptığınız yemekleri jüriye sunarak puan topluyorsunuz. Nintendo Switch, PlayStation 4, Microsoft Windows, Linux, MacOS, Klasik Mac OS platformlarında oynayabilirsiniz.

  10. Maplestory 2

  Anime oyunu oynuyor musunuz? Sizce en iyi anime oyunu hangisi?

  2015 yılında yayınlanan oyunun oldukça sevimli karakterleri var. MMORPG oyun tarzı olan oyunda canavarlarla savaşıp ödülleri alıyorsunuz. 3D olan oyunu oynaması oldukça keyifli. Görevleri tamamlayıp, karakterlerini geliştirebilirsiniz. Zindanlara baskın yapıp kötü insanlarla savaştığınız bu oyunu Microsoft Windows platformunda oynayabilirsiniz.

  Anime Oyunlarının Konusu Nedir?

  Anime oyunlarının konusu türüne göre değişmektedir. Kodomo, Chibi, Shounen, Seinen, Shoujo, Josei, Ecch, gibi birçok anime türü bulunmaktadır. Anime oyunlarının konusu ile genellikle aksiyon, macera, savaş gibi konuları alabilir.

  Manga sanatıyla çizilmiş, Japonya'ya özgü olan çizimler oldukça seviliyor. Anime anlamı ve en iyi anime oyunları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz :)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 4
 • Selamlar,

  Bu konuda Genshin Impact benim favorim :)

 • Merhaba, yani ben de daha oynamaya başlamadım ancak genshin impact gördüğüm kadarı ile gayet de güzel bir oyun. Ama galiba bu oyunu biliyorsunuz. Olsun diğer anime oyunu arayan KScanlar belki bu oyunu deneyebilirler. Başka da bildiğimiz anime yok maalesef ki.

 • Naruto Ultimate Ninja Storm serisi güzel baya

 • Anime oyunları fazla bilmemde dizilerini çok severim

 • Oyun değil de hentai izliyorum.

 • Lol anime sayılır mı

 • İyyy şu anime çok itici be