+1 yıl

LoL Ping Testi Nasıl Yapılır? LoL Ping Ölçer Önerileriniz Var mı?

Arkadaşlar LoL'de şu sıralar aşırı ping alıyorum. Ping ölçerlerle baktığımda websitelerinde pingim gayet iyi görünüyor ama oyuna girdiğimde, bu durum tam tersine dönüyor.

İnternetim fiber, bu konuda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. LoL ping testi nasıl yapılır? En iyi, en doğru LoL ping ölçer hangisi? Bileniniz varsa paylaşabilir mi? Ya da çözüm önerileriniz varsa onları da alabilirim. Çok araştırdım ama bulamadım maalesef uygun bir çözüm.

Şimdiden teşekkür ederim!
1 1

Çok Süper Cevap

 • Her oyunda olduğu gibi LoL yani League of Legends’ta da ping değeri çok önemlidir. Ping ne kadar düşük olursa sizin için o kadar iyi olur. Ping değerini bilgisayarın, oyun sunucusuna gönderdiği veri süresi diyebiliriz. Ping düşük olduğunda verdiğiniz tepkimeler daha hızlı olur ve karşıdaki oyuncuya göre avantaj kazanırsınız.

  LoL Ping Değerine Nasıl Bakılır?

  Oyun ayarlarından ping ve FPS göster seçeneğini açarak oyundaki pinginizi görebilirsiniz. Bunun dışında oyun içerisinde Ctrl+F tuşuna basarak FPS ve ping değerinizi görebilirsiniz. Kapatmak için aynı işlemi yapmanız yeterli olacaktır.

  LoL Ping Testi Nasıl Yapılır? LoL Ping Ölçer Önerileriniz Var mı?

  LoL’de Ping Testi Nasıl Yapılır?

  Dereceli bir karşılaşmaya girmeden önce maç içerisinde kaç ping alacağınızı görmeniz sizin için iyi olacaktır. Çok yüksek bir ping ile oyuna girerseniz iyi oynayamayabilir ve maçı kaybedebilirsiniz. Lafı çok uzatmadan LoL ping öğrenme tekniklerini anlatayım.

  Bkz: LoL Ping Sorunu Nasıl Çözülür?

  1- Antrenman Modu ile LoL Ping Ölçme

  Bir dereceli maça girmeden önce ping ölçme işlemi gerçekleştirmek ve pinginize göre maça girmek istiyorsanız oyunun antrenman modundan pinginizi öğrenebilirsiniz. Eğer antrenman modunda pinginiz az ise dereceli karşılaşmaya girip oynayabilirsiniz. Fakat antrenman modunda pinginiz yüksek ise dereceli karşılaşmaya girmemenizi tavsiye ederim. Ping yüksekken oyundan düşme ihtimaliniz de yüksek olur.

  2- CMD ile LoL Ping Ölçme

  Oyuna girmeden de LoL için ping ölçme işlemi yapabilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızda “Başlat” kısmına gelip “Çalıştır” ekranını açın. Daha sonrasında Çalıştır ekranında “CMD” yazın ve şu kodu yazın: ping tr. leagueoflegends. com

  Bunu yazdıktan sonra size kaç ping alacağınızı gösterecektir. Eğer alan adına değil de ip adresine ping atmak istiyorsanız, site adresi yerine gireceğiniz server adresinin ip adresini yazmanız gerekir.

  LoL Ping Testi Nasıl Yapılır? LoL Ping Ölçer Önerileriniz Var mı?

  Server IP adresleri şu şekilde:

  • EUW – 104.160.141.3
  • EUNE – 104.160.142.3
  • OCE – 104.160.156.1
  • LAN – 104.160.136.3
  • TR – 104.160.141.3

  3- LoL Ping Ölçer Siteleri ile LoL Ping Ölçme

  LoL ping testi yapabilmeniz için bazı belli başlı ping ölçer siteler vardır. Bu siteleri kullanarak LoL’de ping ölçebilirsiniz. Kesin tam oradaki kadar ping almasanız bile yakın bir ping ile oyunu oynarsınız.

  Ayrıca Bkz: LoL Ping Düşürme Nasıl Yapılır?

  LoL ping ölçme ile alakalı bildiklerimi anlatmaya çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
 • Bilmem nasıl olduğunu

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?