1 yıl

En İyi PUBG Benzeri Oyunlar Hangileri? Tavsiyeleriniz Var mı?

Arkadaşlar selam,
Bildiğiniz PUBG benzeri oyunlar var mı acaba? Bu oyunda o kadar saçma sapan güncellemeler yaptılar ki artık oynamaktan çok krize giriyorum. Haliyle yeni bir oyun arayışına girdim. En iyi PUBG benzeri oyun hangisi? Oyun severler yardımcı olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler!

Okumaya devam

0 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • 2017 senesinde piyasaya sürülen PlayerUnknown’s Battlegrounds yani PUBG, çıktığı dönemde adeta oyun sektörüne damga vurmuştu. Battle Royale sınıfına koyabileceğimiz oyun, günümüzde halen en çok oynanan oyunlardan bir tanesi. Oyunu oynayan sayısı çok fazla olsa da oyunu bırakanların sayısı da az değil. PUBG’den sıkılan ama Battle Royale oyunlardan sıkılmayan insanlar, PUBG tarzı oyunlar aramaya devam ediyorlar. Oyunlar konusunda az çok bilgisi olan birisi olarak birkaç tane PUBG benzeri oyun söyleyebilirim.

  PUBG Benzeri En İyi Oyunlar Hangileri?

  1- Fortnite

  En İyi PUBG Benzeri Oyunlar Hangileri? Tavsiyeleriniz Var mı?

  Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen ve 25 Temmuz 2018 yılında piyasaya sürülen Fortnite, oyun sektörüne bomba gibi giriş yapan oyunlardan bir tanesi. Bunda en büyük etkenlerden bir tanesi PUBG benzeri oyunlar ücretsiz kategorisinde olması. Aslında PUBG’ye göre oynanış ve görüntü bakımından farkları olsa da tür bakımından aynı olduğunu söyleyebiliriz. Oyuna Epic Games Store üzerinden ulaşabilirsiniz.

  2- Call of Duty Warzone

  En İyi PUBG Benzeri Oyunlar Hangileri? Tavsiyeleriniz Var mı?

  Activision’un çok sevilen oyun serilerinden olan Call of Duty de Battle Royale akımına katılan oyunlardan bir tanesi. 150 kişinin içerisinde olduğu haritada hayatta kalan son takım olmaya çalışıyorsunuz. Oyun, Call of Duty: Modern Warfare oyununa bağlı olsa da Battle. net üzerinden indirip ücretsiz bir şekilde oynanabiliyor. Yapı olarak PUBG’ye benzeyen oyunlar arasında yer alıyor.

  3- Battlefield Firestorm

  En İyi PUBG Benzeri Oyunlar Hangileri? Tavsiyeleriniz Var mı?

  Battlefield 5 oyununa bağlı olan Firestorm, 64 kişinin bir haritada mücadele verdiği bir oyun. İster bir manga olarak ister bireysel olarak girip savaşabiliyorsunuz. Oyun içerisinde birçok epik silah ve taşıt bulunuyor. Oyundaki her yapının yıkılabilmesi oyuna ekstra bir eğlence katmış. Grafik anlamında da oldukça güzel.

  4- Z1 Battle Royale (H1Z1)

  En İyi PUBG Benzeri Oyunlar Hangileri? Tavsiyeleriniz Var mı?

  Normalde H1Z1 adındaki oyun PUBG’den daha eski olmasına rağmen PUBG kadar büyük bir etki yaratamamıştı. Ancak H1Z1 oyununu sevenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla olduğundan oyun tekrardan 2018 yılında Z1 Battle Royale adıyla çıktı. Şu an Steam üzerinden oyunu ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

  5- Ring of Elysium

  En İyi PUBG Benzeri Oyunlar Hangileri? Tavsiyeleriniz Var mı?

  PUBG’yi çıkaran şirket Tencent Games tarafından üretilen Ring of Elysium, mantık olarak PUBG ile aynı mantıkta bir oyun. Farklılık olarak baktığımızda PUBG’ye göre çok daha az bir sistem gereksinimi istiyor. Düşük ve orta sistemlerde rahat çalışabilecek bir Battle Royale oyunu.

