+1 yıl

En İyi Online Satranç Oyun Sitesi Hangisi?

Kısa süre önce satranç oynamaya başladım, öğrenmeye çalışıyorum taktikleri, açılışları falan. Ama online oynayabileceğim düzgün bir site bulamadım, hepsi reklamlı ya da mobil uygulamaları çok kötü. Önerebileceğiniz, en iyi satranç siteleri, uygulamaları hangileri?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Dünyanın en eski strateji oyunlarından bir tanesi olan satranç, popülerliğini kaybetmeden yüzlerce yıldır oynanmaya devam ediyor. Teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygın kullanılması ile birlikte online satranç siteleri ve uygulamaları ortaya çıktı. Sizin için en iyi satranç uygulamalarından ve en iyi satranç sitelerinden bir liste hazırladım. Bu siteler ve uygulamalar üzerinden dilediğiniz kadar satranç oynayabilirsiniz.

  En İyi Satranç Sitesi, Uygulaması Hangisi?

  1- Chess.com

  En İyi Online Satranç Oyun Sitesi Hangisi?

  Açık ara en iyi satranç oyunudur. 28 milyondan fazla üyeye sahip olan chess. com, dünyanın en büyük çevrimiçi satranç topluluğuna sahiptir. Hem zaman kontrolünde canlı satranç oynayabilirsiniz hem de hareket başına gün sayısı olan yazışma stili oyunlar oynayabiliyorsunuz. Temel üyelik ücretsizdir ama eğitim videolarına, özelliklerine ulaşmak için Premium üyelik almanız gerekiyor. En iyi satranç sitesi olmasının yanı sıra, en iyi satranç uygulamasıdır. Oyunu Android ve IOS üzerinden oynayabiliyorsunuz.

  2- Chess24

  En İyi Online Satranç Oyun Sitesi Hangisi?

  En iyi satranç oyunları sıralamasında ikinci sırada Chess24 bulunuyor. 2014 yılında kurulan Chess24, satranç oynamanın yanı sıra satranç öğrenebileceğiniz bir site ve uygulama. Tıpkı Chess. com’da olduğu gibi hem uygulaması hem de internet sitesi bulunuyor. Bu yüzden en iyi satranç uygulamaları sıralamasında da kendisine yer buluyor. Üyelik ücretsiz ama eğitim dökümanlarını sadece Premium üyeler görüntüleyebiliyor. Ayrıca Premium üyeler canlı oyunlarda unvanı olan oyunculara karşı oynayabiliyor.

  3- Lichess

  En İyi Online Satranç Oyun Sitesi Hangisi?

  Lichess, ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir satranç oyunudur. Açık kaynak kodlu olması sayesinde kendi web sitenize bu oyunu entegre edebiliyorsunuz. Çevrimiçi oyun olarak oldukça başarılı. Eğitim konusunda çok başarılı olmasa da hızlı arayüzü sayesinde denenmeyi hak ediyor. Lichess 24 saatlik turnuvalara sahip.

  4- Internet Chess Club (ICC)

  En İyi Online Satranç Oyun Sitesi Hangisi?

  ICC, eskiden çok popüler bir satranç oynama sitesiydi. Uluslararası unvanı olan oyuncularla burada satranç oynayabiliyordunuz. Ancak chess. com, chess24 ve lichess gibi oyunların yükselmesi ile ICC geride kaldı. Üyelik ücretsiz değil ama deneme sürümü var.

  5- FICS: Free Internet Chess Server

  En İyi Online Satranç Oyun Sitesi Hangisi?

  En eski çevrimiçi satranç oyunlarından bir tanesi olan FICS, ICC oyunu ücretli olunca ICC’ye ücretsiz bir alternatif olarak çıkmıştır. Zamanının en iyi ücretsiz satranç oyunu olan FICS, resmi bir arayüz bulundurmamaktadır. Oyunu oynamak için arayüz indirmeniz gerekiyor.

  6- Playchess.com

  En İyi Online Satranç Oyun Sitesi Hangisi?

  Playchess. com, satranç veritabanı geliştirme konusunda başarılı olan ChessBase tarafından yönetiliyor. Diğer satranç oyunlarına göre daha az oyuncu sayısına sahip olsa da denemeye değer bir oyundur. ChessBase programlarıyla entegre bir şekilde çalışabilmektedir.

  7- GameKnot

  En İyi Online Satranç Oyun Sitesi Hangisi?

  Bir milyondan fazla üyesi olan GameKnot, en büyük satranç oyunu sitelerinden bir tanesidir. Oynaması ücretsizdir. Güzel arayüz ve veri tabanına sahiptir. Açıklamalı oyunlar, taktik eğitimi gibi özellikleri de bulunuyor.

  8- Red Hot Pawn

  En İyi Online Satranç Oyun Sitesi Hangisi?

  Büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan Red Hot Pawn, bolca turnuvanın olduğu bir oyun sitesidir. Sitede “Klanlar” olarak adlandırılan takımlar mevcuttur ve turnuvalar genelde takımlar arasında gerçekleştirilir. Üyelik ücretsizdir fakat ödeme yaparsanız birçok ekstra özellikten yararlanabilirsiniz.

  9- Chessworld.net

  En İyi Online Satranç Oyun Sitesi Hangisi?

  Chessworld. net, popüler satranç Vlogger Tryfon Gavriel tarafından kurulmuştur. Popüler yazışma satrançlarından bir tanesi olarak geçmektedir. Çoğu satranç sitesinde olduğu gibi ücretsiz üyelik vardır fakat ödeme yapılması halinde ekstra özellikler veriliyor.

  10- ItsYourTurn.com

  En İyi Online Satranç Oyun Sitesi Hangisi?

  Oldukça basit bir arayüze sahip olan ItsYourTurn. com, rekabet arayan kişiler için oldukça iyi bir seçenektir. ItsYourTurn, basit yazışma tarzı oyun sağlamaktadır. Satranç dışında Battleships gibi birçok oyun seçeneği de sunmaktadır. İncelemenizde fayda var.

  Ayrıca satranç oynamaktan sıkılırsan şuna da göz atabilirsin: En İyi, En Eğlenceli IO Oyunları Hangileri?

  İyi eğlenceler!

En İyi Erkek Görüşü

 • Flyordie yi Tavsiye Ederim googleye yaz direk ilk çıkan kayıt vs yapmana dahi gerek yok misafir olarakta online oyuncularla oyniyabiliyorsun girişte sadece 5sn ye reklam veriyor okadar ama taşları biraz farklı gözünün de alışması lazım hele bir gir oyna bakalım beğenirsen devam edersin zaten

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 3
 • chess. com

 • Chess iyidir

 • Cheess. com en iyisi bu

 • Eski sevgilimle online satranç oynardık
  Bana hep bilerek yenilidi🙂
  Aklıma geldi birden

  • Ahhh biz de oynardık hep o yenerdi😥

 • Chess. com

 • Lichess ve chesscom

 • Bende oynayacam