+1 yıl

En iyi sanal gerçeklik (VR) oyunu hangisi? Tavsiyeleriniz var mı?

Kendime VR oyunlarını oynayabileceğim bir sistem diziyorum. Ekipmanların çoğunu aldım ama hangi oyunları alacağıma karar veremedim. En iyi VR oyunları hangileri? Sanal gerçeklik oyunları tavsiyeleriniz var mı? En iyi mobil fps oyunları VR gözlüklerle oynanabilir mi?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Teknoloji geliştikçe çıkan oyunların türleri ve platformlar da değişmeye başladı. Oyunların çıkış amaçlarından bir tanesi oyuncunun kendisini oyunun içinde hissederek dünya dertlerinden biraz olsun uzaklaşmaktı. Bunun yanı sıra kendini bir oyunun içerisinde hissetmek oyunun sürükleyiciliğini arttırıyor ve oyuncuların daha çok oyuna bağlanmasını sağlıyor.

  Bu yüzden oyun şirketleri daha çok gerçekçiliği ön planda tutan VR gözlük oyunları yani sanal gözlük oyunlarına ağırlık verdi. Bu oyunlarda taktığınız VR gözlük yani sanal gerçeklik gözlüğü ile oyunun içerisinde kafanızı ne tarafa çevirirseniz orayı görüyorsunuz.

  Bunun dışında VR el aksesuarları sayesinde oynadığınız karakterin ellerini de hareket ettirebiliyorsunuz. Daha fazla uzatmadan en iyi sanal gerçeklik gözlüğü oyunlarını listeleyeyim. Bu arada bu oyunların yapım maliyetleri yüksek olduğu için ücretsiz VR oyunları bulmak oldukça zor.

  En İyi Sanal Gerçeklik Oyunları Hangileri?

  1- Half-Life: Alyx

  En iyi sanal gerçeklik (VR) oyunu hangisi? Tavsiyeleriniz var mı?

  Çıkardığı her oyun ile oyun dünyasında adeta bir çığır açan Half-Life, Alyx oyunu ile VR oyunlarında çığır açtı. VR gözlük ve el aksesuarları ile oynayabileceğiniz bu oyunun kontrolü tamamen sizde. 23 Mart 2020’de çıkan oyun şu an bence en iyi VR oyunudur.

  2- The Walking Dead: Saints & Sinners

  En iyi sanal gerçeklik (VR) oyunu hangisi? Tavsiyeleriniz var mı?

  The Walking Dead oldukça ünlü bir kurgu. Dizisi bulunan bu evrenin oyunu olmazsa olmaz diyebiliriz. Zombili oyunlardan keyif alıyorsan The Walking Dead: Saints & Sinners oyunundan bambaşka bir keyif alacağını düşünüyorum.

  3- Medal of Honor: Above and Beyond

  En iyi sanal gerçeklik (VR) oyunu hangisi? Tavsiyeleriniz var mı?

  Efsane FPS oyunları arasında yer alan Medal of Honor, Above and Beyond oyunu ile birlikte VR oyunları dünyasına giriyor. Henüz çıkmamış olsa da yakın zamanda piyasada olacak oyun, fragmanlarıyla bile adından söz ettirmeyi başarmış durumda.

  4- Superhot VR

  En iyi sanal gerçeklik (VR) oyunu hangisi? Tavsiyeleriniz var mı?

  Değişik oynanış biçimi ve grafikleriyle oyuncular tarafından garip karşılansa da sonrasında oynayanlara büyük bir eğlence sunmuş ve adını en iyi VR oyunları arasına yazdırmıştır. Alışması biraz zor ama kesinlikle denenmesi gereken bir oyun.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 3
 • The walking dead in yeni cikan bir oyunu vardı sadece vr ile oynanan bide yine half life'in da o tarz bir oyunu var yeni tavsiye ederim ben oynamadım ancak kesinlikle denemek isterdim.

 • Walking Dead'in bir oyunu vardı adını hatırlayamadım. Bana kalırsa o 👍

 • Half Life Alyx.

 • Tavsiyem üzgünüm ki yok