1 yıl

En İyi E-Spor Oyunları Hangileri?

Selam arkadaşlar, E-spor alanında en çok gelişmiş oyunlar hangileri?

Okumaya devam

0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Her geçen gün büyüyen oyun sektörü beraberinde yeni sektörlerin açılmasına olanak sağlıyor. Bunun en büyük örneklerinden bir tanesi E-Spor’dur. Profesyonel takımlar, oyuncuları belli bir sözleşme karşılığında kendi bünyesine katıyor ve büyük ödüllü turnuvalardan, reklamlardan gelir elde ediyor. Bu sektörde belli başlı oyunlar başı çekiyor. Sizler için en çok izlenen ve turnuvalarında en çok ödül dağıtılan oyunları listeledim.

  En İyi E-Spor Oyunları Hangileri?

  1 - League of Legends

  En İyi E-Spor Oyunları Hangileri?

  En iyi E-Spor oyunu olarak rahatlıkla gösterebileceğimiz bir oyun olan League of Legends, MOBA oyunudur. Oyun 5v5 şeklinde kule savunma ve karşı takımın kulelerini yıkma üzerine kuruludur. Ücretsiz bir şekilde indirilebilmesi oyuna olan ilgiyi daha çok arttırmıştır. Riot Games’in en ünlü oyunudur.

  2 - Counter-Strike: Global Offensive

  En İyi E-Spor Oyunları Hangileri?

  Counter-Strike: Global Offensive ya da kısa adıyla CS:GO, 2012 yılında Valve tarafından piyasaya sürülmüştür. Çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyunu olarak ecen bu oyun, en iyi E-spor oyunlarından bir tanesidir. 5’e 5 oynanan oyunda amacınız bombayı kurmak veya bombanın kurulumuna engel olmaktadır. NaVi, G2 Esports gibi birçok E-Spor takımı bu oyunda takım bulundurmaktadır.

  3 - Dota 2

  En İyi E-Spor Oyunları Hangileri?

  Bir başka MOBA oyunu olan Dota 2, Valve Corporation tarafından geliştirilen bir oyundur. 2013 yılında piyasaya sürülen oyun, büyük bir kitleye sahiptir ve oynaması ücretsizdir. En iyi E-spor oyunları arasında rahatlıkla sayılabilecek bir oyundur.

  4 - Rainbow Six Siege

  En İyi E-Spor Oyunları Hangileri?

  2015 yılında Ubisoft tarafından piyasaya sürülen Rainbow Six Siege, CS:GO gibi FPS türünde bir oyundur. Takımlar 5’er kişiliktir. Bir takım bombayı korumaya, diğer takım ise bombayı imha etmeye çalışmaktadır. E-Spor yapısı olarak büyük oyunlardan bir tanesidir.

  5– Valorant

  En İyi E-Spor Oyunları Hangileri?

  2020 yılında piyasaya sürülen Valorant, yeni bir oyun olmasına rağmen hem oyun sektöründe hem de E-Spor sektöründe büyük bir yankı getirdi. Riot Games yani League of Legends yapımcıları tarafından geliştirilmiştir. En hızlı büyüyen E-Spor oyunlarından bir tanesidir.

  6- Overwatch

  En İyi E-Spor Oyunları Hangileri?

  Blizzard tarafından geliştirilen Overwatch, 2016 yılında piyasaya çıkmıştır. Oyun, altı kişilik iki takımın karşılaşması ile başlar. Belli bir süre içerisinde haritadaki görevlerin yapılması gerekmektedir. Oyunda 3 farklı kahraman sınıfı bulunmaktadır.

  7- PUBG

  En İyi E-Spor Oyunları Hangileri?

  Piyasaya çıktığı günden itibaren oyun piyasasını sallayan PUBG, Battle Royale türünde bir oyundur ve türünün en başarılı oyunudur. Oyun, 100 oyuncunun uçaktan haritanın çeşitli yerlerine atlaması ile başlar. Hayatta kalmayı başaran son kişi oyunu kazanır.

  8- Rocket League

  En İyi E-Spor Oyunları Hangileri?

  Rocket League, Psyonix tarafından geliştirilmiştir ve 2015 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyunu arabaların oynadığı bir futbol olarak düşünebilirsiniz. Oyundaki amaç, devasa topu aracınızla birlikte karşı kaleye sokmaktır.

  9- Fortnite

  En İyi E-Spor Oyunları Hangileri?

  Tıpkı PUBG gibi bir Battle Royale oyunu olan Fortnite, Epic Games tarafından geliştirilmiştir. PUBG’den farklı olarak bu oyunda yapı inşa edebiliyorsunuz. Çevreden topladığınız malzemeler ile rakiplere tuzak kurabilir veya kendinizi koruyacak yapabilirsiniz.

  10- Apex Legends

  En İyi E-Spor Oyunları Hangileri?

  Listemdeki son oyun da bir Battle Royale oyunudur. EA tarafından yayınlanan oyun, ücretsiz olmasından kaynaklı olarak kısa sürede milyonlarca oyuncu kazanmıştır. Daha sonrasında düşüş yaşasa da halen belli bir kitle tarafından sevilmektedir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 5
 • Benim için Dota 2

 • LoL bence

 • LoL , Csgo Csgoda aynı zamanda bende esportcuyum :)

 • lol, cs:go ve pubg. Üçünü de sevmiyorum.

 • Lol csgo pubg bunlar bilinen şeyler zaten

 • Lol.

 • Pes 2021