27 gü

F ne demek, oyunlarda F ne anlama geliyor?

Oyunlarda bazen F yazıyorlar. F ne anlama geliyor? F terimi başka nerelerde kullanılıyor ve oyundaki kullanım amacı nedir?
2 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • F Ne Demektir? Hangi Oyundan Çıkmıştır?

  Günümüzde sosyal medyada ve oyunlarda birçok farklı terimler kullanılmaktadır. F terimi de sosyal medyada ve oyunlarda kullanılan oyun terimlerinden bir tanesidir. F oyunlarda saygı anlamında kullanılmaktadır. F terimi Call of Duty oyunundan hayatımıza girmiştir. FPS türü olan oyunda F terimi "Başın sağ olsun, Allah rahmet eylesin" gibi anlamlarda kullanılmaktadır. Call of Duty serisinde ölen askerlere cenaze sırasında saygı göstermek için F tuşuna basılıp etkileşime giriliyor. Kısaca F teriminin anlamına "Saygı" diyebiliriz.

  F ne demek, oyunlarda F ne anlama geliyor?

  F Nerelerde Kullanılır?

  F terimi birçok sosyal platformda ve oyunlarda kullanılmaktadır. En çok kullanıldığı oyun ise Call of Duty oyunudur. FPS türü savaş oyunlarında ölen askerlerin arkasından F terimi kullanılır. Counter-Strike, Call of War gibi oyunlarda da F terimi oldukça sık kullanılmaktadır.

  F Terimi Hangi Anlamda Kullanılır?

  F terimi "Allah rahmet eylesin, başınız sağ olsun" anlamlarında da kullanılmaktadır. Sosyal medyada ölen kişilerin ardından yorumlarda ya da açıklama kısmında ‘F’ yazıldığını görürseniz o kişiye saygı duyulduğunu, baş sağlığı dilendiğini anlayabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 5
 • Call of Duty Advanced Warfare'da bir cenaze sahnesinde Press F to Pay respect (F ye basıp saygı göster) anı vardı, o andan beridir oyuncular F ye basıp saygı gösterir her yerde.

 • F Harfini görünce Aklıma Hep Arıza Gelir 😅

 • Saygı.

 • Saygı göstermek olabilir

 • Saygııı :D

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?