1 yıl

Flame ne demek? Flamer kime denir?

Oyunda birkaç kişi tartışmaya başladı diğeri ötekine; senin gibi flamerler yüzünden oyundan zevk alamıyoruz gibi bir şey dedi. Flame ne demek, flamer kime deniyor? Oyundan çıkarken de şikayet ediyorum seni dedi :D
2 3

Çok Süper Cevap

 • Flame Nedir?

  Oyun dünyasında birçok yabancı dilden türemiş kelemiler bulunmaktadır. Oyuncular bu kelimeleri oyun esnasında takım arkadaşlarına ya da rakiplerine kullanırlar. Flame terimi de oyun terimlerinden bir tanesidir. Flame kelimesini Türkçe diline çevirdiğimiz zaman "Alev 🔥" anlamına gelmektedir. Fakat oyunlarda kullanım şekli farklıdır. Oyunlarda kullanılan Flame terimi, kötü oynayan oyuncunun moralini bozma anlamında kullanılmaktadır.

  Flame bir eylemdir. Sırf oyuncunun moralini bozmak için bazı toksik kişiler hakaret boyutuna gidene oyuncunun moralini bozmaya çalışırlar.

  Kime Flamer Denir?

  Oyundan zevk almak yerine karşı tarafın moralini bozmaya çalışan kişilere de flamer denmektedir. Özellikle online oyunlarda çok fazla bulunan bu kişiler her şeyi sadece kendilerinin bildiklerini düşünürler. Flamer özelliğinde olan kişilere hiçbir şeyi kabul ettiremezsiniz. Ne kadar iyi oyuncu olursanız olun bu kişiler toksik kişiliğe sahip oldukları için sürekli konuşacaklardır. Oyun içerisinde siz doğru bir şey yapsanız bile eğer o doğru flamer kişinin işine gelmiyorsa yine sizin moralinizi bozmak için uğraşacaktır. Bu kişilerin amacı oyun oynamak değildir, oyun oynayan kişiye oyunu zehir etmektir.

  Flamer olmadan eleştiri nasıl yapılır?

  Oyunlarda doğru iletişim her zaman önemlidir. Takım arkadaşlarınızı kırmadan, incitmeden eleştirilerde bulunabilirsiniz. Saygı çerçevesi içinde yanlış bulduğunuz şeyi takım arkadaşlarınıza iletebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken konu şudur ki; eleştiri yaptığınız kişi bir flamer olabilir. Siz ne kadar saygılı olursanız olun eğer flamere denk gelirseniz o da size karşı konuşacaktır. Karşılıklı diyaloga girdiğiniz zaman konuyu siz başlattığınız için kendinizi savunmak için konuşacaksınızdır fakat flamer olan kişiler kendilerini her zaman haklı çıkartırlar.

  Bu gibi durumlarda en iyi yol iletişim kanallarını engellemek olacaktır. Eğer siz de konuşmaya devam ederseniz flamer ilan edilebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın bir flamer ile baş edemezsiniz. Onlar artık ceza yemeye alıştıkları için hiçbir şey umurlarında olmayacaktır.

  Neden Flame Yapılmamalıdır?

  Oyun içerisinde iletişim çok önemli bir durumdur. Siz takım arkadaşlarınızla ne kadar iyi iletişimde olursanız o kadar başarılı bir oyun çıkartırsınız. Fakat iyi bir oyun çıkarmak içinde oyun içerisinde Flame yapılmaması gerekmektedir. Eğlenceli, galibiyetle biten bir oyun için Flame yapılmaması önemli bir durumdur.

  Flame'den Kurtulma Yolları Nedir?

  Oyun içerisinde hiç kimse flamer ile uğraşmak istemez. Flame'den kurtulmanın en iyi yolu o kişiyi engellemektir. Oyunlarda bulunan engelleme, iletişimi kesme yöntemlerini kullanarak Flame'yi susturabilirsiniz. Flamer'ın yazdığı şeyleri görmezden gelmeniz gerekmektedir. Eğer oyunda böyle bir imkanınız var ise görmeyi engelleyebilirsiniz.

  Siz ne yaparsanız yapın Flamer bundan hoşlanmayacaktır. Bir diğer yöntem ise takım arkadaşlarınızı yanınıza çekmenizdir. Sakin bir şekilde flamer olan kişiye durumu izah etmeniz gerekmektedir. Bu eylemi yaparak takım arkadaşlarınızdan da destek alabilirsiniz. Eğer hiçbir çözüm yolu bulunamıyorsa Flamer olan kişiyi şikayet etmenizde kısa süreli bir çözüm yolu olabilir. Fakat bizim önerimiz; bu gibi durumlarda kesinlikle Flame yapan kişiler ile muhatap olmamanız. Siz ne kadar iletişimde olursanız o kadar işler kötüye gidebilir. Bu toksik kişileri görmezden gelerek onu yok sayarak oyununuza bakabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 8
 • Alev anlamına gelmektedir.

 • Sözlü şekilde ya da oyunu baltalayacak şekilde toksiklik yapanlara flamer deniyor. Yaptıkları şeye de flamelemek deniyor.

 • Oyunu hiç susmayarak rezil eden, oynamaktan çok yazı yazan, ağzından çok beynini kullanabilse zevkle oyun oynayacağın takım arkadaşıdır flamer. Rakibi besleyip dev eder ama asla suç onun değildir.

 • Oyunda hata yapana bağırıp çağırıp küfür eden kişiye flamer denir

 • devamlı olarak takım arkadaşlarının moralini bozan negatif konuşan oyunculara flamer deniyor.

 • Çok konuşan boş konuşan takım arkadaşını toxicleyip modunu düşüren idiotlara flamer denir

 • Lol e yeni başlayanlarda bugün...

 • küfrederek takımın mentalini patlatmak

 • Toksik insanlar :D

 • Oyunu mahvetme fiiline denir

 • Flame size göre kötü oynadığını düşündüğünüz bir oyuncunun moralini bozma eylemidir. Flame yapan kişilere flamer denir. Çoğu oyunda flamerları raporlamak ceza almalarına sebep olur.

 • Bilmiyorum