+1 yıl

GL HF Ne Demek? GL HF Anlamı Nedir?

Arkadaşlar oyunlarda GL HF ne demek, hangi anlama geliyor? Neden kullanılıyor biliyor musunuz? Bugün biri bana GL HF kardeş dedi ama ne demek istediğini anlayamadım.
GL HF Ne Demek? GL HF Anlamı Nedir?
1 2

Çok Süper Cevap

 • GL HF Ne Demek?

  Oyunlarda sıkça karşılaştığımız yabancı terimler sürekli oyun oynayan kişiler tarafından merak ediliyor. Oyun evreninde birçok terim vardır GL HF terimi de bunlardan bir tanesidir. GL HF iyi eğlenceler, iyi şanslar anlamına gelmektedir. Oyuncuların birbirlerine sportmen ve centilmence yaklaşmak için bu terimi kullanmaktadır.

  Oyun içerisindeki, oyun terimlerini bilmek oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu terimleri ne kadar iyi bilirseniz iletişiminizde o kadar güçlü olacaktır. GL HF açılımını, ne zaman kullanıldığını, bu durum karşısında nasıl cevap vereceğinizi aşağıdaki listeleri okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

  GL HF Açılımı Nedir?

  GL HF açılımı; Good Luck - Have Fun kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe diline çevirdiğimiz zaman iyi şanslar, iyi eğlenceler anlamına gelmektedir. Rekabet dolu oyunlarda oyuncular birbirlerine GL HF oyun terimini kullanmaktadır.

  GL HF Ne Zaman Kullanılır?

  Online oyunlarının başında rakibe jest yapmak için GL HF yani iyi eğlenceler ve iyi şanslar terimi kullanılmaktadır. Özellikle savaş oyunlarında bu terimi sıkça duyabilirsiniz. Oyuncular rakiplerine bu terimi kullanarak iyi dileklerini göstermiş olurlar. Ayrıca oyun başında söylendiği için rakibe centilmence yaklaşmış olurlar. Sportmence bir davranış olan bu eylem oyunda her iki tarafında daha fazla keyif almasına neden olmaktadır.

  GL HF teriminin en çok kullanıldığı oyunlar ise şu şekildedir; Pubg Mobile, Valorant, Wolfteam, Conter Strike. Bu oyunlarda sıkça kullanıldığı gibi bütün çevrimiçi rekabet oyunlarında rakibe bol şans dilemek için kullanılmaktadır.

  GL HF'ye Ne Cevap Verilir?

  Rakibiniz size centilmence yaklaşıp iyi şanslar ve iyi eğlenceler dediyse sizin de ona bir karşılık vermeniz gerekmektedir. Çünkü centilmence ve sportmence davranmak bunu gerektirmektedir. Peki, rakibiniz size iyi dileklerde bulunduğu zaman nasıl karşılık vermelisiniz? GL HF terimine alternatif olarak aşağıdaki terimleri kullanabilirsiniz.

  • HFHF: Have Fun Have Fun teriminin kısaltması olan HFHF iyi oyunlar anlamına gelmektedir. Rakibinize oyun başında HFHF diyerek iyi dileklerinizi iletebilirsiniz.
  • GG Wp: İyi oyundu anlamına gelen bu terimi oyun sonunda rakibinize söyleyerek memnuniyetinizi belli edebilirsiniz.
  • Teşekkürler size de bol şanslar: Direkt olarak Türkçe kullanarak rakibinize iyi dileklerde bulunabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 4
 • good luck, have fun.

 • İyi şanslar ve iyi eğlenceler diyor
  Good luck, Have fun

 • İyi şanslar iyi eğlenceler anlamına geliyor

 • iyi şanslar, iyi eğlenceler anlamında kullanılıyor.

 • oyunda kısaltılma kullanırlar wp gl gibi iyi şanslar iyi oyundu falan gbi

 • Good Luck , Have fun
  iyi şanslar, iyi eğlenceler anlamlarında kullanılıyor dostum