  6- Hyper Scape

  En İyi PUBG Benzeri Oyunlar Hangileri? Tavsiyeleriniz Var mı?

  Ubisoft tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen Hyper Scape, PUBG tarzında bir oyun olsa da oynanışı ve grafikleri epey farklı. Henüz daha yeni olan oyun, 12 Temmuz 2020’de piyasaya sürüldü. Henüz istediği başarıyı yakalayamadı ama belli bir kitlesi bulunuyor. PUBG benzeri oyunlar arıyorsanız bu oyuna bakabilirsiniz.

  7- Apex Legends

  En İyi PUBG Benzeri Oyunlar Hangileri? Tavsiyeleriniz Var mı?

  EA games tarafında yapılan oyun, ilk çıktığında bomba etkisi yapan oyunlardan birisi. İlk haftada 25 milyon oyuncu sayısına ulaşarak inanılmaz bir başarı yakalamıştır. Bunda bedava olmasının büyük etkisi oldu. Daha sonrasında sunucu problemleri gibi bazı problemlerinden dolayı çok büyük bir kitleyi kaybetti. Oyun yakın zamanda Steam’de de indirilebilir hale geldi.

  8- Dying Light: Bad Blood

  En İyi PUBG Benzeri Oyunlar Hangileri? Tavsiyeleriniz Var mı?

  Hikaye modu çok sevilen Dying Light, çıktığı dönemlerde iyi bir satış başarısı elde etmişti. Dying Light: Bad Blood ise hem Dying Light severlerin hem de Battle Royale severlerin ilgisini çekmek için piyasaya sürüldü. Oyunda belli bölgelerdeki kan örneklerini toplamaya çalışıyorsunuz ama bu sırada başka kullanıcılar ile de mücadele etmek zorundasınız. İlginç bir Battle Royale oyunu bakmanızı tavsiye ederim.

  9- Realm Royale

  En İyi PUBG Benzeri Oyunlar Hangileri? Tavsiyeleriniz Var mı?

  PUBG benzeri oyunlar listemde dokuzuncu sırada yer alan Realm Royale, Heroic Leap Games tarafında piyasaya sürülmüştür. Aslında bu oyun, PUBG’den daha çok Fornite benzeri bir oyun. Görüntüler Fortnite oyununu çok andırıyor fakat yapı yapılamıyor.

  10- Cuisine Royale

  En İyi PUBG Benzeri Oyunlar Hangileri? Tavsiyeleriniz Var mı?

  15 Haziran 2018 tarihinde Darkflow Software tarafından piyasaya sürülen Cuisine Royale, hem görüntü hem de oynanış bakımından PUBG’ye en çok benzeyen oyunlar arasındadır. Ücretsiz bir erişime sahip olan Cuisine Royale, Steam üzerinden indirilebiliyor. PUBG’yi seviyorsanız bakmanızı tavsiye ederim.

  Ayrıca Bkz: PUBG FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

  PUBG benzeri oyunlar benim için bu şekilde, umarım liste hoşuna gider.

En İyi Erkek Görüşü

 • Call of duty mobile oynuyorum ben emülatörden drop silahları çok hoşuma gidiyor. bot fazla oluyo ama, ilk başlar için güzel de alıştıktan sonra sürekli bot görmek sıkıyo
  *Garena free fire oynama sakın iğrenç bi kontrolü var emülatörde. mobili bilmiyorum

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 7
 • Pubg cidden bozdu, adam otomatikle 2 sıkıyor ölüyorum, MS filan da düşük şarjör boşaltıyorum ölmüyor bunu sadece ben değil, izleyenler bile söylüyor.

 • Call of duty

 • Call of duty pubg den daha güzel

 • Valorant var

  • pubgyle benzer değil ki o. ve şu 20-30 saniye her elin başında beklemesi çok sinirimi bozuyor benim ya o ne saçmalıktır

 • Mobile legends.

 • Apex Legends LoL'de bakın

 • Mobil leğen kraldır

 • Pubge iyice bozdu adama bi şarjör mermi sıkıyorm bayılmiyor adam iki sıkıyor bayilityr silcm yakında

 • Zaman tüneli

 • Call of duty mobile

 • Tavsiyem yok