+1 yıl

En iyi oyuncu klavyesi hangisi? Mekanik ve ışıklı öneriniz var mı?

Uzun zamandır oyun oynuyorum. Artık profesyonel ekipmanlara geçmek istiyorum. Sizce en iyi oyuncu klavyesi hangi marka? En iyi gaming klavye hangisi yardımcı olur musunuz?
0 2

Çok Süper Cevap

 • Günümüzde oyun sektörü geliştikçe ve oyunlar daha çok oynanmaya başladıkça oyuncu ekipmanlarının önemi artıyor. Oyuncu ekipmanlarının en önemli parçalarından bir tanesi olan gaming klavyeler oyunlar için büyük önem taşıyor. Tepkime hızı iyi olan ve elinizin rahat olduğu bir klavyede çok daha iyi bir oyun performansı ortaya koyacağınıza eminim. Şimdi gelelim en iyi gaming klavye listeme.

  En iyi oyuncu klavyesi hangisi?

  1- Corsair Gaming K95 RGB Platinum Cherry MX Brown

  Corsair Gaming K95 RGB Platinum Cherry MX Brown
  Corsair Gaming K95 RGB Platinum Cherry MX Brown

  Benden mekanik oyuncu klavye tavsiyesi istendiği zaman ilk olarak önerebileceğim model Corsair Gaming K95 RGB Platinum klavyesinin Cherry MX Brown Switch anahtarı olan versiyonudur. Bunun sebebi bir klavyede isteyeceğiniz her şeyin fazlasıyla bu klavyede bulunmasıdır. Bunun yanı sıra Cherry MX Brown switch anahtarı ile çok fazla ses çıkarmaz fakat maksimum dayanıklılık ve performansı verir. Cherry MX Brown kullandığından dolayı listedeki en sessiz oyuncu klavyesi bu diyebilirim.
  Corsair Gaming K95 RGB Platinum Cherry MX Brown fiyatı 1500 TL ile 1800 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor.

  2- SteelSeries Apex Pro TKL

  SteelSeries Apex Pro TKL
  SteelSeries Apex Pro TKL

  En iyi ışıklı oyuncu klavyesi olduğunu söyleyebilirim. Fiyat olarak biraz yüksek ama dünyanın en donanımlı gaming klavyelerinden bir tanesi. Kullandığı Omnipoint anahtar sayesinde diğer switchlere göre tam 8 kat daha hızlı ve 2 kat daha dayanıklı olduğu Steelseries tarafından iddia ediliyor. Çıkartılabilir yumuşak bilek desteği ve klavye üzerindeki akıllı ekranı ise oyun sırasında büyük avantajlar sağlıyor. Kötü tarafı ise klavyenin Türkçe olmaması.
  SteelSeries Apex Pro TKL fiyatları ise 2000 TL civarlarında.

  3- Logitech G815 LightSync RGB

  Logitech G815 LightSync RGB
  Logitech G815 LightSync RGB

  Şu an piyasada bulunan en ince gaming klavye Logitech G815 LightSync RGB’dir. Masanızda şık ve aşırı kaba durmayan bir klavye istiyorsanız almanız gereken klavye budur. 3 farklı GL anahtar seçeneği kullanan Logitech G815 LightSync RGB;

  • GL Clicky ile sert bir ve sesli bir vuruş
  • GL Tactile ile bazı tuşlar için daha hafif bir vuruş hissi
  • GL Linear ile çok daha hafif bir tuş dokunuşu sunuyor.

  Bu üç anahtar tipine göre fiyatlar değişkenlik gösterse de en düşük 1600 TL civarlarında fiyatlandırması vardır.

  Ayrıca Bkz: En İyi Gaming Monitör Hangisi?

  4- Razer Huntsman Opto

  Razer Huntsman Opto
  Razer Huntsman Opto

  Bu listeye en iyi oyuncu ekipman markalarından bir tanesi olan Razer’dan bir klavye koymazsam ayıp olurdu. Aslında Razer Huntsman Elite daha iyi bir klavye fakat Türkiye’de satan yer bulamadım, bu yüzden kardeşi olan Razer Huntsman Opto’yu listeye aldım. Oldukça sade ve şık duran bu klavye 100 milyon vuruşa kadar dayanıklılık sunuyor. Bunların yanı sıra önerdiğim diğer klavyelere göre çok daha uygun fiyatlı ve Türkçe. Razer’da daha geniş bir çaplı bir klavye bakacak olursanız Blackwidow Elite klavyesini de inceleyebilirsiniz.
  Razer Huntsman Opto fiyatları 1100-1200 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

  5- Asus ROG Strix Flare

  Asus ROG Strix Flare
  Asus ROG Strix Flare

  Bilgisayar sektörünün ileri gelen isimlerinden olan Asus, ROG adı altında oyuncu ekipmanları üretmeye devam ediyor. Listede bulunan sıradaki klavye Asus markasına ait olan ROG Strix Flare, klavyede Cherry MX switchleri kullanılıyor ve 4 farklı seçenek veriliyor. Mavi, siyah, kırmızı ve kahverengi anahtar seçenekleri sunan klavyede çıkarılabilir bilek desteği ve AuraSync yani sekronize renk geçişi bulunuyor.
  Asus ROG Strix Flare fiyatları 1400-1500 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor.

  Ucuz gaming klavye önerileri arıyorsan burada öneriler de mevcut, göz atmanı tavsiye ederim.

  Tüm oyuncu klavyesi önerilerimi sıraladım. Bu markalar, alanında en iyileri. İyi oyunlar. :)

En İyi Kız Görüşü

 • Mekanik daha iyi açıkçası. Eline tam oturan bir mouse almanı öneririm. Işıklı olması görsel açıdan güzel durduğu için tavsiye ediliyor. Onun yerine oyun tuşları farklı renk olan klavye almanı öneririm. Benimki mekanik daha iyi.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 3
 • Razer 👍

 • Profesyonele geçicem demiş futtbol oynuyo sanki güzel kardeşim

 • Razer steel series

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?